Судове рішення #4801405
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

 

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

 

ПОСТАНОВА

Іменем України

 

26.03.09

Справа №2а-8366/08/10

 

09:46                   м. Сімферополь

 

Окружний  адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого судді                           - Кудряшової А.М. ,

при секретарі судового засідання  - Дєрюшкової І.А.,

за участю представників сторін:

від позивача - ОСОБА_3., представник за довіреністю №ІНФОРМАЦІЯ_1.,

від відповідача - не з'явився,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом   ОСОБА_1         

до   Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2         

про стягнення заборгованості у сумі 170 гривень 00 копійок

 

ВСТАНОВИВ:

 

ОСОБА_1 звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з фізичної особи-підприємцяОСОБА_2заборгованості в сумі 170 гривень 00 копійок, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем не повернуто Свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість на протязі двадцяти днів від дня прийняття рішення про його анулювання, у зв'язку з чим до нього застосовані штрафні санкції.

Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про день, час і місце його проведення був повідомлений належним чином - оголошенням в газеті "Все для всех" №12 від 19.03.-25.03.2009 року (а.с.50), заперечення на позов до суду не надав.

Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості участі його представника у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи без участі представника відповідача, з врахуванням думки представника позивача, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим розглянути справу на підставі наявних доказів.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, наполягав на задоволенні позову з підстав, зазначених у позовній заяві.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши подані документи та матеріали справи,  всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлене наступне.

Виконавчим комітетом Залізничної районної ради м. Сімферополя АР Крим 07 грудня 1998 року ОСОБА_2, ІПН НОМЕР_1, який проживає за адресою:АДРЕСА_1 (згідно адресної довідки - а.с.7), зареєстрований як фізична особа-підприємець, про що видано відповідне Свідоцтво та у журналу обліку реєстраційних справ зроблено запис №04055570Ф0020084 (а.с.5). Відповідач є платником податків та зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування» (довідка про взяття на облік платника податків ОСОБА_1від 14.03.2001 року №2971 - а.с.11).

Матеріалами справи підтверджено, що відповідачу 06 травня 2005 року було видано Свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість №51951316 на бланку серії НБ.

Згідно з п.ґ пункту 9.8 Закону України «Про податок на додану вартість»від 03.04.1997 року №168/97-ВР  реєстрація діє до дати її анулювання, яка відбувається у випадку, якщо особа, зареєстрована як платник податку, не надає податковому органу декларації з цього податку протягом дванадцяти послідовних податкових місяців або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність оподатковуваних поставок протягом такого періоду, а також у випадках, визначених законодавством стосовно порядку реєстрації суб'єктів господарювання. Платник податку зобов'язаний повернути податковому органу реєстраційне свідоцтво, якщо анулювання реєстрації здійснюється за ініціативою податкового органу, - протягом двадцяти календарних днів від дня прийняття рішення про анулювання. У цьому випадку затримка у поверненні такого свідоцтва прирівнюється до затримки у наданні податкової звітності з цього податку (пункт 9.8 статті 9 зазначеного Закону).

Згідно з актом №79/17-2 від 19 червня 2006 року про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість (затверджений 21.06.2006 року) реєстрація відповідача у якості платника на додану вартість анульована з 21.06.2006 року у зв'язку з неподанням декларацій протягом року - з 01.06.2005 року по 01.06.2006 року (а.с.52). Зазначений акт було направлено на адресу відповідача 29.06.2006 року. При цьому в супровідному листі ОСОБА_1роз'яснено відповідачу вимоги пункту 9.8 статті 9 Закону України "Про податок на додану вартість" щодо терміну повернення податковому органу реєстраційного свідоцтва та відповідальність за затримку у поверненні такого свідоцтва (а.с.51, 53).

ОСОБА_124 листопада 2006 р. проведено перевірку відповідача з питання дотримання строків повернення Свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість після прийняття рішення про його анулювання, в ході якої виявлені порушення пункту 9.8 статті 9 Закону України «Про податок на додану вартість», а саме: неповернення податковому органу свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість на протязі двадцяти календарних днів від дня прийняття рішення про анулювання від 21.06.2006 року.

Результати перевірки знайшли відображення в акті №287/17-252 від 24 листопада 2006 року (а.с.13).

Згідно з підпунктом 7.8.1 пункту 7.8 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» податковим періодом є один календарний місяць. Підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 року №2181-ІІІ (надалі - Закон №2181) встановлені базові податкові (звітні) періоди. Згідно пункту "а" пп.4.1.4 п.4.1 даної статті податкові декларації за податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), подаються протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Законом України «Про податок на додану вартість», зокрема пунктом 10.2 статті 10 встановлено, що платники податку відповідають за дотримання достовірності та своєчасності визначення сум податку, а також за повноту та своєчасність його внесення до бюджету відповідно до закону.

Таким чином, діючим законодавством передбачений обов'язок відповідача у разі анулювання реєстрації платника податку на додану вартість своєчасно - протягом двадцяти календарних днів від дня прийняття рішення про анулювання - повернути податковому органу реєстраційне свідоцтво.

Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.

За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, відносно відповідача прийняте податкове повідомлення-рішення №0010631702/0 від 26.12.2006 року (а.с.16) про застосування штрафних санкцій з податку на додану вартість в сумі 170 гривень 00 копійок. Зазначене податкове повідомлення-рішення, у зв'язку з неможливістю його вручення відповідачу розміщено на дошці податкових оголошень.

Відповідно до п.1.3 ст.1 Закону №2181 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону №2181 передбачено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, зокрема, якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

Згідно з п.п. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181 у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

На адресу відповідача позивачем були направлені перша податкова вимога №1/547 від 05.03.2007 р. (а.с.20) та друга податкова вимога №2/1431 від 20.06.2007 р. (а.с.21), які у зв'язку з неврученням відповідачу розміщені на дошці податкових оголошень (акт від 21.05.2007 р. б/номеру про розміщення першої податкової вимоги (а.с.20); акт від 13.08.2007 р. б/номеру про розміщення другої податкової вимоги (а.с.21)).

З огляду на вищенаведене, суд дійшов висновку, що відповідачем узгоджене податкове зобов'язання в сумі 170 гривень 00 копійок.

Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів сплати заборгованості у повному обсязі або оскарження зазначеного податкового повідомлення-рішення; у суду на час розгляду справи з урахуванням пояснень представника позивача відсутні відомості щодо оскарження податкового повідомлення-рішення.

Станом на день розгляду справи, заборгованість відповідача перед бюджетом становить 170 гривень 00 копійок, що також підтверджується розрахунком суми позову (а.с.3) та довідкою про стан розрахунків відповідача з бюджетом (а.с.4).

За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.

В ході судового засідання, яке відбулось 26 березня 2009р., оголошено  вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлений та підписаний 31 березня 2009 р.

З урахуванням викладеного, керуючись ст.ст.160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Фізичної особи - підприємцяОСОБА_2(АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України (р/р №31117029600002, код платежу 14010100, в ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740405, отримувач Держбюджет м. Сімферополь) заборгованість з податку на додану вартість у сумі 170 (сто сімдесят) гривень 00 копійок.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня проголошення постанови до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

 

Суддя  Окружного

адміністративного суду

Автономної Республіки Крим                                          Кудряшова А.М.

 

          

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація