Судове рішення #48003506


Володарський районний суд Донецької області

смт. Володарське, пров. Чапаєва, 3, 87000, (06246) 2-14-33


2–58/10


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01 лютого 2010 року Володарський районний суд Донецької області у складі:

судді Яковенко М.М.

при секретарі Темір В.В.

за участю осіб, які приймали участь у справі:

позивач ОСОБА_1

відповідач ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт.Володарське цивільну справу за позовною заявою:

ОСОБА_1 до ОСОБА_2

3-тя особа: Служба у справах дітей Володарської райдержадміністрації про визначення способу та часу побачення з дітьми, -

в с т а н о в и в:

Позивач звернувся до суду, за наступними підставами:

Позивач мешкав однією родиною з відповідачкою на протязі 10 років. Від шлюбу мають двох неповнолітніх дітей: сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. Рішенням Володарського районного суду Донецької області від 27.03.2009 року шлюб між ними було розірвано. Рішенням суду місто проживання дітей не визначено. Відповідачка забрала дітей та вони почали мешкати з батьками відповідачки у с.Зелений Яр Володарського району та позивач втратив можливість спілкуватися з ними та займатися їх вихованням. В зв*язку з чим, позивач звернувся до комісії по питанням захисту прав дітей Володарської райдержадміністрації та за рішенням комісії від 16.10.2009 року був встановлений режим його спілкування з дітьми, а саме 2 рази на місяць у вихідні дні з 9-00 год. по 18-00 год. за попередньою домовленістю з колишньою дружиною та 1 місць у канікулярні години. Але відповідачка встановленого режиму спілкування не дотримується, ухиляється від його виконання, не дає позивачу можливості зустрічатися з його дітьми, а тому позивач вимушений звертатися до суду з зазначеним позовом.

У судовому засіданні позивач, уточнив свої вимоги, та просив з урахуванням уточнених вимог зобов’язати ОСОБА_2 не чинити йму перешкоди у спілкуванні з дітьми ОСОБА_5 та ОСОБА_4, встановити для нього час побачення з дітьми, за попередньою домовленістю з ОСОБА_2, два рази на місяць у вихідні дні: субота та неділя з 09-00 год. до 18-00 год., половину строку канікулярних днів в навчальному закладі у дітей, з можливістю відвідування та проживання їх по місцю його проживання. Він працює, два рази на місяць, йому припадають вихідні дні на суботу та неділю, на обліках у лікарів психіатра та нарколога не перебуває, мешкає один у своєму будинку, має можливість бачитися та виховувати дітей. Житлово-побутові умови у нього задовільні. Не заперечує, що необхідно попередньо погоджувати час побачення з відповідачкою, з якою проживають діти, з урахуванням думки самих дітей.

В судовому засіданні відповідачка не заперечувала проти задоволення уточнених вимог позивача. Згодна, щоб батько дітей, бачився з ними, цьому вона фактично не перешкоджає, не заперечує, щоб діти відвідували батька у нього вдома, але ж попередньо це питання необхідно з нею, із-за різних об’єктивних життєвих причин, з урахуванням також думки самих дітей.

Представник Служби справ дітей Володарської райдержадміністрації в судове засідання не з’явився, залишивши суду заяву про розгляд справи у їх відсутність, надавши суду письмовий висновок, щодо вирішення цієї справи.

Вислухавши пояснення осіб, які приймали участь справі, дослідивши матеріали справи та представлені сторонами докази у їх взаємній сукупності, та на підставі визнаних сторонами обставин, суд приходить до слідуючого:

Суд вважає встановленим, що сторони є батьками дитини ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, які відповідно до ст.6 Сімейного Кодексу України (надалі СК України) є малолітніми дітьми. На час розгляду справи, діти мешкають з матір’ю в с.Зелений Яр Володарського району разом з батьками відповідачки, які там же ходять до школи. 27.03.2009 року шлюб між сторонами був розірваний. Сторони працюють, будь-яких протипоказань для позивача, які перешкоджали або свідчили про відсутність необхідності для встановлення йому часу побачення судом не встановлено. Відповідно до рішення комісії з питань захисту прав дітей Володарської РДА від 16.10.2009 року, з урахуванням графіку роботи позивача та інших перевірених обставин, було встановлено режим спілкування з дітьми два рази на місяць: субота та неділя з 09 год. до 18 год за попередньою домовленістю з відповідачкою та одного місяця в канікулярні дні. Сторонам було рекомендовано дотримуватися встановленого режиму у спілкуванні з дітьми. Відповідно до Висновку служби справ дітей від 14.01.2010 року Володарської райдержадміністрації, зазначено, що можливо встановити режим спілкування ОСОБА_1 з малолітніми дітьми, встановлення якого необхідне залишити на розсуд суду, але за умови максимального урахування інтересів дитини.

Статтею 51 Конституції України, встановлено, що сім’я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою.

Статтею 141 СК України передбачена рівність прав та обов'язків батьків щодо дитини. Мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо дитини. Статтею 151 СК України встановлено, що батьки мають переважне право перед іншими особами на особисте виховання дитини. Відповідно до ст. 155 СК України, здійснення батьками своїх прав та виконання обов’язків мають ґрунтуватися на повазі до прав дитини та її людської гідності. Т.б. батьківське право – це можливість або комплекс можливостей, наданих матері, батькові, щодо дитини.

Крім того, ст..153 цього ж Кодексу передбачено, що мати, батько та дитина мають право на безперешкодне спілкування між собою, крім випадків, коли таке право обмежене законом.

Суд вважає за необхідне зазначити, що питання щодо виховання дитини вирішується батьками спільно. Той із батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов'язаний брати участь у її вихованні і має право на особисте спілкування з нею. Той із батьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджати тому з батьків, хто проживає окремо, спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвиткові дитини. Зазначене положення врегулюроване законодавцем, безпосередньо ст..157 СК України.

Законодавцем передбачено, що якщо той із батьків, з ким проживає дитина, чинить перешкоди тому з батьків, хто проживає окремо, у спілкуванні з дитиною та у її вихованні, зокрема якщо він ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, другий із батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення цих перешкод. Суд визначає способи участі одного з батьків у вихованні дитини (періодичні чи систематичні побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його проживання тощо), місце та час їхнього спілкування. Під час вирішення спору щодо часті одного з батьків у вихованні дитини береться до уваги ставлення батьків до виконання своїх обов'язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров'я та інші обставини, що мають істотне значення, в тому числі стан психічного здоров'я одного з батьків, зловживання ним алкогольними напоями або наркотичними засобами. Будь-яких таких обмежень судом не встановлено.

На підставі викладеного, суд приходить до висновку, про задоволення вимог позивача, суд вважає, що в даному випадку визнання позову з боку відповідача не суперечить закону, не порушує прав, свободи або інтересів інших осіб, сторони фактично врегулювали та вирішили даний спір між собою, на сьогоднішній день, це повною мірою відповідає інтересам дітей, забезпечує належні умови фізичного та духовного їх розвитку, а тому позов підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст.209, 212-215 ЦПК України, Конституцією України, ст.ст.141, 151, 153, 157, 159 Сімейного Кодексу України, суд, -

в и рі ш и в :

Зобов’язати ОСОБА_2 не чинити перешкоди ОСОБА_1 у спілкуванні з дітьми ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, встановивши для батька дітей ОСОБА_1 час побачення, за попередньою домовленістю з ОСОБА_2, два рази на місяць у вихідні дні: субота та неділя з 09-00 год. до 18-00 год., половину строку канікулярних днів в навчальному закладі у дітей, з можливістю відвідування та проживання дітей по місцю проживання ОСОБА_1.

Повний зміст рішення виготовлений 05.02.2010 року.

Заява про апеляційне оскарження або апеляційна скарга може бути подана через Володарський районний суд до Апеляційного суду Донецької області м.Маріуполя, протягом 10 днів з дня його проголошення.

Апеляційна скарга може бути подана через Володарський районний суд до Апеляційного суду Донецької області м.Маріуполя протягом 20 днів, у випадку подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів.

Суддя М.М.Яковенко


  • Номер: 6/448/14/17
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-58/10
  • Суд: Мостиський районний суд Львівської області
  • Суддя: Яковенко М.М.
  • Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 25.08.2017
  • Дата етапу: 13.10.2017
  • Номер: 22-з/788/100/18
  • Опис:
  • Тип справи: на заяву (роз'яснення рішення суду, виправлення описок та арифметичних помилок у судовому рішенні, повернення судового збору, додаткове рішення суду)
  • Номер справи: 2-58/10
  • Суд: Апеляційний суд Сумської області
  • Суддя: Яковенко М.М.
  • Результати справи: виправлення описок та арифметичних помилок у судовому рішенні
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 19.11.2018
  • Дата етапу: 05.12.2018
  • Номер:
  • Опис: визначення місця проживання малолітньої дитини, стягнення аліментів
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-58/10
  • Суд: Красилівський районний суд Хмельницької області
  • Суддя: Яковенко М.М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 03.11.2009
  • Дата етапу: 27.01.2010
  • Номер:
  • Опис: про розірвання шлюбу
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-58/10
  • Суд: Романівський районний суд Житомирської області
  • Суддя: Яковенко М.М.
  • Результати справи: заяву задоволено повністю
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 27.11.2009
  • Дата етапу: 02.03.2010
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація