Судове рішення #47983672

Копія Справа №2-895/10

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 жовтня 2010 р. Устинівський районний суд Кіровоградської області в складі:

головуючого: Заїка М.І.

при секретарі: Шаміровій С.Л.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Устинівка справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Устинівському районі Кіровоградської області про визнання незаконною бездіяльність органу державної влади та зобов'язати відповідача вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачем подано до суду позов про визнання незаконною бездіяльність органу державної влади та зобов'язати відповідача вчинити певні дії. Вимоги мотивуються тим, що як особі, що має статус „Дитина війни", відповідачем до пенсії не виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни.

В судове засідання позивач не з'явився, подав заяву про розгляд справи у його відсутність, настоює на позовних вимогах про визнання незаконною бездіяльність органу державної влади та зобов'язати відповідача вчинити певні дії.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, подав заяву про розгляд справи в його відсутність, позовні вимоги про визнання незаконною бездіяльність органу державної влади та зобов'язати відповідача вчинити певні дії не визнає, як незаконні та необгрунтовані.

Ознайомившись з матеріалами справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково з наступних підстав.

ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 відповідно до абзацу 1 ст.1 Закону України „Про соціальний захист дітей війни" є дитина війни - особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення (02 вересня 1945 року) Другої світової війни було менше 18 років і в порядку ч. 1 ст. 6 цього Закону, дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту") до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни.

У відповідності до ст. ст. 6, 7 Закону України „Про соціальний захист дітей війни", „Дітям війни" пенсії підвищуються на ЗО відсотків мінімальної пенсії за віком. Фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цим законом, здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету України.

Судом не розглядається питання щодо відновлення пропущеного строку для звернення за захистом порушених свобод та інтересів за 2007-2008 р.р., з тих підстав, що до правовідносин, пов'язаних з нарахуванням та виплатою пенсії, строк позовної давності не застосовується.

Рішенням Конституційного суду України від 09 липня 2007 року положення п.12 ст.7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік" визнані неконституційними.

Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року положення п.2 п.41 розділу II Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 28 грудня 2007 року визнано неконституційним.

Згідно ч.2 ст.152 Конституції України, Закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнанні неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність. Рішення зворотної дії в часі не має.

Після прийняття рішення Конституційним судом України про визнання неконституційними дії ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни" відповідач повинен був здійснити перерахунок пенсії позивачу та здійснити виплати у розмірах, передбачених цим Законом. Відповідачем допущено бездіяльність щодо своєчасного перерахунку та виплати пенсії, і відповідно до п.10 ч.І ст.16 ЦК України за способом захисту цивільних прав суд визнає незаконною бездіяльність відповідача щодо обчислення та нарахування пенсії позивачу.

Позовні вимоги в частині зобов'язання відповідача здійснити обчислення пенсій та її підвищення позивачу, як особі, яка має статус „Дитина війни", за 2007 рік від встановленого Законом України „Про Державний бюджет України на 2007 рік" прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність у розмірі ЗО % підлягають задоволенню відповідно до ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни."

Позовні вимоги в частині зобов'язання відповідача здійснити обчислення пенсій та її підвищення позивачу, як особі, яка має статус „Дитина війни" за 2008-2009 роки на весь термін дії закону від встановленого прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність підлягають задоволенню частково з врахуванням проведеної позивачу виплати у розмірі 10 % від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність відповідно до ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни."

Судові витрати по справі в порядку ч.І ст.88 ЦПК України підлягають стягненню з відповідача.

Керуючись ст.ст. 213, 215 ЦПК України, рішенням Конституційного суду України № 19-рп 2010 року від 09.09.2010 року, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги задовольнити частково.

Визнати незаконною бездіяльність управління Пенсійного фонду України в Устинівському районі Кіровоградської області щодо невиплати ОСОБА_1 пенсії у розмірах, передбачених ст.6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни" з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року, з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року, з 01 січня 2009 року по 31 грудня 2009 року.

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Устинівському районі Кіровоградської області нарахувати і виплатити ОСОБА_1 доплачене підвищення до пенсії відповідно до ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни" з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року, з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року, з 01 січня 2009 року по 31 грудня 2009 року з урахуванням різниці, яка була виплачена у цей період.

Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 державне мито в сумі 08-50 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 37-00 грн., всього в сумі 45 (сорок п'ять) грн. 50 коп.

Рішення може бути оскаржено до Дніпропетровського Апеляційного

Адміністративного суду шляхом подачі заяви на протязі десяти днів. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження

Суддя: підпис

Копія вірна.

Суддя Устинівського

районного суду ОСОБА_2





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація