Справа №1- 136/08
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 липня 2008 року Глухівський міськрайонний суд Сумської області
в складі: головуючого судді Кривцової Г.В.
при секретарі Воскобойник Н.І.
з участю прокурора Підлубного К.В.
захисника ОСОБА_1
потерпілого ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Глухів кримінальну справу по обвинуваченню
ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, українця, ІНФОРМАЦІЯ_3, не одруженого, не працюючого, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, раніше не судимого
у скоєнні злочину, передбаченого ст. 122 ч.1 КК України,
ВСТАНОВИВ:
02 травня 2008 року о 18 годині 30 хвилин в с Студенок Глухівського району Сумської області в районі озера, під час сварки, яка відбулася на грунті раптово виниклих неприязних відносин, підсудний ОСОБА_3 умисно наніс удари кулаком ОСОБА_2 в обличчя та по верхній частині тулуба.
Внаслідок дій ОСОБА_3 потерпілому ОСОБА_2 були заподіяні тілесні ушкодження у вигляді забійної рани, синців, садна обличчя, перелому нижньої щелепи зліва та перелому 10-го ребра зліва по задній пахвовій лінії, що відносяться до тілесних ушкоджень СЕРЕДНЬОЇ тяжкості.
Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_3 свою вину у скоєнні інкримінованого йому злочину визнав повністю та показав, що 02 травня 2008 року ввечері він відпочивав на річці з друзями ОСОБА_4, ОСОБА_5, де вони спілкувались, пили пиво, але в стані алкогольного сп'яніння не перебували. Вертаючись додому, приблизно о 18 годині 30 хвилин, по дорозі вони зустріли односельчанина ОСОБА_2, який був в стані алкогольного сп'яніння. ОСОБА_2 почав до них чіплятися, просив випити. Між ОСОБА_2 та ОСОБА_5 виникла словесна сварка, потім ОСОБА_2 почав хапати ОСОБА_5 за одяг. ОСОБА_3 підійшов до них і став між ними, щоб припинити сварку. ОСОБА_2 почав махати руками і вдарив ОСОБА_3 рукою по голові. Після цього ОСОБА_3 кулаком правої руки наніс ОСОБА_2 два удари по обличчю, в область щелепи, а потім вдарив ОСОБА_2 по ребрам. Потім ОСОБА_3 разом з друзями пішли. Також ОСОБА_3 в суді заявив, що не заперечує, що тілесні ушкодження ОСОБА_2 отримав від його ударів.
Підсудний в скоєному злочині розкаюється, попросив вибачення у потерпілого.
Дані показання ОСОБА_3 відповідають фактичним обставинам справи і ніким не оспорюються, тому згідно ст. 299 КПК України суд обмежив дослідження доказів в справі допитом підсудного.
Аналізуючи викладене, суд вважає, що дії підсудного ОСОБА_3 необхідно кваліфікувати за ст. 122 ч.1 КК України, як умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження, тобто, умисне ушкодження, яке не є небезпечним для життя і не потягло за собою наслідків, передбачених ст. 121 КК України, але таке, що спричинило тривалий розлад здоров'я потерпілого.
Призначаючи підсудному ОСОБА_3 міру покарання, суд визнає згідно ст. 66 КК України обставинами, які пом'якшують покарання: повне визнання підсудним своєї вини, щире каяття, добровільне відшкодування потерпілому завданої матеріальної шкоди, а також те, що злочин скоєно ним вперше.
Обставин, які обтяжують покарання, судом не встановлено.
Враховуючи ступінь тяжкості скоєного злочину та характеристику особи підсудного, який за місцем проживання характеризується позитивно, раніше не судимий, суд вважає, що ОСОБА_3 необхідно призначити покарання в межах санкції ст. 122 ч. 1 КК України у вигляді обмеження волі.
Зважаючи на вищевказані обставини, що пом'якшують відповідальність підсудного, а також те, що він раніше до кримінальної відповідальності не притягувався, суд вважає можливим звільнити ОСОБА_3 від покарання з випробуванням, застосувавши ст. 75 КК України.
Міру запобіжного заходу підсудному ОСОБА_3 необхідно залишити підписку про невиїзд.
Цивільний позов по справі не заявлений.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд, -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_3 визнати винним в скоєнні злочину, передбаченого ст. 122 ч.1 КК України та призначити йому покарання за цим законом у виді одного року обмеження волі.
У відповідності до ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_3 від призначеного покарання з випробуванням протягом іспитового строку 1 рік.
Згідно ст. 76 КК України покласти на засудженого ОСОБА_3 обов'язки:
· не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу Глухівського MB кримінально-виконавчої інспекції Управління ДДУ ПВП в Сумській області;
· повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи або навчання;
- періодично, у дні визначені інспекцією, з'являтися на реєстрацію в органи
кримінально-виконавчої системи.
Міру запобіжного заходу відносно ОСОБА_3 залишити підписку про невиїзд до вступу вироку в законну силу.
На вирок суду може бути подана апеляція до апеляційного суду Сумської області через Глухівський міськрайонний суд протягом 15 діб з моменту його проголошення.
ДОВІДКА
Вирок Глухівського міськрайсуду від 21 липня 2008 року на ОСОБА_3 набрав законної сили 06 серпня 2008 року.