Судове рішення #4797691

 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

08 год. 50 хв.                                                  м. Черкаси

30 березня  2009р.

                                Справа № 2а-908/09/2370

За позовом 

Державної  податкової  інспекції  у Кам'янському районі Черкаської області

до

приватного підприємця ОСОБА_1

про

стягнення штрафних (фінансових) санкцій 

 

                     Суддя Новікова Т.В.

 

              Секретар  Комишна О.М.

за участю представників сторін:

позивача -  Павленка О.М. (за дов. від 10.02.2009р. № 777/10-050),

відповідача - не з'явився

 

ВСТАНОВИВ:

      Державна податкова інспекція у Кам'янському районі Черкаської області звернулася до суду з  позовною заявою від 22.01.2009р. № 441/10-028 до  приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій за порушення порядку здійснення розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу у розмірі 1714грн.25коп. В обґрунтування позовних  вимог позивач посилається на порушення відповідачем норм Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 01.06.2000р. № 1776/ІІІ (далі Закон № 1776/ІІІ) та несплаті штрафних (фінансових) санкцій.

     В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав.

     Відповідач до зали судового засідання не з'явився, заперечення на позов не надавав, явку своїх представників на судовий розгляд справи не забезпечив, хоча про час та місце судового засідання був повідомлений належним чином. Ухвала про призначення справи до розгляду та копія позовної заяви з додатками направлялися відповідачу за зазначеною в матеріалах справи адресою.   

     Відповідно до ст. 128 КАС України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.

     Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення  представника сторони, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.

      ОСОБА_1, зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа Кам'янською районною державною адміністрацією Черкаської області від ІНФОРМАЦІЯ_1 за НОМЕР_1, ідентифікаційний код НОМЕР_2.

     Позивачем була проведена перевірка господарської одиниці відповідача щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності, за результатами якої складено акт НОМЕР_3 від ІНФОРМАЦІЯ_2(а.с.7-8), яким встановлено порушення відповідачем п.п. 9,10,11,13 ст. 3 Закону № 1776/ІІІ від 01.06.2000р., а саме: проведення розрахункової операції через РРО з порушенням режиму попереднього програмування найменування товару та обміну їх кількості; невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО; не зберігання щоденних фіскальних звітних чеків; незберігання контрольних стрічок протягом встановленого законом терміну; реалізація тютюнових виробів за цінами, вищими від максимально роздрібних, встановлених виробниками чи імпортерами.

      Крім того, відповідно до «Акту відмови від підписання матеріалів перевірки» від ІНФОРМАЦІЯ_3 НОМЕР_3 продавець ОСОБА_2 відмовилася від підписання матеріалів перевірки.

       За результатами перевірки ДПІ у Кам'янському районі відповідно до ст. 17 Закону № 1776/ІІІ, зроблено розрахунок фінансових санкцій. Корінці рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій  форми «С» за №0000572301 від 20.10.2008р., за № 0000562301 від 20.10.2008р. на загальну суму 1714грн. 25коп. отримано відповідачем особисто 27.10.2008р.

        Відповідачем заборгованість по штрафній (фінансовій) санкції у розмірі 1714грн.25коп. у встановлені законом терміни не сплачено.

         Отже, як вбачається  з матеріалів справи, позивач правомірно звернувся до суду про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1714грн. 25коп.

        Згідно ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

        Відповідно до  ст. 1 Закону № 1776/ІІІ реєстратори розрахункових операцій застосовуються підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності, а також фізичними особами (резидентами та нерезидентами) - суб'єктами підприємницької діяльності (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.        

        Згідно ст. 3 Закону №1776/ІІІ суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:  проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня; щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

         Пунктом 3 статті 17 Закону № 1776/ІІІ за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну.

         Згідно до ст. 22 Закону № 1776/ІІІ  у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

         У відповідності до ст. 25 Закону № 1776/ІІІ суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до відповідного місцевого бюджету за місцем їх реєстрації в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

         Беручи до уваги те, що сума несплачених фінансових санкцій відповідача до Державної податкової інспекції у Кам'янському районі Черкаської області становить  1714грн. 25коп., і доказів сплати  відповідачем  фінансових санкцій станом на день розгляду спору, або заперечення проти адміністративного позову до суду не надходило, тому суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

         Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

        Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

         Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ДПІ у Кам'янському районі Черкаської області підлягають задоволенню.

        На підставі ч.3 ст.160 КАС України в судовому засіданні 30.03.2009р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 06.04.2009р., про що повідомлено сторонам після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.       

        Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

        Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, 97, ч.2 ст. 128, ст.ст. 158-163 КАС України, суд, -

 

 

ПОСТАНОВИВ:

1.      Адміністративний позов задовольнити повністю.

2.      Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_2)

            на користь  Державного бюджету України  через Державну податкову інспекцію у  Кам'янському районі Черкаської області (20800, Черкаська область, м. Кам'янка, вул. Декабристів, 2,   р/р 35216001004503 у ГУДК в Черкаській області, код 34464043, МФО 854018) заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій  у розмірі 1714грн. 25коп.(одна тисяча сімсот чотирнадцять гривень двадцять п'ять копійок).

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

 

Суддя

   Т.В. Новікова

 

 

 

 

Повний текст постанови виготовлено 31.03.2009 року.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація