Судове рішення #4796582

справа 2 - 113 / 09

                   

Р І Ш Е Н Н Я                    

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И                    

09  квітня 2009 року.

Корецький районний суд Рівненської області

в особі головуючого судді                    Павловського В.К,

             при секретарі                             Герус Т.З.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Корець цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зміну розміру аліментів,

в с т а н о в и в:          

    У поданій до суду заяві позивач просить змінити розмір стягуваних аліментів на утримання неповнолітньої дочки ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1.

    В обґрунтування своїх вимог покликається на те, що  із відповідачкою перебував у зареєстрованому шлюбі, однак їхнє сімейне життя не склалося і шлюб було розірвано.

    Згідно виконавчого листа Корецького районного суду Рівненської області №2-676/08 від 03 грудня 2008 року з нього стягуються аліменти на користь відповідачки на утримання дочки ОСОБА_3 в твердій грошовій сумі 200 грн. Однак він не має змоги сплачувати аліменти у вказаному розмірі, так як тривалий час ніде не працює, існує за рахунок випадкових заробітків, іноді тижнями не має роботи. На даний час проживає з матірю, яка також ніде не працює та братом інвалідом, тому матеріальної підтримки з боку своїх родичів немає.

    У судому засідання позивач позов підтримав повністю по аналогічних мотивах.     Відповідачка  в судовому засіданні позовні вимоги позивача не визнала. Суду пояснила, що вона на даний час ніде не працює, дитина знаходиться повністю на її утриманні та потребує витрат на продукти харчування, одягу, догляду та ін.   Просить суд відмовити позивачу в позові.

    Суд, заслухавши пояснення сторін, з’ясувавши обставини та вивчивши матеріали справи, прийшов до висновку, що позов  до задоволення не підлягає.

    Позивачем  в судовому засіданні  не представлено жодних доказів того що він не може сплачувати аліменти на утримання неповнолітньої  дочки ОСОБА_3 в розмірі 200 грн, що відповідає вимогам ч.2 ст.182 СК України.

Згідно до ст.60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених ст.61 цього Кодексу. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір.

Згідно ст.180 СК України батьки зобов”язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття. Батько дитини не надає будь-яких коштів на її утримання, що є підставою для стягнення аліментів.

Із оглянутого в судовому засіданні виконавчого листа № 2-676/08 від 16 грудня 2008 року із позивача було стягнуто аліменти на користь відповідачки на утримання неповнолітньої дитини в розмірі 200 грн.    

Той факт, що відповідач офіційно ніде не працює, має мінливий, непостійний заробіток, не звільняє його від обов'язку утримувати дитину.

Однією з необхідних умов отримання дружиною аліментів є спроможність другого з подружжя надавати матеріальну допомогу, причому останнього не можна визнати неспроможним це робити  у звязку із тим  що він будучи працездатним, не працює без поважних причин чи має інших утриманців, оскільки законом не передбачено таких підстав звільнення від сплати аліментів.

При визначенні розміру аліментів суд враховує думку відповідача, стан здоров’я та матеріальне становище дитини, яке є задовільним, стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів, який є працездатним, інших утриманців із членів сімї немає, будь-яких стягнень по йому  не проводиться.

    Таким чином, судом встановлені достатні підстави для відмови в позові.

На підставі наведеного, ст.ст.180, 182, 184,  СК України, керуючись ст.ст.213-215,  ЦПК України суд

в и р і ш и в:

У позові ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зміну розміру аліментів відмовити повністю.

 

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Рівненської області через Корецький районний суд з поданням в 10-денний строк заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням в 20-денний строк апеляційної скарги після подачі цієї заяви.

Рішення може бути також оскаржене і без подання заяви про апеляційне оскарження у випадку подання апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення.

У випадку неподання заяви про апеляційне оскарження у 10-денний строк рішення набуває законної сили після закінчення цього строку.

Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але не подано в подальшому апеляційну скаргу в 20-денний строк, то рішення набирає законну силу.

Суддя:

У поданій до суду заяві позивач просить стягнути з відповідача аліменти на утримання їх неповнолітнього сина у розмірі 300 грн. щомісячно.

В обґрунтування своїх вимог покликається на те, що сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі, від якого мають неповнолітню дитину, яка проживає з матір»ю та перебуває на її утриманні. Батько не надає ніяких коштів на її утримання, хоча є здоровим та працездатним, але офіційно не працевлаштований.

В судовому засіданні позивач підтримала свої вимоги повністю і по аналогічних мотивах.

Відповідач позов визнав частково на суму 150 грн., оскільки ніде не працює.

Суд, заслухавши пояснення сторін, з’ясувавши обставини та вивчивши матеріали цивільної справи, прийшов до таких висновків.

Відповідно до ст.10 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості. Згідно до ст.60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених ст.61 цього Кодексу. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Відповідно до ст.61 ЦПК України обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.

Як встановлено судом та підтверджено відповідними документами, сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі з 25.01.2002 року, від якого мають неповнолітнього сина ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2, який проживає з матір»ю та з вересня 2007 року – часу, коли батьки стали окремо проживати, перебуває на її повному утриманні.

Ці факти, а також те, що відповідач офіційно ніде не працює, має мінливий , непостійний заробіток, сторонами не заперечуються, тому не підлягають доказуванню.

Згідно ст.180 СК України батьки зобов”язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Батько дітей не надає коштів на її утримання, що є підставою для стягнення аліментів.

Розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж зазначений у ч.2 ст.182 СК України, а саме менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Відповідно до ст.184 Сімейного кодексу України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Вимоги сторін про стягнення аліментів у твердій грошовій сумі є законними, оскільки на даний час відповідач офіційно не працевлаштований, але має змогу виплачувати кошти на утримання дітей, що сторонами не заперечується. Таку обставину суд визнає такою, що має істотне значення для визначення розміру аліментів у твердій грошовій сумі.

При визначенні розміру аліментів суд враховує думку позивача, стан здоров’я та матеріальне становище дитини, яке є задовільним, стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів, який є працездатним, інших стягнень не проводиться.

    Таким чином, судом встановлені достатні підстави для задоволення позову.

Позов до суду був пред”явлений 01 квітня 2008 року, таким чином з вказаної дати відповідно до ч.1 ст.191 СК України повинні стягуватися аліменти.

Згідно п.1 ч.1 ст.367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць.

При постановленні рішення у зв»язку із задоволенням позову з відповідача підлягає до стягнення судовий збір в прибуток держави та витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ згідно положень ч.3 ст.88 ЦПК України в розмірі відповідно 51 грн. 00 коп. та 7 грн. 50 коп., оскільки позивач звільнена від сплати судових витрат.

На підставі наведеного, ст.ст.180, 182, 184, ч.1 ст.191 СК України, керуючись ст.ст.57, 59, 88, 213-215, п.1 ч.1 ст.367 ЦПК України суд

в и р і ш и в:

Позов ОСОБА_5 до ОСОБА_6 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини задоволити.

Стягувати з ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_4 на користь ОСОБА_5 аліменти на утримання їх неповнолітньої дитини: сина ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 у розмірі 300 грн. щомісячно, починаючи з 01 квітня 2008 року і до досягнення дитиною повноліття.

Стягнути з ОСОБА_6 в прибуток держави судовий збір у розмірі 51 грн. 00 коп.

    Стягнути з ОСОБА_6 7 грн. 50 коп. витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ. Реквізити рахунку для оплати витрат: одержувач Головне управління Державного казначейства у Рівненській області. Код ЄДПОУ: 22586331. Банк одержувач: ГУ ДКУ в Рівненській області, МФО 833017 р/р 31219259700295, код ЗКПО 22586549.

Рішення в частині стягнення аліментів допустити до негайного виконання.

     

            Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Рівненської області через Рівненський районний суд з поданням в 10-денний строк заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням в 20-денний строк апеляційної скарги після подачі цієї заяви.

Рішення може бути також оскаржене і без подання заяви про апеляційне оскарження у випадку подання апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення.

У випадку неподання заяви про апеляційне оскарження у 10-денний строк рішення набуває законної сили після закінчення цього строку.

Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але не подано в подальшому апеляційну скаргу в 20-денний строк, то рішення набирає законну силу.

Суддя:

  • Номер: 6/150/21/22
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-113/09
  • Суд: Чернівецький районний суд Вінницької області
  • Суддя: Павловський В.К.
  • Результати справи: у задоволенні подання (клопотання) відмовлено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 01.08.2022
  • Дата етапу: 17.08.2022
  • Номер: 6/150/1/23
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-113/09
  • Суд: Чернівецький районний суд Вінницької області
  • Суддя: Павловський В.К.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 12.12.2022
  • Дата етапу: 06.02.2023
  • Номер: 6/150/11/22
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-113/09
  • Суд: Чернівецький районний суд Вінницької області
  • Суддя: Павловський В.К.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 22.02.2022
  • Дата етапу: 10.03.2022
  • Номер: 6/150/21/22
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-113/09
  • Суд: Чернівецький районний суд Вінницької області
  • Суддя: Павловський В.К.
  • Результати справи: у задоволенні подання (клопотання) відмовлено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 01.08.2022
  • Дата етапу: 17.08.2022
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація