Провадження №2/447/347/22
Справа №447/795/22
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ У К Р А Ї Н И
(заочне)
19.07.2022 Миколаївський районний суд Львівської області
в складі: головуючого –судді Бачун О. І.
при секретарі Данилів О.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Миколаєві, Львівської області в порядку спрощеного позовного провадження справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів ,-
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2 про зменшення розміру стягнення аліментів на утримання дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 до розміру ? частини всіх видів заробітку, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку розміру до розміру 1/6 частини всіх видів заробітку щомісяця, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Позов мотивує тим, що рішенням Миколаївського районного суду Львівської області №447/2365/13ц від 20.08.2013 року, вирішено стягувати з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителя АДРЕСА_1 в користь ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , аліменти на утримання дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , щомісячно в розмірі 1/4 всіх видів заробітку, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 30.07.2013 року.
Крім цього, покликається на те, що з 18.03.2014 року позивач перебуває у шлюбі з ОСОБА_4 , від подружнього життя в них народилося троє дітей: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_6 . На даний час матеріальний стан позивача змінився, відповідно сплата аліментів у встановленому рішенням Миколаївського районного суду Львівської області від 20.08.2013 року розмірі є неможливою, а тому просить позов задовольнити, шляхом зменшення розміру стягуваних з нього аліментів.
Ухвалою суду від 27.04.2022 року відкрито провадження у справі та вирішено розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження.
В судовому засіданні представник позивача – адвокат Джуфер Б.М. позовні вимоги підтримав та просив їх задоволити, однак в судове засідання 19.07.2022 представник позивача не з`явився.
Відповідач в судове засідання не з`явилася, хоча належним чином повідомлялася про час та місце розгляду справи, причини неявки суду не повідомляла, тому суд вважає за можливе проводити розгляд справи у її відсутності з винесенням заочного рішення.
Відповідно до ст.247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Між сторонами існує спір з приводу розміру стягуваних аліментів.
Судом встановлено, що позивач та відповідач з 10.05.2008 року перебували у шлюбі, в якому мають доньку ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішенням Миколаївського районного суду Львівської області від 20.08.2013року розірвано шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 .
Рішенням Миколаївського районного суду Львівської області №447/2365/13ц від 20.08.2013 року, вирішено стягувати з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителя АДРЕСА_1 в користь ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , аліменти на утримання дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , щомісячно в розмірі 1/4 всіх видів заробітку, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 30.07.2013 року.
Також, судом встановлено, що 18.03.2014 року ОСОБА_1 зареєстрував шлюб із ОСОБА_4 , що стверджується свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_1 .
Відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 , ОСОБА_5 народилася ІНФОРМАЦІЯ_7 . Батьками записані ОСОБА_1 та ОСОБА_8 .
Відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 , ОСОБА_6 народилася ІНФОРМАЦІЯ_8 . Батьками записані ОСОБА_1 та ОСОБА_8 .
Відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_4 , ОСОБА_9 народилася ІНФОРМАЦІЯ_9 . Батьками записані ОСОБА_1 та ОСОБА_8 .
Відповідно до положень ч.2 ст.51 Конституції України, ст.180 СК України, батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно із ст.8 Закону України «Про охорону дитинства», кожна дитина має право на рівень життя, достатній для фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку.
Зі змісту ст.192 СК України вбачається, що розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров`я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
Таким чином, особа, яка сплачує аліменти - платник аліментів, вправі звернутися до суду з позовом про зменшення розміру аліментів на дитину у тих випадках, коли погіршилося його матеріальне становище, сімейний стан чи стан його здоров`я або ж покращилося матеріальне становище, сімейний стан чи стан здоров`я одержувача аліментів.
Як роз`яснено у пункті 23 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 15 травня 2006 року №3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справи щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» розмір аліментів, визначений судовим рішенням або за домовленістю між батьками, суд може змінити за позовом платника або одержувача аліментів у зв`язку зі зміною матеріального чи сімейного стану, погіршення чи поліпшення здоров`я когось із них.
Враховуючи зміст ст.181,192 СК України, розмір аліментів, визначений рішенням суду, не вважається незмінним. Отже, у зв`язку із погіршенням матеріального становища платника аліментів такий може подати до суду заяву про зменшення розміру аліментів.
Згідно із ч.1 ст. 182 СК України, при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров`я та матеріальне становище дитини; стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав; доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; інші обставини, що мають істотне значення.
При цьому, згідно із ч.2 ст.182 СК України, розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Статтею 183 СК України визначено, що частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом. Той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину - однієї чверті, на двох дітей - однієї третини, на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину.
У зв`язку з тим, що у позивача змінився сімейний стан, у нього на утриманні перебуває дружина ОСОБА_8 , троє їхніх спільних дітей, змінився матеріальний стан, оскільки він звільнився із роботи з ВАТ № Миколаївцемент» у 2014році, а у 2016року звільнився з посади водія ТзОВ «Українські ветеринарні технології» і на даний час є непрацевлаштований, тому аліменти, які стягуються на утримання доньки ОСОБА_10 на користь відповідачки, мають бути зменшені до 1/6 частини всіх видів доходу позивача, але не менше ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.
При цьому суд вважає, що розмір аліментів, які стягуються (1/4) є завищеним та не відповідає кількості осіб, які є на утримання позивача, а зменшення розміру аліментів до 1/6 частини доходів позивача відповідає вимогам ст.182 та ч.5 ст.183 СК України щодо розміру аліментів на одну неповнолітню дитину.
Враховуючи вищевикладене, суд прийшов до висновку, що позов про зменшення розміру аліментів підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.258,263, 268,284 ЦПК України, суд,-
у х в а л и в :
Позов задоволити.
Зменшити розмір стягуваних аліментів, присуджених згідно з рішенням Миколаївського районного суду Львівської області від 20.08.2013року №447/2365/13-ц, яким вирішено стягувати з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителя АДРЕСА_1 в користь ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , аліменти на утримання дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , щомісячно в розмірі 1/4 всіх видів заробітку, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 30.07.2013 року.
Стягувати з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_5 в користь ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_6 аліменти на утримання дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , щомісячно в розмірі 1/6 всіх видів заробітку, але не менше ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня набрання рішенням суду законної сили до досягнення дитиною повноліття.
Виконавчий лист №447/2365/13ц, виданий на підставі рішення Миколаївського районного суду Львівської області від 20.08.2013 року, відкликати, долучивши його до справи №447/2365/13-ц.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також встановлений в разі пропуску з інших поважних причин, відповідно до вимог ст.284 ЦПК України.
Заочне рішення може бути оскаржене безпосередньо до Львівського апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Суддя Бачун О. І.
- Номер: 2/447/347/22
- Опис: зменшення розміру аліментів
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 447/795/22
- Суд: Миколаївський районний суд Львівської області
- Суддя: Бачун О. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 14.04.2022
- Дата етапу: 22.08.2022
- Номер: 2/447/347/22
- Опис: зменшення розміру аліментів
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 447/795/22
- Суд: Миколаївський районний суд Львівської області
- Суддя: Бачун О. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 14.04.2022
- Дата етапу: 22.08.2022