Справа № 2-1108/2008р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 серпня 2008 року м. Вільнянськ
Вільнянський районний суд Запорізької області у складі:
Головуючого - судді Піскуновій Н.А.
При секретарі Тарасовій О.М.
Розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ІІІ-Ї Запорізької державної нотаріальної контори про подовженя встановленого строку прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулась до суду з вищезазначеним позовом, в якому посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1р. помер її син - ОСОБА_2, який до дня смерті мешкав за адресою: АДРЕСА_1. Спадкоємцями за законом його майна, що складається з квартири, є позивач та дружина померлого, яка ІНФОРМАЦІЯ_2р. померла. У зв'язку з тим, що після смерті сина позивач знаходилась у безпорадному стані, вона не мала можливості у встановлений законом строк подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. Тому при зверненні до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини їй було відмовлено, так як пропущено строк звернення. У зв'язку з чим позивач звернулась до суду для вирішення питання в судовому порядку.
У судовому засіданні позивач наполягає на своїх позовних вимогах, надавши докази в їх обгрунтування.
Відповідач про час та місце слухання справи був повідомлений судом належним чином. Але в судове засідання його представник не з'явився. Про причини неявки суд не повідомив. Своїх заперечень щодо позову не надав. Зважаючи на те, що суд не має відомостей про причини неявки представника відповідача, суд відповідно до ч.4 ст. 169 ЦПК України вважає за можливе вирішити справу на підставі наявних у ній даних та доказів, згідно до ч.1 ст. 224 ЦПК України ухвалити заочне рішення, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Суд, вислухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається із матеріалів справи, після смерті ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1р., залишилось спадкове майно у вигляді квартири АДРЕСА_1. Спадкоємцями за законом його майна, є позивач та дружина померлого, яка ІНФОРМАЦІЯ_2р. померла. У зв'язку з тим, що після смерті сина позивач знаходилась у безпорадному стані, нею було пропущено встановлений ст. 1270 ЦК України строк звернення до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини.
Статтею 1272 ЦК України передбачено, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Суд вважає причини пропуску позивачем строку для прийняття спадщини, обумовлені станом позивача, поважними, тому приймає їх до уваги, вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 обґрунтовані, не порушують права та свободи інших осіб і підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст. ст. 209, 212-215, 224, 232 ЦПК України, ст. ст. 16, 1272 ЦК України, суд-
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ІІІ-Ї Запорізької державної нотаріальної контори про подовженя встановленого строку прийняття спадщини -задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 3-х місячний додатковий строк для подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини, а саме квартири АДРЕСА_1, яка відкрилась після смерті сина ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, який його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Заочне рішення підлягає скасуванню, якщо судом буде встановлено, що відповідач не з'явився в судове засідання та не повідомив про причини неявки з поважних причин і докази, на які він посилається мають істотне значення для правильного вирішення справи.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку, про що протягом десяти днів з дня отримання рішення до Вільнянського районного суду подається заява про апеляційне оскарження рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної чинності після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.