Судове рішення #479469715

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

 

 

Справа № 759/4201/22 Провадження № 11-кп/824/2780/2022 Головуючий в суді першої інстанції: ОСОБА_1 Доповідач: ОСОБА_2

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 липня 2022 року                                                                                  місто Київ

 

Суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду ОСОБА_2 , перевіривши на відповідність ст. 396 КПК України апеляційну скаргу обвинуваченої ОСОБА_3 на вирок Святошинського районного суду міста Києва від 19 травня 2022 року, –

 

В С Т А Н О В И В:

 

Вироком Святошинського районного суду міста Києва від 19 травня 2022 року ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнано винуватою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15 ч. 3 ст. 185 КК України та призначено покарання у виді позбавлення волі строком на три роки.

На підставі ч. 1 ст. 71 КК України до покарання призначеного за цим вироком частково приєднано покарання, призначене вироком Святошинського районного суду міста Києва від 06 липня 2020 року та остаточно за сукупністю вироків призначено ОСОБА_3 покарання у виді трьох років двох місяців позбавлення волі.

Запобіжний захід обраний ОСОБА_3 у виді тримання під вартою, до набрання вироком законної сили залишено без змін.

Строк відбування покарання ОСОБА_3 ухвалено обчислювати з моменту затримання – 27 лютого 2022 року та зараховано до вказаного строку термін попереднього ув`язнення з 27 лютого 2022 року, у відповідності до ч. 5 ст. 72 КК України, з розрахунку один день попереднього ув`язнення за один день позбавлення волі.

Вироком також вирішене питання щодо процесуальних витрат та щодо речових доказів.

 

Не погоджуючись з таким рішенням суду, обвинувачена ОСОБА_3 подала апеляційну скаргу, в якій просить вирок скасувати та закрити кримінальне провадження у зв`язку із не встановленням достатніх доказів для доведення винуватості особи в суді і вичерпані можливості їх отримати.

 

Перевіривши подану апеляційну скаргу, приходжу до висновку, що вона підлягає поверненню особі, яка її подала, виходячи з наступного.

 

Як вбачається з матеріалів кримінального провадження, вирок Святошинського районного суду міста Києва, яким ОСОБА_3 визнано винуватою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15 ч. 3 ст. 185 КК України, був ухвалений 19 травня 2022 року та того ж дня отриманий під розписку обвинуваченою.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 395 КПК України апеляційна скарга може бути подана на вирок – протягом тридцяти днів з дня їх проголошення.

Частиною 3 наведеної норми закону також передбачено, що для особи, яка перебуває під вартою, строк подачі апеляційної скарги обчислюється з моменту вручення їй копії судового рішення.

В той же час із супровідного листа ДУ «Київський слідчий ізолятор» вбачається, що апеляційна скарга на вирок Святошинського районного суду міста Києва від 19 травня 2022 рокуподана обвинуваченою лише 22 червня 2022 року.

Отже, апеляційну скаргу подано з пропуском строку на апеляційне оскарження, передбаченого п. 1 ч. 2, ч. 3 ст. 395 КПК України.

При цьому, клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження вироку суду із обґрунтуванням причин пропуску цього строку обвинуваченою ОСОБА_3 не заявлено.

Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 399 КПК Україниапеляційна скарга повертається, якщо вона подана після закінчення строку апеляційного оскарження і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або суд апеляційної інстанції за заявою особи не знайде підстав для його поновлення.

У зв`язку із викладеним, апеляційна скарга обвинуваченої ОСОБА_3 підлягає поверненню, оскільки вона подана після закінчення строку на апеляційне оскарження і апелянт не порушує питання про поновлення цього строку.

Керуючись п. 4 ч. 3 ст. 399 КПК України, суддя-доповідач, –

 

ПОСТАНОВИВ:

 

Апеляційну скаргу обвинуваченої ОСОБА_3 на вирок Святошинського районного суду міста Києва від 19 травня 2022 року, яким ОСОБА_3 визнано винуватою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15 ч. 3 ст. 185 КК України, повернути особі, яка її подала.

Ухвала може бути оскаржена до Верховного Суду протягом трьох місяців з дня вручення копії судового рішення.

 

 

 

Суддя                                                         ОСОБА_2


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація