Судове рішення #479422218


Справа № 686/7238/22

Провадження № 2/686/3586/22


       


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

            заочне

07 липня 2022 року                                             Хмельницькийміськрайонний суд

                                                                         Хмельницькоїобласті

в складі: головуючої  судді -  Козак О.В.

                при секретарі – Коваль І.Ю.,


розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Хмельницького цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,

встановив:

В квітні 2022 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів. В обґрунтування позову позивач вказала, що вона перебувала в шлюбі з відповідачем, від якого має двої дітей: 2007 і 2009 р.н.. Шлюб розірвано 09.08.2012 року Вишгородським районним судом. Відповідач офіційно не працював до лютого 2022 року, і самостійно перераховував, коли міг, по 1500 грн, тобто 3000 грн. на двох дітей. На сьогоднішній день її цих коштів не вистачає на підлітків (13-15 рр.), яких треба не тільки годувати, а ще вдягати, взувати і вчити. З врахуванням наведеного позивач просить: стягнути з відповідача аліменти на її користь на утримання дітей: ОСОБА_3 , 2007 р.н., ОСОБА_4 , 2009 р.н.. в розмірі 30% від всього його доходу, починаючи з дня подання заяви і до повноліття дитини старшої - ОСОБА_3 , 2007 р.н., а потім в розмірі 25% до повноліття молодшої дитини - ОСОБА_4 , 2009 р.н..

В судове засідання позивач не з`явилась, подала до суду заяву про розгляд справи за її відсутності, позовні вимоги підтримала, проти заочного розгляду справи не заперечила.

Відповідач в судове засідання не з`явився, про час та місце слухання справи повідомлявся у встановленому законом порядку.

Відповідно до ст.280 ЦПК України, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: 1) відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; 2) відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; 3) відповідач не подав відзив; 4) позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

За таких обставин суд вважає за можливе справу розглядати по суті за відсутності сторін, на підставі наявних в справі доказів з ухваленням заочного рішення.

Судом встановлено, що рішенням Вишгородського районного суду Київської області від 09.08.2012 року розірвано шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 . Від шлюбу сторони мають двох спільних доньок: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується свідоцтвами про народження серії НОМЕР_1 , серії НОМЕР_2 , згідно яких їх батьком є ОСОБА_2 , а матір`ю – ОСОБА_1 . Згідно довідки Відділу реєстрації місця проживання Управління з питань реєстрації ХМР №Л-03-11650 від 11.04.2022 року, діти зареєстровані разом з матір`ю за адресою: АДРЕСА_1 . Відповідач добровільно, але не регулярно та в достатньому розмірі не надає матеріальну допомогу на утримання дітей.

Статтею 51 Конституції України гарантовано, а ст.180 СК України передбачено, що батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно з ч.3 ст.181 СК Україниза рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина. Спосіб стягнення аліментів, визначений рішенням суду, змінюється за рішенням суду за позовом одержувача аліментів.

Відповідно до ст.182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров`я та матеріальне становище дитини; стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав; доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; інші обставини, що мають істотне значення. Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.

Враховуючи наведене, те що відповідач являється особою працездатного віку, а також вік дітей, виходячи з їх мінімальних потреб для належного забезпечення, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню та з відповідача на користь позивачки слід стягнути аліменти на її користь на утримання дітей: ОСОБА_3 , 2007 р.н., ОСОБА_4 , 2009 р.н.. в розмірі 30% від всього його доходу, починаючи з дня подання заяви і до повноліття дитини старшої - ОСОБА_3 , 2007 р.н., а потім в розмірі 25% до повноліття молодшої дитини - ОСОБА_4 , 2009 р.н..

Відповідно до ст.141 ЦПК України, з відповідача слід стягнути  на користь держави судовий збір в розмірі 992,40 грн..

На підставі ст.ст.2,12,13,76,81,141,247,258,259,263-265, 280-289, 430 ЦПК України, ст.ст.180-182 Сімейного кодексу України, ст.51 Конституції України, суд –

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІПН: НОМЕР_3 , жителя: АДРЕСА_2 ) на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІПН: НОМЕР_4 , жительки: АДРЕСА_3 ) аліменти на утримання дітей: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 в розмірі 1/3 частини заробітку (доходу) відповідача щомісяця, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, до досягнення повноліття старшою дочкою ОСОБА_3 , а потім стягувати аліменти у розмірі 1/4 частини від всіх видів заробітку(доходу) відповідача щомісяця, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, до досягнення повноліття молодшою донькою - ОСОБА_4 , починаючи з 12.04.2022 р..

Стягнути з ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІПН: НОМЕР_3 , жителя: АДРЕСА_2 ) в дохід держави судовий збір в розмірі 992,40 грн..

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому цим Кодексом.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Хмельницького апеляційного суду.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Дата складання повного тексту рішення суду – 12.07.2022 року.

Суддя:                









Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація