Копія.
Справа № 2 – 0 - 29/2009 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 квітня 2009 року Устинівський районний суд Кіровоградської області в складі:
головуючого : . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ОСОБА_1
при секретарі : . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .ОСОБА_2
за участю
представника Устинівської селищної ради : ОСОБА_3
розглянув у відкритому судовому засіданні в смт Устинівка Кіровоградської області цивільну справу за заявою Устинівської селищної ради про визнання відумерлою спадщини та визнання права власності на спадщину, що залишилася після смерті ОСОБА_4, -
В С Т А Н О В И В :
Представник Устинівської селищної ради Устинівського району Кіровоградської області звернувся до суду з заявою в якій просить визнати спадщину, яка відкрилась 11 листопада 1996 року після смерті ОСОБА_4 відумерлою та визнати право власності за територіальною громадою Устинівської селищної ради Устинівського району на зазначену спадщину, оскільки відсутні спадкоємці за заповітом або за законом, після спливу одного року з часу відкриття спадщини.
В судовому засіданні представник селищної ради настоює на зазначених в заяві вимогах про відумерлість спадщини за обставин, зазначених в заяві.
Заслухавши представника селищної ради, ознайомившись з матеріалами справи суд вважає, що зазначені в заяві вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Частиною 1 ст.1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою.
ОСОБА_4 помер 11 листопада 1996 року, що підтверджується копією акта про смерть № 64 (а.с. 8).
Частиною 1 ст.1269 ЦК України передбачено, що спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.
Частиною 1 ст. 1270 ЦК України передбачено, що для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Згідно листа Устинівської районної державної нотаріальної контори, заяви від особи, яка вважає себе спадкоємцем спадщини померлого ОСОБА_4 до нотаріальної контори не подавались, свідоцтва про право на спадщину не видавалось.
Частиною 1 ст.1225 ЦК України передбачено, що право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах із збереженням її цільового призначення.
Частинами 1,2,3 ст.1277 ЦК України передбачено, що у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття суд визнає спадщину відумерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини. Заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.
Під час розгляду справи встановлено, що у померлого 11 листопада 1996 року ОСОБА_4 відсутні спадкоємці за заповітом або за законом, згідно листа Устинівської районної державної нотаріальної контори, після спливу одного року з часу відкриття спадщини, спадщина визнається відумерлою і передається територіальній громаді за місцем відкриття спадщини, а тому зазначені в заяві вимоги підлягають задоволенню відповідно ч. ч. 1, 2, 3 ст.1277 ЦК України.
Керуючись ст. 278 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Визнати спадщину померлого 11 листопада 1996 року ОСОБА_4, жителя ІНФОРМАЦІЯ_1 – відумерлою.
Спадщину померлого 11 листопада 1996 року ОСОБА_4 квартиру розташовану АДРЕСА_1 передати у власність територіальній громаді за місцем відкриття спадщини в особі Устинівської селищної Ради, Устинівського району, Кіровоградської області
На рішення може бути подано заяву про апеляційне оскарження до апеляційного суду Кіровоградської області через Устинівський районний суд на протязі десяти днів. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя-підпис
З оригіналом згідно
Суддя Устинівського
районного суду ОСОБА_1.