№ 2о-98/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 квітня 2009 року місто Маріуполь
Орджонікідзевський районний суд м. Маріуполя Донецької області в складі:
головуючого судді Єфімік О.О.
при секретарі Больсуновій Г.О.,
за участю прокурора Кунда Л.І.,
народних засідателів Павлової Г.М., Єня А.І.
розглянувши у виїзному судовому засіданні в приміщенні Маріупольської міської психіатричної лікарні № 7 цивільну справу за заявою Маріупольської міської лікарні №7, зацікавлена особа – ОСОБА_1, про примусову госпіталізацію ОСОБА_2,
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшла заява Маріупольської міської лікарні №7 про примусову госпіталізацію ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1. В обґрунтування вимог заяви представник заявника посилається на те, що хвора ОСОБА_2 була привезена до відділення Маріупольської міської лікарні № 7 матір’ю в супроводженні двох працівників міліції за направленням лікаря-психіатра, оскільки впродовж останніх трьох діб погано спала, була збуджена, ходила по селу шукаючи померлого 2 роки тому чоловіка, заговорювалася, збиралась з молодшою дитиною їхати в місто, де в неї нібито мається двоповерховий будинок, гроші в банках, нецензурно висловлювалася. При бесіді з лікарем на психічне здоров’я не скаржилася, голосно кричала, ображала оточуючих, не приховувала, що періодично алкоголізується, свою неправильну поведінку напередодні госпіталізації ніяк не пояснює, вимагає її переведення до неврологічного відділення, самостійно у відділенні не спить, критика до хвороби відсутня, наполягає на негайній її виписці. У х ворої виявляється психотичний розлад не уточнений, за психічним станом вона потребує госпіталізації в стаціонар, оскільки не може самостійно задовольнити свої життєві потреби, може представляє соціальну небезпеку для себе та оточуючих, але в добровільному порядку згоди на госпіталізацію не дає.
Представник Маріупольської міської лікарні №7 - ОСОБА_3, що діє на підставі довіреності, в судовому засіданні підтримала доводи заяви, пояснила суду, що хвора ОСОБА_2 вперше була оглянута лікарем-психіатром у квітні 2008 року та знаходилась на стаціонарному обстеженні і лікуванні з 14 квітня 2008 року по 17 квітня 2008 року, потім затребувала виписки, на той час в неї спостерігалися коливання в настрої, вона почала згадувати близьким старі образи, їй чулись якісь кроки на даху будинку та оклики, казала, що по м.Маріуполю їздять автомобілі, які мають до неї відношення. Вказана неправильна поведінка почала виявлятися у хворої після смерті її чоловіка, вона періодично алкоголізується, на момент госпіталізації була збуджена, постійно наполягає на негайній виписці, критика до хвороби відсутня, її матір вважає, що її донька хвора. Просить про примусову госпіталізацію хворої ОСОБА_2, оскільки вона представляє соціальну небезпеку для себе та оточуючих, їй необхідно підлікуватися.
Зацікавлена особа – ОСОБА_1, в судовому засіданні пояснила, що хвора ОСОБА_2 є її донькою, два роки тому повісився чоловік доньки, вона залишилася одна з двома дітьми, з цього часу періодично знаходиться в депресивному стані, який виявляється в тому, що донька перестає допомагати їй вдома, в неї виникає апатія до всього, починає заявляти, що не хоче жити разом із нею (матір’ю) під одним дахом, вони знімали їй квартиру в м.Маріуполі, але вона почала постійно шукати для себе чоловіків, займатися пияцтвом, блуканням. Додала, що до лікарні доньку доставила вона у супроводженні робітників міліції, оскільки донька почала ще більше вести себе неадекватно, в неї з’явилася агресія по відношенню до матері, почала блукати по селу, шукаючи свого померлого чоловіка, ходила до цвинтарю, пропадала на 2-3 дні, уходила в одних речах, а поверталась в зовсім інших – старих, вважає, що її доньці необхідно пройти курс лікування.
Особа, у відношенні якої вирішується питання про примусову госпіталізацію, - ОСОБА_2, в судовому засіданні заперечувала проти її примусової госпіталізації, пояснила, що її до лікарні привезла її матір з міліцією для лікування, їй невідомо чому вона знаходиться у лікарні, пропонувала запитати це у її матері, пояснила, що вона працює на заводі «Азовмаш», за місцем роботи були і конфлікти і сварки, оскільки в їх бригаді працює 20 чоловік, але в неї конфліктна ситуація із матір’ю з тієї причини, що вони обидві жінки та обидві міцні, в неї дві доньки, її чоловік «вздернувся», а вона виховує двох дітей, вона не бажає створювати родину раніше часу, вона живе або з матір’ю або на дачі. .
Суд, заслухавши пояснення представника заявника, зацікавленої особи, особи, у відношенні якої вирішується питання про її примусову госпіталізацію, думку прокурора, який вважає, що доцільно примусово госпіталізувати хвору, оскільки це в її інтересах, дослідивши письмові матеріали справи, вважає, що заява підлягає задоволенню за наступних підстав.
Судом встановлено, що в стані психічного здоров’я ОСОБА_2 виявляються ознаки психотичного розладу не уточненого, ненадання їй медичної допомоги представляє явну соціальну небезпеку для хворої та оточуючих.
За висновками комісійного огляду, викладеними в акті № 17 від 09.04.09., хвора ОСОБА_2 потребує лікування в примусовому порядку, оскільки не здатна самостійно задовольнити свої життєві потреби на рівні, що забезпечує її життєдіяльність та може представляти соціальну небезпеку для себе та оточуючих.
Керуючись ст.14 Закону України «Про психіатричну допомогу», ст.ст. 279-282 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Заяву Маріупольської міської лікарні №7 про примусову госпіталізацію ОСОБА_2, - задовольнити.
Госпіталізувати примусово ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1, для стаціонарного лікування в Маріупольській міській психіатричній лікарні №7 міста Маріуполя Донецької області.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга в Апеляційний суд Донецької області через Орджонікідзевський районний суд міста Маріуполя Донецької області протягом двадцяти днів від дня подачі заяви про апеляційне оскарження.
Суддя О.О.Єфімік
Народні засідателі: ____________ А.І.Єня
____________ ОСОБА_4