Судове рішення #47919195


Володарський районний суд Донецької області

смт. Володарське, пров. Чапаєва, 3, 87000, (06246) 2-14-33


№2-3608/10


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 вересня 2010 року Володарський районний суд Донецької області у складі судді Яковенко М.М., при секретарі Темір В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт.Володарське цивільну справу за позовом:

ОСОБА_1 до

Управління Пенсійного фонду України у Володарському районі Донецької області про

зобов’язання провести нарахування та виплату щомісячного підвищення до пенсії як дитині війни,-

в с т а н о в и в :

16.08.2010 року позивач звернувся з зазначеним позовом, в якому зазначає, що він народився у 1933 році, відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» відноситься до цієї категорії громадян, перебуває на обліку як пенсіонер в Управлінні Пенсійного фонду України у Володарському районі та має право на отримання надбавки до пенсії у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. В 2009 році не отримував надбавку в межах, встановлених законом. Просить зобов'язати відповідача здійснити нарахування та виплату підвищення до пенсії, згідно ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком як дитині війни за весь період з 2008-2009 рр. та 6 місяців 2010 року.

Позивач в судове засідання не з’явився, але є заява про розгляд справи у його відсутність.

Представник відповідача у судове засідання не з*явився, але є заява, в якій просить розглянути справу у їх відсутність. Крім того, подана до суду довідка, відповідно до якої позивач отримує пенсію за Законом України «Про загальнообов*язкове державне пенсійне страхування». Інвалідом не визнано. Доплату до пенсії відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» не отримувала, так як отримувала надбавку згідно Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Права на надбавку як «Дитина війни» не має. З заявою про підвищення до пенсії, відповідно до закону України «Про соціальний захист дітей війни» не зверталась.

Дослідивши матеріали справи, у їх взаємній сукупності, суд приходить до висновку про відмову у задоволені позовних вимог по слідуючим підставам:

Правовий статус дітей війни та основи їх соціального захисту встановлені Законом України «Про соціальний захист дітей війни». ОСОБА_2 установлює правовий статус дітей війни і визначає основи їх соціального захисту та гарантує їх соціальну захищеність шляхом надання пільг і державної соціальної підтримки.

Відповідно до ст.1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» дитина війни - особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення (2 вересня 1945 року) Другої світової війни було менше 18 років.

Суд вважає встановленим, що позивач ОСОБА_1 народився 02.01.1933 р., що підтверджується паспортом, тобто станом на час закінчення Другої світової війни їй було менше 18 років.

З огляду на наведене вище, суд прийшов до висновку, що позивач має соціальну категорію «дитина війни», знаходиться на обліку в управлінні Пенсійного фонду України у Володарському районі та отримує пенсію за віком. Крім того, ці обставини підтверджуються і відміткою в пенсійному посвідченні «дитина війни».

Статтею 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», який набрав чинності з 01.01.2006 року, було визначено, що дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, (крім тих, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цім Законом, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України (ст. 7 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»).

Відповідно до Розділу IV ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ особам, які мають право на пільги відповідно до цього Закону та Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" ( 3551-12 ), пільги надаються за їх вибором згідно з одним із зазначених законів. Перед судом не доведено, що позивач звертався з 01.01.2006 року до відповідача з вимогою про виплату йому даної соціальної пільги відповідно до ст..6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

Відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" ( 3551-12 ) - цей ОСОБА_2 визначає правовий статус ветеранів війни, забезпечує створення належних умов для їх життєзабезпечення, сприяє формуванню в суспільстві шанобливого ставлення до них.

Відповідно до стаття 4 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" до ветеранів війни належать: учасники бойових дій, інваліди війни, учасники війни. Т.б. відповідно до правовідносин, з урахуванням соціального статусу, до якого належить позивач, необхідно застосовувати положення Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", на якого і поширюється цей ОСОБА_2, якій у зв'язку з цим виплачується надбавка до пенсії.

Відповідно ст..15 п.23 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" членам сімей, зазначеним у пункті 1 статті 10 цього Закону, а також дружинам (чоловікам) померлих інвалідів Великої Вітчизняної війни, які не одружилися вдруге, пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 25 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Дружинам (чоловікам) померлих учасників війни і бойових дій, партизанів і підпільників, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 10 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. ( Частина статті 15 в редакції Законів N 458/95-ВР від 23.11.95, N 488/95-ВР від 22.12.95; із змінами, внесеними згідно із Законом N 2212-IV ( 2212-15 ) від 18.11.2004; в редакції Закону N 2939-IV ( 2939-15 ) від 05.10.2005 ).

Отже, враховуючі, що позивач отримує підвищення до пенсії відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", як спеціальний суб’єкт даних правовідносин, доказів того, що він звертався до відповідача про виплату такого підвищення відповідно до ст..6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» (Розділ IV ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ) та така виплата проводилась за його вибором відповідно до цього Закону не надано, а тому розглядаючи позов в межах заявлених вимог, суд вважає, що правових підстав для задоволення вимог позивача про підвищення до пенсії у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком як дитині війни відсутні.

Керуючись ст.ст. 5,11, 209,212-215 ЦПК України, Конституцією України, Законом України «Про соціальний захист дітей війни» від 18 листопада 2004 року № 2195-ІV із змінами та доповненнями, Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", суд, -

п о с т а н о в и в :

Цивільний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Володарському районі Донецької області про зобов’язання провести нарахування та виплату щомісячного підвищення до пенсії як дитині війни, залишити без задоволення у повному обсязі.

Повний текст рішення виготовлений 20.09.2010 року.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Апеляційного суду Донецької області м. Маріуполя через Володарський районний суд Донецької області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя М.М.Яковенко


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація