Справа № 2о-56/2009 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 березня 2009 р.
Київський районний суд м. Одеси у складі:
Головуючого – судді Гаращенко Д.Р.
При секретарі - Сініциної Н.Є.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1, ОСОБА_2 про встановлення факту родинних відносин,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулись до суду з заявою, в якої просять визнати факт родинних відносин між ними як батьками та сином ОСОБА_3, померлим ІНФОРМАЦІЯ_1
У судовому засіданні заявники підтримали заявлені вимоги та просять їх задовольнити, посилаючись на те, що їх син ОСОБА_3 помер 14.12.08 р., після його смерті батьки як спадкоємці першої черги звернулися до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, однак їм було відмовлено у зв’язку з розбіжністю в написані їх прізвища з прізвищем спадкодавця. Встановлення факту родинних відносин, заявникам необхідно для отримання спадщини після смерті сина.
Вислухавши пояснення заявників, вивчивши матеріали справи, перевіривши їх доказами, суд вважає, що вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Згідно зі свідоцтвом про народження, 13 травня 1960 року у заявників народився син ОСОБА_4, прізвище якого у свідоцтві викладене російською мовою „ Беляев” .
Відповідно до свідоцтва про право власності на житло, ОСОБА_1, ОСОБА_2 та Б є ляєву ОСОБА_5 на праві спільної часткової власності, в рівних частках належить квартира АДРЕСА_1.
14.12.2008 р. Б і ляєв ОСОБА_5 помер, про що Першим Приморським відділом РАЦС Одеського міського управління юстиції зроблено актовий запис № 9612.
Після смерті Б і ляєва А.Р., відкрилася спадщина у вигляді його частки в квартирі АДРЕСА_1.
Заявники, як спадкоємці першої черги, звернулися до нотаріальної контори для прийняття спадщини після смерті сина, однак їм було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, оскільки в документах є розбіжності в написанні їх прізвища з прізвищем спадкодавця.
Так, в паспорті, а й відповідно у свідоцтві про смерть прізвище спадкодавця невірно викладено „Б і ляєв”, тоді як прізвища його батьків викладено „Б є ляєв”. Крім того, в свідоцтві про народження ОСОБА_5 його прізвище викладене російською мовою „Беляев”, а в свідоцтві про право власності –ОСОБА_2.
Встановлення факту родинних відносин має для заявників юридичне значення, у зв’язку з необхідністю оформлення спадщини.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 256 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, зокрема встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
Факт того, що ОСОБА_5 є рідним сином заявників підтверджується зібраними по справі доказами та їх належна оцінка вказує на наявність підстав для задоволення вимог ОСОБА_1 та ОСОБА_2
Керуючись ст.ст. 10,60, 209, 212-215, 218, 234, 256, 259 ЦПК України,
В И Р І Ш И В:
Заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2 про встановлення факту родинних відносин – задовольнити.
Встановити факт, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженець ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженка м. Байрам-Алі Республіки Марі є батьками ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_6, який помер 14.12.2008 р.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції, шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Головуючий:________________