Справа № 22-а-268 2006 р. Головуючий у 1-й інстанції Куц В.І.
Суддя-доповідач Жмака В.Г.
УХВАЛА іменем України
2006 року червня 27 дня колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Сумської області в складі:
головуючого Жмаки В.Г.
суддів Ільченко О.Ю.
Хвостика С.Г. з участю секретаря судового засідання Назарової О.М.
та осіб, які приймають участь у справі - ОСОБА_1
розглянула у відкритому судовому засіданні в приміщенні апеляційного суду цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Сумського районного суду від 6 травня 2006 р. у справі за позовом ОСОБА_1 до управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області та Сумського районного відділу УМВС України в Сумській області про визнання дій неправомірними щодо ненарахування пенсійної надбавки, зобов'язання до перерахунку грошового забезпечення, вихідної допомоги та пенсії з урахуванням пенсійної надбавки, -
встановила:
В апеляційній скарзі позивач ОСОБА_1 просить скасувати постанову суду першої інстанції від 6 травня 2006 року, якою йому відмовлено в задоволенні позову про визнання неправомірними дій відповідача стосовно ненарахування йому пенсійної доплати та просить ухвалити нову постанову, якою визнати дії начальника Сумського районного відділу УМВС України в Сумській області неправомірними щодо ненарахування йому 25-50% пенсійної доплати з липня 1997 року відповідно до Указу Президента України "Про умови грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу та оплати праці працівників органів внутрішніх справ". Крім того апелянт просив зобов'язати відповідача здійснити перерахунок пенсії та вихідної допомоги з урахуванням пенсійної надбавки.
Свої апеляційні вимоги і незгоду з постановою місцевого суду апелянт мотивує тим, що суд першої інстанції невірно визначив термін набуття ним права на отримання пенсії і щомісячної доплати в розмірі 25-50% пенсії. Суд не врахував те, що з липня 1997 року його залишено на службі в органах внутрішніх справ як кращого дільничного інспектора міліції Сумського райвідділу внутрішніх справ, що з січня по жовтень 1997 року він щомісяця отримував премії, тому з урахуванням його особистих показників у службовій діяльності, на думку апелянта, він мав право на отримання щомісячної доплати в розмірі 25-50% суми пенсії, але йому ця доплата не нараховувалася. Суд цих обставин до уваги не прийняв.
Колегія суддів вважає, що апеляційна скарга ОСОБА_1 не підлягає задоволенню, а постанову суду слід залишити без змін, оскільки суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Встановлено, що позивач в травні 2005 року був звільнений з органів внутрішніх справ з посади старшого дільничного інспектора міліції Сумського РВ УМВС України в Сумській області за п."б" ст.65 через хворобу на пенсію. У відповідності з вимогами Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ" йому призначена пенсія з урахуванням основних і додаткових видів грошового забезпечення, що отримував позивач під час служби.
Неправомірність дій відповідача позивач вбачає в ненарахуванні йому в період служби в органах внутрішніх справ щомісячної доплати в розмірі 25-50 відсотків суми пенсії на підставі Указу Президента України від 04.10.96 року "Про умови грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу та оплати праці працівників органів внутрішніх справ", а з цим також пов'язує вимоги щодо перерахунку пенсії та вихідної допомоги.
Дійсно, п.З зазначеного Указу Президента України надане право керівникам органів внутрішніх справ у межах асигнувань, що виділяються на утримання цих органів, установлювати особам рядового і начальницького складу, які мають право на пенсію за вислугу років і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі щомісячну доплату в розмірі 25-50% суми пенсії, яка б могла бути їм нарахована. Але як судом першої інстанції, так і при апеляційному розгляді встановлено, що ніякі рішення чи накази про виплату такої надбавки позивачеві ні райвідділом, ні управлінням внутрішніх справ, не приймалися, а тому суд першої інстанції обґрунтовано прийшов до висновку про відсутність порушення прав позивача з боку відповідача щодо ненарахування доплати, оскільки відповідач з цього приводу відносно позивача діяв правомірно.
Навівши мотиви, що ґрунтуються на вимогах законодавства і обставинах та матеріалах справи, місцевий суд своєю постановою вірно відмовив в задоволенні позовних вимог апелянта, а доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 198, 200, 206 КАС України, колегія суддів, -
з
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Сумського районного суду від 6 травня 2006 року по даній справі - без змін.
Ухвала може бути оскаржена до .Вищого адміністративного суду
України протягом одного місяця після придбання законної сили, тобто з дня її проголошення.
Головуючий Судді
Жмака В.І.
Ільченко О.Ю.