Справа № 22-Ц-961 2006 р. Головуючий у 1-й інстанції Мальована В.В.
Категорія 30 Суддя-доповідач Хвостик С.Г.
УХВАЛА
іменем України
2006 року червня 27 дня колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Сумської області в складі:
головуючого Хвостика С.Г.,
суддів Ільченко О.Ю.,
Криворотенко В.І. з участю секретаря судового засідання Назарової О.М.
та осіб, які приймають участь у справі: відповідачки ОСОБА_1
розглянула у відкритому судовому засіданні в приміщенні апеляційного суду цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Зарічного районного суду м.Суми від 27 квітня 2006 р. у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1, 3-тя особа: ПРБП "Рембут" про визнання втратившою право користування жилим приміщенням,
встановила:
7 лютого 2006 року ОСОБА_2 звернувся в суд з даним позовом, в
якому посилаючись на те, що з січня 2002 року колишня дружина ОСОБА_1 не проживає разом з ним у належній йому на праві власності
двохкімнатній квартирі АДРЕСА_1, хоча він ніяких
перешкод їй у цьому не чинив, тому просив визнати її такою, що втратила право користування жилим приміщенням, зобов'язавши її знятись з реєстраційного обліку.
Рішенням Зарічного районного суду м.Суми від 27 квітня 2006 року в задоволенні позову відмовлено за необґрунтованістю вимог.
В апеляційній скарзі, ОСОБА_2, посилаючись на невідповідність
висновку суду обставинам справи, на порушення норм матеріального права, на
те, що з січня 2002 року по 2004 рік відповідачка ніяким чином не цікавилась
спірною квартирою і нікуди не зверталась щодо непроживання в тій квартирі,
тому просив скасувати рішення суду і постановити нове, яким його позов
задоволити.
Колегія суддів не знаходить підстав для задоволення апеляційної скарги, виходячи з наступного.
Як встановлено судом першої інстанції та стверджується матеріалами справи, внаслідок неправомірної поведінки колишнього чоловіка ОСОБА_1 ОСОБА_2 відповідачка разом з неповнолітньою дитиною з 2002 року не проживає у квартирі АДРЕСА_1. Вказане жиле приміщення сторони отримали під час перебування у шлюбі у житлово-будівельному кооперативі № 104 "Електрон".
Хоча ОСОБА_1 не проживає тривалий час у спірному жилому приміщенні, однак ніколи не втрачала до нього інтересу, про що свідчать її письмові звернення до житлово-обслуговуючого органу та правоохоронних органів, тому обґрунтовано визнавши поважною причину відсутності відповідачки у тому жилому приміщенні понад встановлені законом строки, яка, до того ж, як колишній член сім'ї члена ЖБК має рівне з ним право користування жилим приміщенням, місцевий суд прийшов до вірного висновку про відмову в задоволенні вимоги позивача про визнання відповідачки втратившою право користування жилим приміщенням.
Доводи апеляційної скарги таких висновків суду не спростовують, вони були предметом розгляду суду першої інстанції і обґрунтовано не взяті до уваги, до того ж, вони не містять посилань на такі порушення вимог законодавства, що б могло бути підставою для зміни чи скасування рішення.
Як постановлене з дотриманням норм матеріального і процесуального права, рішення місцевого суду є законним і обґрунтованим, отже, апеляційну скаргу необхідно відхилити.
Керуючись ст.ст.307 ч.І п.1, 308, 314 ч.І п.1, 315 ЦПК України, колегія суддів, -
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 відхилити, а рішення Зарічного районного суду м.Суми від 27 квітня 2006 року залишити без зміни.
Ухвала набирає законної сили негайно, однак може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня її проголошення.
Головуючий Судді
Хвостик
Ільченко О.Ю.
Криворотенко В.І.