Судове рішення #478682650

      Харківський окружний адміністративний суд 61004  м. Харків  вул. Мар`їнська, 18-Б-3

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

  < Текст >  

 22.07.2009 р.                                                                                 № 2-а- 36805/09/2070  

Харківський окружний адміністративний суд  у складі:

головуючого судді -  Курило Л.В.,

при секретарі -

при секретарі - Сеник О.С.,

за участі: позивача - ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому  засіданні адміністративну справу за позовом     ОСОБА_1  до  Прокуратури Сумської області  про  зобов`язання вчинити певні дії ,-


В С Т А Н О В И В:


          Позивач – ОСОБА_1 –звернувся до суду з позовом до Прокуратури Сумської  області, в якому просить суд зобов`язати прокуратуру Сумської області вчинити юридичні дії по прийняттю на роботу ОСОБА_1 на посаду з вищою юридичною освітою та укласти  трудовий договір.

          В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що 16.10.2008р. він звернувся до прокуратури Сумської області із заявою про  прийняття його на роботу в органи прокуратури  на посаду з вищою юридичною освітою, але  21.10.2008р. йому  була надана відповідь, в якій було відмовлено в прийнятті на роботу. Повторно позивач звернувся до прокуратури Сумської області 16.02.2009 року, але 17.02.2009 року усною відповіддю начальником відділу роботи з кадрами йому було повідомлено про відмову в прийнятті на роботу. Позивач вважає відмову в прийнятті на роботу необґрунтованою та незаконною.

          Позивач в судовому засіданні вимоги позову підтримав у повному обсязі та просив позов задовольнити.

          Представник відповідача в судове засідання не з`явився,  надіслав до суду відзив на позов, в якому зазначив, що позивач звертався до прокуратури Сумської області щодо прийняття його на посаду  з вищою юридичною освітою, проте йому було відмовлено з підстав відсутності вакантних посад та особливого порядку працевлаштування в органи прокуратури. Відповідно до абз. 3 п. 1.1 наказу Генерального прокурора України №2гн від 20.01.2006 року, комплектування органів прокуратури проводиться переважно за рахунок випускників Академії прокуратури України та вищих навчальних юридичних закладів, з якими Генеральною прокуратурою України укладено відповідні угоди на підготовку спеціалістів. Листом від 20.09.2007 року Генеральна прокуратура України заборонила прокурорам областей без  попереднього узгодження та належного обґрунтування  приймати на роботу працівників, які отримали освіту поза межами державного замовлення. Окрім того, відповідач зазначив, що вищевказаним наказом та листом першого заступника Генерального прокурора України від 16.11.2007 року передбачено, що стажування випускників Академії прокуратури України проводиться під час виробничої практики – стажування в органах прокуратури на вакантних посадах помічників прокурорів районного рівня або слідчих міськрайпрокуратур. Листом Генерального прокурора України від 02.02.2009 року  вказано на припинення практики прийому на вакантні місця осіб, які отримали освіту не за спрямуванням прокуратури.  Крім того, відповідач зазначив, що  у зв`язку з виявленою невідповідністю  займаній посаді  та виконуваній роботі внаслідок недостатньої кваліфікації наказом прокурора Сумської області №90 від 13.03.1998 року ОСОБА_1 звільнений із займаної посади та з органів прокуратури області за п.2 ст. 40 КЗпП України, за таких обставин, право поворотного прийняття на роботу до позивача не застосовується.

          Суд, вислухавши позивача, вивчивши матеріали справи, встановив наступне.

          Судом встановлено, що позивач по справі – ОСОБА_1 - закінчив Національну юридичну академію України ім. Я. Мудрого за спеціальністю   правознавство  27 червня 1998 року, що підтверджується дипломом   НОМЕР_1 , виданого  на ім`я ОСОБА_1 . (а.с 32)

Відповідно до свідоцтва серія НОМЕР_2 ім`я позивача « ОСОБА_2 замінено на ім`я « НОМЕР_3 .03.2000 року. (а.с  36)

16 жовтня  2008 року ОСОБА_1 звернувся до прокуратури Сумської області із заявою про  прийняття його на роботу в органи прокуратури  на посаду з вищою юридичною освітою. (а.с 22)

На звернення ОСОБА_1 від 16 10 2008 року Прокуратурою Сумської області листом від 21 10 2008 року позивачу надана відповідь і повідомлено, що звернення з приводу працевлаштування в органи прокуратури області не може бути задоволене у зв`язку з відсутністю вакантних посад. ( а.с. 24)

16 02 2009 року ОСОБА_1 повторно звернувся до Прокуратури Сумської області із заявою про  прийняття його на роботу в органи прокуратури  на посаду з вищою юридичною освітою.

На вказане звернення    ОСОБА_1 прокуратурою Сумської області    за вих. № 11-51 вих. віл 23 02 2009 року   ОСОБА_1 відмовлено у працевлаштуванні у зв`язку з відсутністю вакантних посад. ( а.с. 96)

           Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, у межах повноважень  та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

          Відповідно до ст. 43 Конституції України, кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.

Відповідно до ст. 46 Закону України «Про прокуратуру`на посади прокурорів  і слідчих можуть призначатися  громадяни України, які мають вищу юридичну освіту, необхідні ділові та моральні якості. Сумісництво служби в органах прокуратури з роботою на підприємствах, в установах чи організаціях, а також  будь-яким підприємництвом не допускається, за винятком наукової і педагогічної діяльності.  

Відповідно до преамбули Закону України “Про державну службу”, цей Закон регулює суспільні відносини, які охоплюють діяльність держави  щодо створення правових, організаційних, економічних та соціальних умов реалізації громадянами України права на державну  службу. Він визначає загальні засади діяльності, а також статус  державних службовців, які працюють в державних органах та їх апараті.

Статтею  4 Закону України „Про державну службу" визначено, що право на державну службу мають громадяни України незалежно від походження, соціального і майнового стану, расової і національної приналежності, статі, політичних поглядів, релігійних переконань, місця проживання, які одержали відповідну освіту і професійну підготовку та пройшли у встановленому порядку конкурсний відбір, або за іншою процедурою, передбаченою Кабінетом Міністрів України.

Згідно  вимог ст. 28 зазначеного Закону,  у державних органах створюється кадровий резерв для зайняття посад державних службовців, а також для просування по службі. Кадровий резерв формується із: спеціалістів місцевого та регіонального самоврядування, виробничої, соціально –культурної, наукової та інших сфер, а також випускників навчальних закладів відповідного профілю; державних службовців, які підвищили кваліфікацію або пройшли стажування та рекомендовані для просування на більш високі посади.

Згідно ст.222 КЗпП України, особливості розгляду трудових спорів суддів, прокурорсько-слідчих працівників, а також працівників навчальних, наукових та інших установ прокуратури, які мають класні чини, встановлюються законодавством.

Відповідно до ч.3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч.1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Судом встановлено та не заперечується ОСОБА_1 , що він не брав участь у конкурсному відборі, а також не був зарахований до кадрового резерву Прокуратури  Сумської області.

Крім того, як вбачається із  відповідей, наданих  відповідачем  на звернення ОСОБА_1  з приводу його  працевлаштування, на час його звернення до Прокуратури Сумської області  були відсутні будь –які вакантні  прокурорського –слідчі  посади та посади державних службовців. ( а.с. 24,  96)

За таких обставин суд вважає, що відповідач діяв на підставі, в межах своїх повноважень  та згідно чинного законодавства,  у зв`язку з чим суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення позову та вважає  позов таким, що не підлягає задоволенню у повному обсязі.

Судові витрати по справі не підлягають присудженню на користь позивача відповідно до ст. 94 КАС України.

          Керуючись  ст. ст. 17,86,94,160,161,162,163,167,254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -


П О С Т А Н О В И В:


У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Прокуратури Сумської області  зобов`язання вчинити певні дії - відмовити у повному обсязі.

Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня  складення повної постанови та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.  

          Повний текст постанови складено  27 07  2009 року.

< Сума задоволення > < Текст > 


Суддя                                                                                      Курило Л.В.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація