копія
С У М С Ь К И Й О К Р У Ж Н И Й А Д М І Н І С Т Р А Т И В Н И Й С У Д
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 липня 2011 р. Справа № 2a-1870/4610/11
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Бадюков Ю.В.,
розглянувши у письмовому провадженні за наявними у справі матеріалами в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Шостка Сумської області до відкритого акціонерного товариства "Акціонерна компанія "Свема" про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
Управління Пенсійного фонду України в м. Шостка Сумської області (далі по тексту –позивач, УПФУ в м. Шостка Сумської області) звернулося до суду з позовом, в якому просить стягнути з відкритого акціонерного товариства "Акціонерна компанія "Свема" (далі по тексту – відповідач, ВАТ "АК"Свема") заборгованість з відшкодування витрат на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій, призначених згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», і сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів в загальному розмірі 175грн. 71коп. Свої вимоги мотивує тим, що відповідач, всупереч вимог ст. 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», п. 5 Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність» та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затвердженого Постановою КМУ від 24.03.2004 року за № 372, за червень 2011 року, не відшкодував позивачу у передбачений законом строк та належному розмірі витрати на виплату різниці між сумою пенсій в загальному розмірі 175грн. 71коп.
Представник позивача в судове засідання не з’явився, надав суду заяву, в якій позовні вимоги підтримав, справу просив розглядати в його відсутності (а.с.18).
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про день, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином (а.с.17), заяви про відкладення розгляду справи або про розгляд справи без участі у судовому засіданні представника відповідача не надходило. Тому суд визнає можливим справу розглянути без участі в судовому засіданні представника відповідача на підставі наявних у ній доказів.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Перевіривши матеріали справи і оцінивши докази в їх сукупності, суд визнає, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ВАТ "АК"Свема" зареєстровано як юридичну особу, відповідно до п.1 ч.1 ст. 14 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» є страхувальником та зареєстрований як платник збору в УПФУ в м. Шостка Сумської області, що підтверджується копією довідки №4200 про включення до ЄДРПОУ (а.с.7), копією свідоцтва про державну реєстрацію (а.с.4), копією заяви про реєстрацію в органах ПФ (а.с.5).
Відповідно до ст. 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» для наукових (науково-педагогічних) працівників, які мають необхідний стаж наукової роботи, держава встановлює пенсії на рівні, що забезпечує престижність наукової праці та стимулює систематичне оновлення наукових кадрів.
Різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом.
Згідно п. 5. Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність» та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затвердженого Постановою КМУ від 24.03.2004 року за №372, розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення за зразком, що додається. Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.
З повідомлення про суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсії (а.с.8), вручених відповідачу поштою 20.06.2011 року (а.с.9), вбачається, що позивачем у встановлені строки було повідомлено ВАТ "АК"Свема" про розмір щомісячних витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», і сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, а також про суму відшкодування за червень 2011 року (а.с.10,11), однак, відповідачем були порушені строки сплати зазначених витрат, понесених УПФУ в м. Шостка Сумської області в червні 2010 року. Станом на момент розгляду справи, як вбачається з досліджених матеріалів справи (а.с.3,18), заборгованість зі сплати даних витрат в загальному розмірі 175грн.71коп., залишається відповідачем не погашеною.
Згідно п. 8. Порядку у разі порушення строку сплати коштів, які спрямовуються на фінансування різниці у розмірі пенсії, органи Пенсійного фонду стягують відповідні суми у порядку, визначеному законодавством.
Враховуючи, що на момент розгляду справи відповідачем ВАТ "АК"Свема" витрат позивача на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», і сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів залишаються не відшкодованими, суд, приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в м. Шостка Сумської області до відкритого акціонерного товариства "Акціонерна компанія "Свема" про стягнення заборгованості– задовольнити.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства "Акціонерна компанія "Свема" (41100, Сумська область, м.Шостка, вул.Гагаріна, 1, п/р260030170261 ПІБ, МФО 337397, код 05761318) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Шостка Сумської області (41100, Сумська область, м.Шостка, вул.Депутатська, 1, р/р2560630141501, Шосткинське відділення №3054 ВАТ "Державний ощадний банк України", МФО 337751, код 22977058) заборгованість з відшкодування витрат на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій, призначених згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», і сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів за червень 2011р. в загальному розмірі 175грн.71коп. (сто сімдесят п’ять гривень сімдесят одна копійка).
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя підпис ОСОБА_1
З оригіналом згідно
Суддя Ю.В. Бадюков