Справа №22-ц-2461/10 Суддя-доповідач - Шевченко
Категорія -
УХВАЛА
24 червня 2010 року м.Суми
Колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Сумської області в складі:
головуючого - Шевченка В.А.,
суддів - Білецького О.М, ОСОБА_1,
при секретарі - Кияненко Н.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Апеляційного суду Сумської області заяву Управління Пенсійного фонду України в Шосткинському районі Сумської області про поновлення строку подачі апеляційної скарги на постанову Шосткинського міськрайонного суду Сумської області від 22 грудня 2009 року
у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Шосткинському районі Сумської області про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги,
встановила:
Постановою Шосткинського міськрайонного суду Сумської області від 22 грудня 2009 року на часткове задоволення позову ОСОБА_2 визнано протиправною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Шосткинському районі Сумської області щодо ненарахування та невиплати щомісячної державної соціальної допомоги дитині війни.
Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Шосткинському районі Сумської області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_2 із підвищенням її на 30% мінімальної пенсії за віком з розміру, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та провести відповідні виплати, з урахуванням виплаченого, за 2007 рік з 09 липня по 31 грудня 2007 року та за 2008 рік з 22 травня 2008 року по 31 грудня.
Вирішено питання щодо судових витрат.
09 березня 2010 року відповідач звернувся до апеляційного суду із заявою про поновлення строку подання апеляційної скарги, мотивуючи свої вимоги відсутністю юрисконсульта управління внаслідок хвороби.
Колегія суддів вважає, що оскаржувана заявником постанова ухвалена 22 грудня 2009 року у відсутності його представника (а. с. 20).
У той же час заявник 30 грудня 2009 року своєчасно, у визначений ст. 186 КАС України строк, подав заяву про апеляційне оскарження (а. с. 24).
Проте апеляційна скарга разом з даною заявою подана із значним пропуском строку оскарження, встановленого вказаною вище правовою нормою.
Доводи заявника щодо поважності пропуску цього строку не заслуговують на увагу, оскільки він не позбавлений був можливості доручити подати скаргу іншій особі замість особи, яка захворіла. Крім того, заявник з даного приводу ніяких медичних документів не надав, як і інших даних, про наявність очевидних об'єктивних непереборних обставин, які б унеможливлювали подання скарги у встановлений законом строк.
За таких умов колегія не вбачає підстав для поновлення пропущеного без поважних причин процесуального строку.
Керуючись Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих акт: України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами», ст. 186 КАС України, ч. З ст. 294 ЦПК України, колегія
ухвалила:
Заяву Управління Пенсійного фонду України в Шосткинському районі Сумської області про поновлення строку подання апеляційної скарги на постанову Шосткинського міськрайонного суду Сумської області від 22 грудня 2009 року в справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Шосткинському районі Сумської області про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги - відхилити.
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Шосткинському районі Сумської області на вказане судове рішення залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена і Верховного Суду України протягом двох місяців.
Головуючий -
Судді -