Судове рішення #478353890


У Х В А Л А

про відкриття провадження у адміністративній справі


м. Вінниця

02 травня 2022 р.                                                                      Справа № 120/3607/22


Суддя  Вінницького окружного адміністративного суду Маслоід Олена Степанівна, розглянувши матеріали:

за позовом: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )

до: Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (вул. Хмельницьке шосе, б. 7, м. Вінниця, 21036)

про: визнання відмови протиправною та зобов`язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (далі - відповідач) про визнання відмови протиправною та зобов`язання вчинити дії .

          В обґрунтування позовних вимог, позивач зазначає, що звернувся до відповідача із заявою, в якій просив здійснити перерахунок та виплату пенсії з 01.12.2019 року на підставі оновленої довідки про грошове забезпечення № 4130 від 19.04.2022 року, виданої    ДУ «Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Вінницькій області». Відповідач, за наслідками розгляду заяви позивача, листом відмовив здійснити такий перерахунок та виплату пенсії у зв`язку із відсутністю правових підстав. Не погоджуючись з цим, адже перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям провадиться зокрема за документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку, позивач звернулася до суду з даним позовом.

          Відповідно до  ст. 168 КАС України позов пред`являється шляхом подання позовної заяви в суд першої інстанції.

          При цьому, ч. 1 та 2   ст. 12 КАС України передбачено, що   адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

          Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

          В свою чергу, для цілей цього    Кодексу    справами незначної складності є   справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження (п. 10 ч. 6    ст. 12 КАС України).

          У відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 263 КАС України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

          У справах визначених ч. 1 цієї статті, заявами по суті є позов та відзив (ч. 3 ст. 263 КАС України).

          Ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами вважаю, що дана справа є незначної складності, від так вона підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства в порядку спрощеного позовного провадження. Підстави для залишення її без руху, без розгляду або для відмови у відкритті провадження на даній стадії судового процесу відсутні.

          На підставі викладеного доходжу висновку про наявність підстав для відкриття провадження у справі.

          Керуючись ст.    160, 161, 171, 248,    256, 263 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання відмови протиправною та зобов`язання вчинити дії.

Розгляд справи здійснюватиметься в порядку спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін.

          Роз`яснити відповідачу, що відповідно до    ст. 77 КАС України    в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача.

          Запропонувати відповідачеві протягом 15-денного строку, з дня отримання даної ухвали, подати відзив на позовну заяву в порядку ст. 261 КАС України. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 162 КАС України, а також докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем.

          Відповідно до вимог ч. 3 ст. 162 КАС України одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

          У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 6 ст. 162 КАС України).

          Витребувати у відповідача протягом 15-ти днів, з моменту отримання даної ухвали, належним чином засвідчені копії матеріалів пенсійної справи позивача.

          Попередити відповідача про те, що у разі ненадання доказів, суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадках:

- невиконання процесуальних обов`язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу;

- зловживання процесуальними правами, вчинення дій або допущення бездіяльності з метою перешкоджання судочинству;

- неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин суб`єктом владних повноважень.

          Копію даної ухвали надіслати учасникам справи.

          Відповідачу направити копію позовної заяви з додатками.

          Повідомити учасників справи про можливість отримати інформацію по даній справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: "http://court.gov.ua/fair/".

          У разі невиконання вимог ухвали суду повідомити суд про причини такого невиконання.


Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.

             

Суддя                                                                                          Маслоід Олена Степанівна


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація