Справа 2-130/09
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(заочне)
2 квітня 2009 року
Жовтневий районний суд Миколаївської області в складі: головуючої – судді Царюк Л.М., при секретарі – Бітюковій С.В., за участю:
позивача - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Миколаєві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Лиманівської сільської ради Жовтневого району Миколаївської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
В С Т А Н О В И В :
04 листопада 2009 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Лиманівської сільської ради Жовтневого району Миколаївської області, де просив визначити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, що залишилася після смерті його батька ОСОБА_2, оскільки пропустив зазначений строк з поважних причин.
В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги в повному обсязі і пояснив, що в 2007 році помер його батько ОСОБА_2, після його смерті залишилася спадщина, до складу якої входить житловий будинок № 33 по вул. Больничній в с. Лимани Жовтневого району Миколаївської області. Крім нього спадкоємців не має. В жовтні 2008 року він звернувся до нотаріальної контори, де йому було відмовлено в оформленні спадкових прав, в зв’язку з тим, що він пропустив шестимісячний термін для прийняття спадщини. В передбачений законодавством строк він не звернувся до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, оскільки хворів та знаходився в тяжкому психологічному стані. В зв’язку з цим позивач змушений звернутися до суду з позовом та просить його задовольнити.
Відповідач - Лиманівська сільська рада Жовтневого району Миколаївської області – в судове засідання не з‘явився, про причини неявки суд не повідомив, у зв‘язку з чим, за згодою позивача, суд допустив заочний розгляд справи.
Третя особа - Жовтнева державна нотаріальна контора Миколаївської області в судове засідання свого представника не направила, повідомив письмово про відсутність заперечень щодо задоволення заявлених вимог позивача та можливість розгляду справи без присутності її представника.
З листа нотаріальної контори на адресу позивача вбачається, що органи нотаріату позбавлені можливості оформити позивачу права на спадщину за законом, оскільки останній в передбачений законодавством строк не звернувся до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини ( а.с.6).
Згідно свідоцтва про народження позивача, його батьком є спадкодавець ОСОБА_2 (а.с.7). Як вбачається зі свідоцтва про смерть, батько позивача – ОСОБА_2 помер 14.07.07р. (а.с. 15).
Відповідно до довідки Лиманівської сільської ради Жовтневого району Миколаївської області, вбачається, що спадкодавець ОСОБА_2 проживав та був зареєстрований в ІНФОРМАЦІЯ_1 та знятий з реєстрації в зв’язку зі смертю. (а.с.11).
З даних свідоцтва про право власності та витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно в Миколаївському міжміському бюро технічної інвентаризації, встановлено, що 16.02.04р. на підставі рішення виконкому Лиманівської сільської ради Жовтневого району Миколаївської області від 24.12.03р. зареєстровано право власності на житловий будинок № 33 по вул. Больничній в с. Лимани Жовтневого району Миколаївської області за ОСОБА_2 (а.с. 10-11).
З пояснень свідка ОСОБА_3В ., який тривалий час знає позивача та знав його батька, вбачається, що після смерті батька, позивач тривалий час хворів, але лікування проходив у приватному порядку. Він неодноразово возив відповідача у лікарні до м. Одеси та за проханням останнього в інші лікувальні заклади.
Згідно з ч.1 ст. 1270 Цивільного Кодексу України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини, а часом відкриття спадщини відповідно до ст. 1220 є день смерті особи. За нормами ч.3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Судом встановлено, що позивач з часу відкриття спадщини, тобто з 14 липня 2007 року до 14 січня 2008 року, в передбачений законодавством строк не звернувся до нотаріальної контори для оформлення спадкових прав, оскільки хворів, а відтак суд визнає пропуск позивачем строку для прийняття спадщини з поважних причин та приходе до переконання, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.213, 215 ЦПК України,
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк три місяці для подання ним заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2, який помер 14 липня 2007 року в м. Миколаїв.
Відповідачем на протязі десяти днів з дня отримання копії рішення може бути подана письмова заява в Жовтневий районний суд Миколаївської області про перегляд рішення суду.
Рішення може бути оскаржено в апеляційний суд Миколаївської області через Жовтневий районний суд. Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання зави про апеляційне оскарження.
Суддя Л.М. Ца р юк