Справа 2-336/2009 р.
Категорія:36
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
06 квітня 2009 року Заставнівський районний суд Чернівецької області в складі: головуючого судді – Спіжавка Г.Г.,
при секретарі – Гагалюк С.Й.,
за участю позивачів – ОСОБА_1, ОСОБА_2, відповідачки – ОСОБА_3,
розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Заставна цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про встановлення факту родинних відносин та визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1, ОСОБА_2, 18.03.2009 року звернулися до суду з позовом про встановлення факту родинних відносин та визначення їм додаткового строку для прийняття спадщини, посилаючись на те, що після смерті їх батька ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року, відкрилась спадщина до якої входить житловий будинок з господарськими спорудами по АДРЕСА_1 Заставнівського району, Чернівецької області; земельна частка (пай) яка перебуває у колективній власності ссс „золотий колос”, згідно сертифікату на право на земельну частку (пай) серії РН №942349 від 19.12.2008 року; майнового паю, що знаходиться у пайовому фонді ссс „Золотий колос”, згідно свідоцтва про право власності на майновий пай серії ЧВ №4/022556 від 28.03.2005 року, та грошового вкладу, який зберігається у відділенні №6795 Заставнівського ощадного банку з належною сумою компенсаційного вкладу на рахунку №3153.
Позовну заяву обґрунтовують тим, що хочуть оформити спадщину, але із-за того, що втратили заповіт, який був складений батьком, пропустили встановлений законом шестимісячний строк для звернення до нотаріальної контори, а також із-за того, що у свідоцтві про народження батька його прізвище вказано „ОСОБА_1”, а у свідоцтві про його одруження прізвище вказано „ОСОБА_1”, у свідоцтві про народження позивача прізвище його та батька записано „ОСОБА_1”, а у паспорті позивача (ОСОБА_1) його прізвище помилково вказано „ОСОБА_1. В подальшому в заповіті, який батько склав на позивачів заповідальне розпорядження зроблено на ім”я ОСОБА_5 та ОСОБА_1, тому не мають змоги це зробити у нотаріальній конторі і просять встановити факт родинних відносин між ними та її покійним батьком та визначити додатковий строк для прийняття спадщини.
Спадкоємцями за заповітом є позивачі. Спадкоємцем, що має право на обов”язкову частку при спадкуванні за заповітом являється відповідачка ОСОБА_3, яка від спадщини після смерті свого чоловіка відмовилась на користь позивачів.
Позивачі в попередньому судовому засіданні позовні вимоги підтримали, просили позов задоволити.
Відповідачка ОСОБА_3, в попередньому судовому засіданні позовні вимоги визнала, суду пояснила, що на спадщину, яка залишилась після смерті її чоловіка не претендує, не заперечує щоб суд встановив факт родинних відносин та визначив додатковий строк для прийняття позивачами спадщини.
Враховуючи наведене, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку встановленому ст. 174 ЦПК України. Згідно з ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову, суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Матеріалами справи встановлено, що позивачі, є спадкоємцями за заповітом. Спадкоємцем, що має право на обов”язкову частку при спадкуванні за заповітом є ОСОБА_3, яка від спадщини відмовилась.
Згідно ст.328 ЦК України право власності набувається на підставах, що незаборонені законом, зокрема із правочинів.
Згідно ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Визнання відповідачем пред’явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
На підставі наведеного, ст. ст. 328, 1261, 1268,1272 ЦК України, керуючись ст. ст. 130, 174, 213- 215 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Встановити факт родинних відносин між ОСОБА_1 та його покійним батьком ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року в с.М.Кучурів Заставнівського району, Чернівецької області.
Визначити ОСОБА_1 та ОСОБА_2 трьохмісячний додатковий строк для прийняття спадщини, після смерті їхнього батька ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року в с.М.Кучурів Заставнівського району, Чернівецької області.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст.294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Г.Г.Спіжавка