Справа № 1-50
2009 рік
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 лютого 2009 р. Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області в складі:
головуючого - судді КОВАЛЬСЬКОГО В.І.
- з участю секретаря КОЛЕСНИК Г.В.
- прокурора ГРУШКОВСЬКОГО В.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Жмеринці кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, уродженця та мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, позапартійного, ІНФОРМАЦІЯ_3, розлученого, військовозобов’язаного, не працюючого, раніше не судимого – у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.186 КК України,
У С Т А Н О В И В:
Підсудний ОСОБА_1, 8 серпня 2007 року після 2-ї години ночі, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, знаходячись в с. Мала Жмеринка, Жмеринського р-ну по вул. Леніна зайшов в будинок №13, власником якого є гр. ОСОБА_2, так як заблудився. Його замітила племінниця власника будинку, повідомила тітку, яка запропонувала йому залишити будинок. Виходячи з будинку підсудний ударив потерпілу ОСОБА_3, і у її присутності відкрито викрав майно, яке належало членам її сім’ї, а саме:
- гроші в сумі 450 гривень;
- мобільний телефон «Нокія 1110» вартістю 212,50 грн.;
- стартовий пакет «Київстар» вартістю 5 грн., із грошима на рахунку в сумі 24.00 грн.;
- чоловічий шерстяний светр вартістю 54 грн.;
- чоловічі шкіряні сандалі вартістю 80,75 грн.
Загальна сума викраденого майна склала 826 гривень 25 коп.
З викраденим чужим майном зник з місця вчинення злочину.
В ході провадження оперативних заходів викрадене майно виявлено та передано на зберігання власникам (а.с.41).
Підсудний ОСОБА_1 винуватим себе у вчиненні цього злочину визнав повністю.
Показав, що злочин вчинив за обставин, викладених вище.
З кількістю та вартістю викраденого майна згоден.
У вчиненому розкаявся.
Відповідно до вимог ч.3 ст.299 КПК України суд прийшов до висновку про недоцільність дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються.
Таким чином суд прийшов до висновку про те, що підсудний вчинив відкрите викрадення чужого (приватного) майна ( грабіж), поєднане з насильством, яке не є небезпечним для здоров’я потерпілої ОСОБА_3, на загальну суму 826, 25 гривень, тому він повинен нести кримінальну відповідальність за ч.2 ст.186 КК України.
При призначенні міри покарання суд приймає до уваги ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного, обставини, що пом’якшують та обтяжують покарання.
Так, підсудний раніше не притягувався до кримінальної відповідальності, розкаявся у вчиненому; позитивно характеризується за місцем проживання; на утриманні має двоє дітей та матір, яка є інвалідом 2-ї групи; не працює; під час провадження досудового слідства і в судовому засіданні давав правдиві показання і тим самим сприяв установленню істини по справі.
Підсудний злочин вчинив, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, тому цю обставину суд відносить до такої, що обтяжує відповідальність.
Потерпілі до нього претензій матеріального характеру не мають і просили суд не позбавляти його волі.
З урахуванням наведеного суд вважає за можливе застосувати до підсудного, як виняток у даному конкретному випадку, вимоги ст. 75, 76 КК України.
Запобіжний захід щодо засудженого до вступу вироку у законну силу слід залишити підписку про невиїзд.
Речові докази – чоловічий светр, сандалі, мобільний телефон та гроші слід залишити у розпорядженні потерпілого; запальничку та гумові тапочки слід передати потерпілому за належністю.
Судові витрати слід стягнути з підсудного.
Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд
З А С У Д И В :
ОСОБА_1 визнати винуватим і призначити покарання за ч.2 ст.186 КК України у виді позбавлення волі строком на п’ять років.
За ст. 75 КК України звільнити засудженого від відбування призначеного покарання, якщо він протягом двох років не вчинить нового злочину та виконає покладені на нього обов’язки.
За ст. 76 КК України покласти на засудженого такі обов’язки:
1. не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи Жмеринського р-ну;
2. повідомляти органи кримінально-виконавчої системи Жмеринського р-ну про зміну місця проживання, місця роботи;
3. періодично з’являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи Жмеринського р-ну.
Запобіжний захід щодо засудженого до вступу вироку у законну силу залишити без змін – підписку про невиїзд.
Речові докази по справі: чоловічий светр, сандалі, мобільний телефон та гроші залишити у розпорядженні потерпілого ОСОБА_2; запальничку та гумові тапочки, що знаходяться у Жмеринському РВ УМВС, передати за належністю потерпілому (а.с.39-41).
Стягнути з ОСОБА_1 310 (триста десять) гривень судових витрат на користь ФО-П ОСОБА_4 (а.с. 53) та 188 (сто вісімдесят вісім) гривень 30 коп. на користь НДЕКЦ при УМВС України у Вінницькій області (а.с.56)
На вирок суду може бути подана апеляція до апеляційного суду Вінницької області протягом 15 діб з моменту його проголошення через Жмеринський міськрайонний суд.
Суддя ( підпис )
З оригіналом вірно :
ГОЛОВА ЖМЕРИНСЬКОГО
МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ ОСОБА_5
Секретар :
- Номер: 1-в/696/7/16
- Опис:
- Тип справи: кримінальне провадження у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 1-50/2009
- Суд: Кам'янський районний суд Черкаської області
- Суддя: Ковальський В. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Повернуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 05.01.2016
- Дата етапу: 18.01.2016