Судове рішення #4778400

                                                         

 

 

 

 

№22-ц-2325/09р.                                                                         Головуючий 1 інстанції -                                                                         Категорія: спадкове право                                                         Тордій Е.Н.

                                                                                                     Доповідач-Гальянова І.Г.

                                                        УХВАЛА

                                                        ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

 

      15 квітня  2009 року судова колегія судової палати з цивільних справ апеляційного суду Харківської області в складі:

                           Головуючого-судді      Міненкової Н.О.

                            суддів                            Гальянової І.Г.

                                                                   Ларенка В.І.

                            при секретарі                Григоренко К.Ю.

     розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Харкові цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1, в особі її представника ОСОБА_2 на рішення Шевченківського районного суду Харківської області від 24 лютого 2009 року по справі за позовом ОСОБА_1до Новомиколаївської сільської ради Шевченківського району Харківської області, Шевченківської райдержадміністрації, третя особа у справі : відділ земельних ресурсів у Шевченківському районі Харківської області про встановлення факту батьківства та визнання права власності на земельну в порядку спадкування за законом ,-

                                                       ВСТАНОВИЛА:

 

        У листопаді 2008 року позивач звернулась у суд з  позовом в якому, з урахуванням його уточнень на підставі п.5 ч.2 ст. 234 ЦПК України, ч.1 ст. 130 СК України, ст. ст.529, 549 ЦК України в редакції 1963 року, 1225, 1261 ЦК України  в редакції 2004 року, просила встановити факт батьківства , а саме те, що вона є рідною дочкою ОСОБА_3 померлого ІНФОРМАЦІЯ_1та визнати за нею право власності в порядку спадкування за законом на земельну ділянку розміром 7,60 га після його смерті в порядку спадкування за законом.         

        Свої вимоги обґрунтовувала тим, щоІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батькоОСОБА_3Після його смерті залишилось спадкове майно яке складається із земельної ділянки розміром 7,60 га на території Новомиколаївської сільської ради Шевченківського району Харківської обл.. Вона фактично прийняла спадщину вступивши у володіння спадковим майном, є єдиною спадкоємицею.

         Однак, у свідоцтві про її народження в записі батька , зазначене лише ім”я Віктор, що ускладнює подальше оформлення спадщини.

        

         Рішенням Шевченківського районного суду Харківської області від 24 лютого 2009 року в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1,  відмовлено.

         В апеляційній скарзі позивачка, в особі свого представника , просить скасувати вказане рішення суду та ухвалити нове рішення, яким задовольнити її позов в повному обсязі.

          Доводи апеляційної скарги обґрунтовує неправильним застосуванням судом першої інстанції норм матеріального права.

          Заслухавши доповідь судді, пояснення осіб, які з”явились, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, судова колегія приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає  задоволенню, виходячи з наступного.

          Судом першої інстанції встановлено , що ОСОБА_3. у відношенні якого позивачка просить встановити факт батьківства на підставі ч.1 ст. 130 СК України який набрав чинності з 01.01.2004 року, помер ІНФОРМАЦІЯ_1 ( а.с.9).

          Відповідно до сертифікату на право на земельну частку ( пай) № 0050454 від 16.11.1996 року , ОСОБА_3 на час смерті належало право на земельну частку (пай) розміром 7,60 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі      ( на місцевості) ( а.с.4).                          

          Згідно до ст. 6 Прикінцевих положень СК України, він регулює відносини, які виникли, починаючи з дня набрання ним чинності та не має зворотної сили.

         Це означає, що він не може поширюватись на правовідносини, які виникли до цього моменту.

         За таких обставин, суд першої інстанції дійшов до обґрунтованого висновку, що до зазначених вище правовідносин, повинен застосовуватись Кодекс про шлюб та сім”ю України в редакції 1969 року, а саме стаття 53 цього Кодексу, а відмовляючи позивачці в задоволенні позовних вимог, обґрунтовано прийшов до висновку,  що позивачка не довела суду ту обставину , що померлийОСОБА_3. був її батьком.

         Вказаний висновок суду відповідає обставинам справи та наданим позивачкою доказам, яким суд першої інстанції дав належну оцінку, а доводи, викладені в апеляційній скарзі , зазначених висновків суду не спростовують.

          З огляду на наведене, судова колегія приходить до висновку про залишення рішення суду від 24 лютого 2009 року без змін.

 

         Керуючись ст.ст. 303, 304, 308, 313, 315, 317, 319, 218 ЦПК України, судова колегія ,-

 

                                                           УХВАЛИЛА :

                                     

         апеляційну скаргу ОСОБА_1, в особі її представника ОСОБА_2 відхилити.

 

         Рішення Шевченківського районного суму Харківської області від 24 лютого 2009 року залишити без змін.

 

        Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.

   

Головуючий, суддя :

 

Судді :

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація