Справа №22-ц-2304/10 Суддя-доповідач - ОСОБА_1
Категорія -
УХВАЛА
07 червня 2010 року м.Суми
Cуддя судової палати з цивільних справ апеляційного суду
Сумської області ОСОБА_1, розглянувши матеріали цивільної справи
за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Шосткинському районі
на постанову Шосткинського міськрайонного суду Сумської області від 10 грудня 2009 року
у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Шосткинському районі про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги дитині війни,
встановив:
Постановою Шосткинського міськрайонного суду Сумської області від 10 грудня 2009 року на часткове задоволення позову ОСОБА_2 бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Шосткинському районі визнано протиправною.
Ухвалено зобов'язати відповідача здійснити перерахунок пенсії позивача з підвищенням її на 30% мінімальної пенсії за віком з розміру, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та провести відповідні заплати за періоди з 09 липня по 31 грудня 2007 року та з 22 травня по 31 грудня 2008 року.
8 іншій частині позовних вимог ОСОБА_2 відмовлено.
Дане рішення Управління Пенсійного фонду України в Шосткинському районі оскаржило в апеляційному порядку.
Відповідно до ч. ч. З, 6 ст. 186 КАС України заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в сазі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня сгримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції здається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення троків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної істанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Такі ж правила містяться й у статті 294 ЦПК України.
Як вбачається з матеріалів справи, 17 грудня 2009 року Управління Пенсійного фонду України в Шосткинському районі подало заяву про апеляційне оскарження, а апеляційну каргу лише 11 січня 2010 року, тобто з пропуском строку апеляційного оскарження, скільки останнім днем її подачі було 06 січня 2010 року.
Із заявою про поновлення строку апеляційного оскарження апелянт не звертався.
За таких обставин, апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Шосткинському районі на постанову Шосткинського міськрайонного суду Сумської області від 10 грудня 2009 року в даній справі слід залишити без розгляду.
2
Проте, заявник не позбавлений можливості звернутися із заявою про поновленню строку оскарження.
3 огляду на викладене та керуючись Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами», ст. 186 КАС України, ст. 294 ЦПК України,
ухвалив:
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Шосткинському район на постанову Шосткинського міськрайонного суду Сумської області від 10 грудня 2009 року в справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Шосткинському районі про стягнення недоплаченої щомісячної держави ой соціальної допомоги дитині війни залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців.
Суддя