Новомиколаївський районний суд Запорізької області
Справа № 2 – А-65/09
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
2 березня 2009 року смт Новомиколаївка
Новомиколаївський районний суд Запорізької області в складі
Головуючого судді ВДОВЕНКО В.О.
Секретаря ГАВРИШ О.А.
З участю позивача прокурора Онипка О.А., представника відповідача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт Новомиколаївка адміністративну справу за позовом прокурора Новомиколаївського району до Новомиколаївської селищної ради про визнання незаконними рішень сесії Новомиколаївської селищної ради № 03 від 14.12.2006 р , № 03 від 25.12. 2008 року та їх скасуванні,
В С Т А Н О В И В :
Прокурор звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому вказує, що прокуратурою було встановлено, що рішенням сьомої сесії п’ятого скликання Новомиколаївської селищної ради Новомиколаївського району № 03 від 14.12.2006 року припинено функціонування фельдшерсько-акушерського пункту в с. Острівське Новомиколаївського району, яке розташовано на відстані 3-4 км від смт Новомиколаївка. За вказаним фактом прокуратурою району було внесено протест від 13.10.2008 року яким вимагалось від Новомиколаївської селищної ради скасувати рішення № 03 від 14.12.2006 р так як воно суперечить ст. 49 Конституції України в частині заборони скорочення існуючої мережі закладів охорони здоров’я. Рішенням сесії Новомиколаївської селищної ради № 03 від 25 грудня 2008 року протест прокурора від 13.10.2008 р відхилено. Прокурор вважає, що рішення сесії Новомиколаївської селищної ради № 03 від 14.12.2006 р про припинення функціонування ФП в с. Острівське прийнято радою з перевищенням своєї компетенції, в порушення вимог ст. 19 Конституції України. Просить суд з цих підстав визнати вказане рішення незаконним та скасувати його, а також з цих же підстав просить скасувати рішення сесії № 03 від 25.12.2008 року.
В судовому засіданні прокурор Онипко О.В. підтримав позовні вимоги повністю.
Представник відповідача заступник голови Новомиколаївської селищної ради ОСОБА_1 позов не визнав і пояснив суду, що 14.12.2006 року сесія Новомиколаївської селищної ради прийняла рішення про припинення функціонування фельдшерсько-акушерського пункту в с. Острівське в зв’язку з економічною недоцільністю його утримання. В с, Острівське зареєстровано 196 осіб, фактично проживає близько 170.18 липня 2006 року рішенням виконкому селищної ради функціонування ФАП було призупинено в зв’язку з відсутністю медичного працівника. 9 березня 2005 року фельдшер звільнився і ФАП не працював до 1 лютого 2006 року. З 1.02. по 1.06.2006 року фельдшер працював, але ФАП відвідувало 7-10 осіб на тиждень, а заробітна плата виплачувалась в повному обсязі за роботу 1 ставки фельдшера і 0.5 ставки санітарки, в зв’язку с чим нераціонально використовувались бюджетні кошти. Крім виплати заробітної плати, оплачувались розходи на оплату телефонного зв’язку, електроенергії, вугілля, медикаментів. Медичне обладнання, інструментарій, меблі потребували заміни, але коштів на це в селищному бюджеті не було Тому й було прийнято рішення про призупинення діяльності ФАП Будівля ФАП знаходиться на околиці села, не охороняється, так як штатним розкладом сторож не передбачений. За останні 5 років з приміщення ФАП було скоєно дві крадіжки: злочинці шляхом вибиття вікон проникали в приміщення, були украдені медикаменти, інструментарій, телефонний апарат, меблі. Будівля стара, потребує капітального ремонту, реконструкції, але грошей для цього в бюджеті селищної ради не має. Використовувати ФАП по прямому призначенню в тому вигляді якій він мав станом на грудень 2006 року вже не виявлялось можливим. .Зупинення функціонування ФАП було погоджено з Новомиколаївської ЦРБ. Медична допомога мешканцям села стала надаватися медичними працівниками поліклініки. Крім того, 20 лютого 2009 року сесія Новомиколаївської селищної ради прийняла рішення про внесення змін до п.1 рішення № 03 від 14.12.2006 року, вказаний пункт викладений в наступній редакції: призупинити функціонування фельдшерсько-акушерського пункту с. Острівського до забезпечення його спеціалістом відповідного фаху та відновлення функціональної придатності, можливості використання майна та приміщення ФП за цільовим призначенням. Представник відповідача вважає, що Новомиколаївською селищною радою не прийнято рішення про ліквідацію ФП.
В судовому засіданні був допитаний в якості спеціаліста заступник головного лікаря Новомиколаївської ЦРБ ОСОБА_2 якій пояснив суду, що на думку адміністрації Новомиколаївської ЦРБ функціонування ФАП в с. Острівське є недоцільним. В селі проживає 170 осіб. За останній період, коли ФАП працював, було 7-10 відвідувач на тиждень. Медичної практики ніякої, медичне обладнання, інструментарій, меблі старі, медикаментами не забезпечувався. Приміщення розвалено, потребує капітального ремонту реконструкції. На все це в бюджеті Новомиколаївської селищної ради коштів немає. Раніше були встановлені норми, що ФАП працює в населеному пункті де мешкає 200-220 чоловік. На даний час фінансування медичної допомоги на такому низькому рівні, що вже постає питання про закриття роддому в Новомиколаївської ЦРБ. Тому адміністрація ЦРБ вважає утримання ФАП в с. Острівське недоцільним. Населення цього населеного пункту обслуговується дільничним лікарем і медичною сестрою, які планово виїжджають в село, а також на екстрені виклики.
Розглянувши подані сторонами документи та матеріали, заслухавши пояснення представника Відповідача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Сьома сесія п’ятого скликання Новомиколаївсської селищної ради 14 грудня 2006 року прийняла рішення № 03 яким припинила функціонування фельдшерсько-акушерського пункту в с. Островське, мотивуючи це рішення відсутністю медичного працівника та економічної недоцільністю утримання ФАП.
13 жовтня 2008 року прокуратурою Новомиколаївського району був внесений протест на вказане рішення сесії Новомиколаївської селищної ради з вимогою про скасування цього рішення, як такого, що суперечить ст. 49 Конституції України, якою передбачено, що існуюча мережа закладів охорони здоров’я не може бути скорочена. Крім того, в протесті зазначалось, що при прийнятті цього рішення орган місцевого самоврядування перевищив свої повноваження передбачені ст. 26 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні».
Даний протест прокурора був відхилений рішенням сесії селищної ради № 03 від 25.12.2008 р
Частиною . 4 ст. 21 ЗУ «Про прокуратуру», передбачено, що у разі відхилення протесту або ухилення від його розгляду, прокурор може звернутися з заявою до суду про визнання акта, на якій внесено протест, незаконним.
На думку суду позовні вимоги прокурора про визнання незаконним і скасування рішення селищної ради № 03 від 25.12.2008 р., яким відхилено протест прокурора не може бути оскаржено, так як він має право оскаржити акт органу місцевого самоврядування, відносно якого вносився протест до суду.
В судовому засіданні встановлено, що тридцять четверта сесія п’ятого скликання Новомиколаївської селищної ради своїм рішенням № 02 від 20 лютого 2009 року внесла зміни до рішення № 03 від 14.12.2006 р, и виклала його в наступній редакції: призупинити функціонування фельдшерського пункту с. Острівського до забезпечення його спеціалістом відповідного фаху та відновлення функціональної придатності, можливості використання майна та приміщення ФП за цільовим призначенням.
Аналізуючи рішення ради в редакції від 20.02.2009 року суд доходить до висновку, що юридичного рішення про ліквідацію фельдшерського акушерського пункту в с. Острівське сесією Новомиколаївською селищною радою на даний час не прийнято, тому не може вважатися, що вказаним рішенням скорочена мережа закладів охорони здоров’я територіальної громади Новомиколаївської селищної ради.
Оцінивши досліджені в судовому засіданні обставини, суд вважає, що позовні вимоги прокурора задоволенню не підлягають.
Керуючись ст.ст.11, 12, 17,18, 69,70, 159, 160, 161,162, 163 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні позову прокурора Новомиколаївського району до Новомиколаївської селищної ради про визнання незаконними рішень сесії Новомиколаївської селищної ради № 03 від 14.12.2006 р , № 03 від 25.12. 2008 року та їх скасуванні відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду.
Заява про апеляційне оскарження постанови може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення.
Апеляційна скарга може бути подана протягом 20 днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повна постанова складена 6 березня 2009 року.
СУДДЯ В.О.ВДОВЕНКО