У х в а л а
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах
Верховного Суду України у складі:
головуючого |
Короткевича М.Є., |
суддів |
Пошви Б.М. і Нікітіна Ю.І. |
|
|
розглянула в судовому засіданні в м. Києві 11 липня 2006 року кримінальну справу за касаційною скаргою ОСОБА_1 на вирок Сімферопольського районного суду Автономної Республіки Крим від 2 червня 2005 року, яким його,
ОСОБА_1,
ІНФОРМАЦІЯ_1 народження,
ІНФОРМАЦІЯ_2, раніше судимого
12.08.1997 р. Сімферопольським районним
судом АР Крим за ст.81 ч.3 КК України
1960 року на 3 роки 6 місяців позбавлення волі,
16.05.2002 р. цим же судом за ст.ст.185 ч.3,
296 ч.1, 395 КК України на 3 роки позбавлення
волі,
засуджено:
- за ст. ст.15, 185 ч. 3 КК України на 3 роки позбавлення волі;
- за ст. ст.15, 186 ч. 2 КК України на 4 роки позбавлення волі;
- за ст.186 ч.3 КК України на 4 роки 6 місяців позбавлення волі.
На підставі ст. 70 КК України за сукупністю злочинів остаточно призначено ОСОБА_1 5 років позбавлення волі.
Ухвалою колегії суддів судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Автономної Республіки Крим від 13 вересня 2005 року вирок залишено без зміни.
ОСОБА_1 визнаний судом винним і засуджений за злочини, вчинені ним за таких обставин.
22 листопада 2004 року приблизно о 2-ій годині ночі на території домоволодіння АДРЕСА_1 ОСОБА_1 за попередньою змовою з особою, відносно якої матеріали кримінальної справи виділені в окреме провадження, вчинив напад на ОСОБА_2 і відкрито заволодів його майном на загальну суму 64 грн. 20 коп. У такій же спосіб ОСОБА_1 заволодів майном ОСОБА_2 на суму 40 грн. 21 грудня 2004 року.
20 грудня 2004 року приблизно о 14 год. 00 хв. ОСОБА_1, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, повторно, за попередньою змовою з іншою особою, намагався таємно викрасти майно потерпілого ОСОБА_3 з проникненням у буд. АДРЕСА_2.
22 лютого 2005 року приблизно о 16-ій годині ОСОБА_1, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, повторно, за попередньою змовою з іншою особою, на території домоволодіння АДРЕСА_3, з застосуванням до ОСОБА_4 насильства, що не є небезпечним для життя чи здоров'я, намагались відкрито заволодіти майном ОСОБА_5, однак не змогли довести злочин до кінця з незалежних від їх волі причин.
У касаційній скарзі ОСОБА_1, не оспорюючи фактичних обставин справи, посилається на те, що на даний час він не є суспільно небезпечною особою, вказує, що призначаючи покарання, суд не врахував роль кожного з учасників вчинення злочинів, і просить змінити судові рішення, призначивши йому більш м'яке покарання, ніж суд першої інстанції.
Заслухавши доповідь судді Верховного Суду України, перевіривши матеріали кримінальної справи і обговоривши доводи касаційної скарги, колегія суддів не вбачає підстав для внесення справи на касаційний розгляд з метою її перегляду.
Як вбачається з матеріалів справи, досудове та судове слідство у ній проведено з дотриманням вимог кримінально-процесуального закону і таких порушень цього закону, які були б істотними і тягли за собою скасування судових рішень, у справі не допущено.
Висновки суду про винність ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованих йому злочинів відповідають фактичним обставинам справи і підтверджені у справі наведеними у вироку доказами, зокрема, показаннями самого ОСОБА_1, який не заперечував своєї участі у злочинах, показаннями потерпілих ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 і ОСОБА_5 про обставини пограбувань і замаху на крадіжку за участю ОСОБА_1, які також підтверджуються показаннями свідків, протоколами відповідних слідчих дій. висновком судово-медичного освідування потерпілого ОСОБА_2
Правильно проаналізувавши зібрані у справі докази в їх сукупності та давши їм належну оцінку, суд дійшов обґрунтованого висновку про винність ОСОБА_1 у вчиненні ним злочинів, передбачених ст. ст. 15, 185 ч. 3, ст. ст.15, 186 ч. 2 і ст.186 ч.3 КК України.
Відсутні і підстави для пом'якшення засудженому покарання, яке є справедливе і відповідає тяжкості вчинених ним злочинів та даним про особу ОСОБА_1, який, будучи раніше двічі судимим, характеризувався негативно, зловживав спиртними напоями, не працював, злочини вчинив у стані алкогольного сп'яніння.
Порушень вимог кримінально-процесуального закону, які тягнуть скасування постановлених у справі судових рішень, перевіркою матеріалів справи не виявлено.
Отже, передбачених ст.398 КПК України підстав для призначення справи до касаційного розгляду з повідомленням зазначених у ст.384 КПК України осіб не вбачається.
Керуючись ст. 394 КПК України, колегія суддів
у х в а л и л а:
у задоволенні касаційної скарги ОСОБА_1 відмовити.
С у д д і:
Короткевич М.Є. Пошва Б.М. Нікітін Ю.І.