У х в а л а
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України у складі:
головуючого |
Короткевича М.Є., |
суддів |
Пошви Б.М. і Нікітіна Ю.І. |
розглянула в судовому засіданні 11 липня 2006 року у м.Києві кримінальну справу за касаційною скаргою ОСОБА_1 на вирок Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області від 27 липня 2005 року, яким його,
ОСОБА_1,
ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, ІНФОРМАЦІЯ_2, раніше не судимого, -
засуджено за ч.1 ст.125 КК України до штрафу у розмірі 510 грн.
На підставі п. п. “г”, “е” ст.1 Закону України “Про амністію” від 31 травня 2005 року ОСОБА_1 від покарання звільнено.
Постановлено стягнути з засудженого на користь потерпілої ОСОБА_2 1500 грн. у відшкодування моральної шкоди.
Вказаний вирок ухвалою колегії суддів судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Житомирської області від 4 жовтня 2005 р. змінено в частині вирішення цивільного позову: сумма стягненої моральної шкоди на користь потерпілої зменшена до 700 грн.
ОСОБА_1 засуджено за те, що він 10 лютого 2005 року близько 21-ї години, перебуваючи в адміністративному приміщенні Бердичівської територіальної первинної організації Українського товариства сліпих у будинку АДРЕСА_1, на грунті особистих неприязних стосунків із ОСОБА_2 умисно заподіяв потерпілій легкі тілесні ушкодження без короткочасного розладу здоров'я.
У касаційній скарзі ОСОБА_1, посилаючись на те, що висновки суду не відповідають фактичним обставинам справи і грунтуються на припущеннях, вказує, що ОСОБА_2 отримала тілесні ушкодження в результаті нещасного випадку, а він не мав умислу на заподіяння їй тілесних ушкоджень. Просить про скасування постановлених щодо нього судових рішень і закриття кримінальної справи. Крім того, засуджений не згоден із застосуванням до нього акту амністії.
Заслухавши доповідь судді Верховного Суду України, перевіривши матеріали кримінальної справи і обговоривши доводи касаційної скарги ОСОБА_1, колегія суддів вважає, що у задоволенні скарги слід відмовити.
Як вбачається з матеріалів справи, судове слідство у ній проведено з дотриманням вимог кримінально-процесуального закону і таких порушень цього закону, які були б істотними і тягли за собою скасування судових рішень, у справі не допущено. Висновки суду про винність ОСОБА_1 у заподіянні ним умисного легкого тілесного ушкодження без короткочасного розладу здоров”я
ОСОБА_2 відповідають фактичним обставинам справи і підтверджені у справі наведеними у вироку доказами.
Зокрема, потерпіла ОСОБА_2 в судовому засіданні показала, що під час суперечки ОСОБА_1 схопив її і кинув на підлогу , від чого вона впала і сильно вдарилась куприком.
Ці показання потерпілої підтверджуються показаннями свідків ОСОБА_3 і ОСОБА_4, висновком судово-медичного дослідження про локалізацію і ступінь тяжкості заподіяних ОСОБА_2 тілесних ушкоджень.
Правильно проаналізувавши зібрані у справі докази в їх сукупності та давши їм належну оцінку, суд дійшов обґрунтованого висновку про винність ОСОБА_1 у вчиненні ним злочину передбаченого ч.1 ст. 125 КК України.
Також суд обгрунтовано звільнив ОСОБА_1 від покарання на підставі п.п. “г”, “е” ст.1 Закону України “Про амністію” від 31 травня 2005 року, оскільки засуджений є інвалідом другої групи, досяг віку понад 55 років і просив в судовому засіданні застосувати до нього акт амністії.
Порушень вимог кримінально-процесуального закону, які тягнуть скасування постановлених у справі судових рішень, перевіркою матеріалів справи не виявлено.
Отже, передбачених ст.398 КПК України підстав для призначення справи до касаційного розгляду з повідомленням зазначених у ст.384 КПК України осіб не вбачається.
На підставі наведеного, керуючись ст.394 КПК України, колегія суддів -
У Х В А Л И Л А :
у задоволенні касаційної скарги ОСОБА_1 відмовити.
С У Д Д І :
Короткевич М.Є. Пошва Б.М. Нікітін Ю.І.