Справа № 22-ц-372/2009р. Головуючий по 1-ій інстанції: Щербина А.С.
Суддя-доповідач: Кононенко О.Ю.
УХВАЛА
17 березня 2009 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Сумської області у складі:
головуючого: Білецького О.М.
суддів: Кононенко О.Ю., Семеній Л.І.
з участю секретаря судового засідання - Кияненко Н.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Апеляційного суду Сумської області заяву ОСОБА_1 про поновлення строку на апеляційне оскарження
ухвали Краснопільського районного суду Сумської області від 30 січня 2009 року про передачу на розгляд Великописарівському районному суду Сумської області
справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування майнової шкоди, завданої порушенням та невиконанням трудової угоди, у розмірі 6466 грн., -
в с т а н о в и л а :
Ухвалою Краснопільського районного суду Сумської області від 30 січня 2009 року задоволено заяву головуючого по справі судді Щербини А.С. про самовідвід.
Відмовлено у задоволенні клопотання ОСОБА_1 про відвід секретаря судового засідання Бесараб Н.І. за безпідставністю.
Передано цивільну справу за №2-41/09 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування майнової шкод, завданої порушенням та невиконанням трудової угоди, у розмірі 6466 грн. на розгляд В.Писарівському районному суду Сумської області.
12 лютого 2009 року ОСОБА_1 подав на зазначену ухвалу заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження та апеляційну скаргу. Заява про апеляційне оскарження ним не подавалась.
В обґрунтування поважності причин пропуску строку ОСОБА_1 посилається на те, що за його заявою судом першої інстанції йому не була направлена вказана ухвала суду, а тому він не зміг вчасно її оскаржити. Під час проголошення ухвали суду йому не було зрозуміло її суть.
Колегія суддів вважає, що у поновленні строку на апеляційне оскарження названої ухвали ОСОБА_1 необхідно відмовити з наступних підстав.
Відповідно до ч.2 ст.294 ЦПК України заяву про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції може бути подано протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Згідно з ч.4 ст.295 ЦПК України апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 був присутній у судовому засіданні 30 січня 2009 року під час проголошення ухвали суду (а.с.68).
Твердження ОСОБА_1 у клопотанні про поновлення строку на апеляційне оскарження про те, що йому не була зрозуміла суть ухвали, не є підставою для поновлення пропущеного строку, оскільки спростовується заявою останнього, яка була подана після проголошення оскаржуваної ухвали, 30 січня 2009 року і, у якій ОСОБА_1 зазначає, що 30 січня 2009 року суд під головуваннями судді Щербини А.С. постановив ухвалу про передачу справи до провадження Великописарівського райсуду, але не вирішив у ній питання про повернення судових витрат (а.с.75).
Посилання ОСОБА_1 у клопотанні на те, що недотримання ним строків апеляційного оскарження було зумовлене бездіяльністю суду, який не надіслав йому копію оскаржуваної ухвали, на думку колегії суддів, також не є підставою для задоволення клопотання. Ця обставина могла б бути підставою для поновлення строку на апеляційне оскарження в тому разі, якби ОСОБА_1 був відсутній у судовому засіданні під час проголошення ухвали.
Таким чином, колегія суддів вважає, що ОСОБА_1 не надав доказів, які підтверджують наявність поважних причин пропуску строку на апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції, а тому у колегії суддів відсутні підстави для його поновлення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.73, 294 ЦПК України, колегія суддів, -
ухвалила:
Відмовити ОСОБА_1 у поновленні строку на апеляційне оскарження ухвали Краснопільського районного суду Сумської області від 30 січня 2009 року про передачу справи на розгляд Великописарівському районному суду Сумської області.
Ухвала набрала законної сили і може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня проголошення.
Головуючий: Білецький О.М.
Судді: Кононенко О.Ю., Семеній Л.І.