Справа № 2-о-74/2009 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 квітня 2009 року Шепетівський міськрайонний суд
Хмельницької області в складі:
головуючого судді Березової І.О.,
при секретарі Стецюк Г.М.,
з участю прокурора Вознюка Р.П.,
народних засідателів Панчук Л.Ф., Шабленко Т. А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Шепетівка
справу за заявою представника психіатричного закладу про примусову госпіталізацію ОСОБА_1 до психіатричного закладу у примусовому порядку,
В С Т А Н О В И В:
Головний лікар Хмельницької обласної психіатричної лікарні №2 с. Городище Шепетівського р-ну Хмельницької області ОСОБА_2 в поданій до суду заяві просить ухвалити рішення про примусову госпіталізацію ОСОБА_1, оскільки остання 31 березня 09 р. була госпіталізована до Хмельницької облпсихлікарні №2 оскільки вона вже декілька ночей не спить, сама до себе розмовляє, кричить, всіх ображає та безглуздо сміється. Таке заключення було зроблено на підставі відомостей про поведінку ОСОБА_1, які надійшли від сина хворої ОСОБА_3, а також фельдшера Ізяславської ЦРЛ, який доставив хвору до психлікарні с. Городище. На підставі цих відомостей ОСОБА_1 була оглянута лікарем-психіатром облпсихлікарні №2 с. Городище Шепетівського р-ну ОСОБА_4, який о 15 год. 10 хв. 31 березня 2009 р. зробив висновок про необхідність госпіталізації останньої, що було підтверджено комісією лікарів-психіатрів Хмельницької облпсихлікарні №2 с. Городище Шепетівського району Хмельницької області. Комісія підтвердила обгрунтованість рішення про госпіталізацію ОСОБА_1 до психіатричного закладу у примусовому порядку, оскільки остання, згідно висновку медичного обстеження №28 від 01 квітня 2009 року, страждає на хронічний психічний розлад у формі параноїчної шизофренії з безперервним перебігом, потребує невідкладної госпіталізації для подальшого лікування в умовах психіатричного стаціонару Хмельницької облпсихлікарні №2. Тому ОСОБА_1 може бути госпіталізована в примусовому порядку до психіатричного стаціонару Хмельницької облпсихлікарні №2.
В судовому засіданні представник Хмельницької облпсихлікарні ОСОБА_4 підтримав заявлені вимоги, посилаючись на обставини, викладені у заяві, поданій до суду.
Заслухавши пояснення представника Хмельницької облпсихлікарні №2, вислухавши думку прокурора, оглянувши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає задоволенню зі слідуючих підстав.
До вимог ст. 14 Закону України «Про психіатричну допомогу» особа, яка страждає на психічний розлад, може бути госпіталізована до психіатричного закладу без її усвідомленої згоди або без згоди її законного представника, якщо її обстеження або лікування можливі лише в стаціонарних умовах, та при встановлені в особи тяжкого психічного розладу, внаслідок чого вона вчиняє чи виявляє реальні наміри вчинити дії, що являють собою безпосередню небезпеку для неї чи оточуючих, або – неспроможна самостійно задовольняти свої основні життєві потреби на рівні, який забезпечує її життєдіяльність.
Як встановлено судом, і що підтверджується висновком медичного обстеження №28, проведеного 01 квітня 2009 року, комісією лікарів-психіатрів Хмельницької обласної психіатричної лікарні №2 с. Городище Шепетівського району Хмельницької області, ОСОБА_1 психічно хворіє з 1971 року. Лікувалася в Дніпропетровській психлікарні. В період з 1981 року неодноразово лікувалась в Хмельницькій обласній психіатричній лікарні №2 з параноїчними розладами. Останні п’ять років практично без виписки знаходиться на лікуванні в ХОПС №2. Ремісії дуже короткі. Через кілька днів стає збуджена, агресивна, не спить, ліків не приймає. Постійно чує голоси, в тому числі імперативні. На момент обстеження мовний контакт із ОСОБА_1 формальний, не продуктивний. На запитання або не відповідає, або відповіді відверто безглузді, час від часу плаче, чує «голоси», на які дає репліки в бік, сміється. Емоційно тупа. Критика відсутня. За висновком лікарів ОСОБА_1 страждає на хронічний психічний розлад у формі параноїчної шизофренії з безперервним перебігом.
Дані обставини підтверджені в судовому засіданні представником психіатричної лікарні, лікарем-психіатром ОСОБА_4, який просив примусово госпіталізувати ОСОБА_5 до психіатричного закладу, оскільки остання страждає на хронічний психічний розлад у формі параноїчної шизофренії з безперервним перебігом, у зв’язку з чим хвора являє собою загрозу для оточуючих і не надає згоди на госпіталізацію, а тому ОСОБА_5 потребує невідкладної госпіталізації для подальшого лікування в умовах психіатричного стаціонару облпсихлікарні №2 с. Городище Хмельницької області.
ОСОБА_1 категорично відмовляється надати згоду на обстеження та лікування, оскільки знаходиться у важкому психічному стані .
Прокурор Вознюк Р.П. в судовому засіданні не заперечував проти госпіталізації ОСОБА_1 до психіатричного закладу в примусовому порядку.
На підставі наведеного, суд знаходить достатньо підстав для задоволення заяви представника психіатричного закладу Хмельницької обласної психіатричної лікарні №2 с. Городище Шепетівського району Хмельницької області про госпіталізацію ОСОБА_1 до облпсихлікарні в примусовому порядку.
Керуючись ст.ст. 14, 16 Закону України «Про психіатричну допомогу», ст.ст. 10, 11, 60, 212-215, 218, 223, 279-282 ЦПК України,
суд, -
В И Р І Ш И В:
Заяву задовольнити .
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, примусово госпіталізувати до психіатричного стаціонару Хмельницької обласної психіатричної лікарні №2 с. Городище Шепетівського району Хмельницької області.
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом 10 днів з дня його проголошення, а апеляційну скаргу протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Шепетівський міськрайонний суд.
Суддя:
Народні засідателі: