Судове рішення #4760152

Справа № 2-206/2009 р.    


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И


15 квітня 2009 р.                           с.м.т. Миколаївка Миколаївського району Одеської області


Миколаївський районний суд Одеської області у складі:

Головуючого – судді Скрипченка В.О., за участю секретаря Новак Т.П., позивача ОСОБА_1., відповідача ОСОБА_2., розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 Про виселення та зобов’язання не чинити перешкод у користуванні житловим будинком,


В С Т А Н О В И В :


У попередньому судовому засіданні позивач наполягав на своїх позовних вимогах.

Відповідач позов визнав повністю, про що зробив усну заяву.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо ухвалити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Судом встановлені такі обставини та відповідні їм правовідносини.

Відповідно до витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно  НОМЕР_1 від 03.02.2006 р. р/н НОМЕР_2 позивачу на праві приватної власності належить будинок, позначений на плані літ.«А», веранда літ. «а», тераса літ «а1», літня кухня літ. «Б», сарай літ. «В», літ. «Г», огорожа № 1, ворота № 2, хвіртка № 3, що знаходяться за адресою АДРЕСА_1. Підстава виникнення права власності – свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 16.01.2006 р..

У 2006 році позивач погодився надати відповідачу зазначений будинок для проживання строком на один місяць. З того часу відповідач проживає у зазначеному будинку без реєстрації. Добровільно звільнити його не бажає, чим чинить перешкоди позивачу у користуванні його будинком.

У відповідності з ст. 155 ЖК України жилі будинки (квартири), що є у приватній власності громадян, не може бути в них вилучено, власника не може бути позбавлено права користування жилим будинком (квартирою).

Згідно до статей 383, 391 ЦК України власник житлового будинку, квартири має право використовувати помешкання для власного проживання, проживання членів своєї сім’ї, інших осіб. Власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.

Таким чином, визнання відповідачем пред’явленого позову не суперечить закону, не порушує прав чи інтересів інших осіб.

Керуючись ст. 155 ЖК України, ст. 383, 391 ЦК України, статтями 79, 81, 88, 130, 174 ЦПК України,


В И Р І Ш И В :


Позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.

Усунути перешкоди у користуванні ОСОБА_1 належним йому на праві приватної власності житловим будинком, позначеним на плані літ.«А», верандою літ. «а», терасою літ «а1», літньою кухнею літ. «Б», сараєм літ. «В», літ. «Г», огорожею № 1, воротами № 2, хвірткою № 3, що знаходяться за адресою АДРЕСА_1 шляхом виселення з зазначеного будинку ОСОБА_2.

Зобов’язати ОСОБА_2 не чинити перешкод у користуванні ОСОБА_1 зазначеним будинком.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 документально підтверджені судові витрати  у розмірі 34.5 грн..

 Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.



Суддя                                                         В.О. Скрипченко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація