Справа: 2 – 470/08
РІШЕННЯ
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
9 липня 2008 року Орджонікідзевський міський суд Дніпропетровської області в складі:
головуючого – судді Томаш В.І.,
при секретарі – Клепікової К.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Орджонікідзе цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 „про стягнення аліментів на час навчання”,-
ВСТАНОВИВ:
В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги, висловлені ним у позовній заяві і просить суд стягнути з відповідача, що є його рідним батьком на його користь аліменти на час його навчання в Нікопольському технікумі Національної металургійної академії України Дніпропетровської області в розмірі ? частини усіх видів його заробітку на весь час навчання щомісяця, оскільки він самостійних джерел доходу не має, потребує матеріальної допомоги відповідача, що має місце роботи і стабільний заробіток і за рівнем свого матеріального становища може надати матеріальну допомогу на час навчання у вказаному розмірі.
Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги позивача визнав частково та просить суд призначити розмір стягуваних з нього аліментів у твердій грошовій сумі 200 грн. щомісяця, оскільки він страждає захворюваннями, на його утриманні знаходиться ще одна дитина від другого шлюбу, інших доходів він не має.
Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідив матеріали справи і оцінив їх в сукупності, дійшов до висновку, що заявлені вимоги обґрунтовані, знайшли своє підтвердження в ході судового розгляду і підлягають частковому задоволенню за наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що відповідач по справі – ОСОБА_2 має сина ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується копією свідоцтва про його народження, який є студентом денної контрактної форми навчання Нікопольського технікуму Національної металургійної академії України Дніпропетровської області.
Відповідно до ст. 199 Сімейного кодексу України якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.
При визначенні розміру аліментів суд відповідно до ст. 182 Сімейного кодексу України враховує стан здоров’я та матеріальне становище дитини, стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, інші обставини, що мають істотне значення.
В засіданні встановлено, що середньомісячний дохід відповідача по справі складає 1956,46 грн., а матері позивача – ОСОБА_3 – 947,58 грн.. Позивач навчається на контрактній формі навчання та не отримує стипендію. Мати позивача з моменту досягнення ним повноліття самостійно займається його утриманням, батько позивачу будь – якої матеріальної допомоги не надає.
Проаналізував відомості стосовно доходів батьків позивача суд приходить до висновку про часткове задоволення позовних вимог позивача також зі слідуючих обставин.
Відповідач по справі має постійне місце роботи і стабільний заробіток, який двічі перевищує заробітну плату матері позивача, є працездатною людиною. При визначенні розміру аліментів суд враховує, що відповідач проживає з іншою жінкою, з якою перебуває в зареєстрованому шлюбу, має на утриманні іншу дитину, яка страждає медичними захворюваннями, але разом з тим відповідач інших аліментів не сплачує, має задовільний стан здоров’я та за рівнем свого матеріального становища може надавати позивачу матеріальну допомогу у вигляді аліментів в розмірі 1/6 частини свого заробітку на час навчання свого сина – позивача по справі.
Суд дає критичну оцінку доводам відповідача щодо неможливості надання матеріальної допомоги на користь позивача в розмірі ? частини зі всіх видів заробітку та бажання надавати матеріальну допомогу позивачу у розмірі 200 грн. щомісяця, оскільки вони не заслуговують судом уваги та спростовуються поясненнями позивача, дослідженими письмовими документами наданими сторонами по справі, матеріалами справи в їх сукупності. Відповідно до ч. 1 ст. 184 Сімейного кодексу України якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі. Однак в судовому засіданні встановлено, що відповідач має постійне місце роботи та стабільний заробіток, в зв’язку з чим підстав для стягнення з нього аліментів у твердій грошовій сумі не має та разом з тим позивач не ставить про це питання в своїх позовних вимогах. Дійсно позивач по справі є повнолітньою, працездатною людиною, яка може самостійно працювати у вільний від навчання час, але не залишається без уваги та обставина, що позивач страждає медичними захворюваннями, що підтверджується необхідними документами.
Згідно довідки учбового закладу, позивач дійсно є студентом контрактної денної форми навчання Нікопольського технікуму Національної металургійної академії України Дніпропетровської області з 1 вересня 2007 року та термін його навчання до 1 липня 2010 року.
Вимоги позивача щодо стягнення з відповідача аліментів в розмірі ? частини зі всіх видів заробітку не заслуговують судом уваги та не підтверджені певними доказами. Суд звертає увагу і на ту обставину, що позивач ні в своїй позовній заяві, ні в судовому засіданні не надав суду будь – яких доказів щодо необхідності стягнення з відповідача на його користь аліментів в розмірі ? частини зі всіх видів доходу.
Таким чином суд прийшов до висновку, що відповідач за рівнем свого доходу та матеріальним положенням, стану здоров’я може надавати матеріальну допомогу позивачу на час його навчання в розмірі 1/6 частини свого щомісячного доходу.
Керуючись ст. ст. 182, 191, 199, 200 і 201 Сімейного Кодексу України, ст. ст. 209, 212, 213, 215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 „про стягнення аліментів на час навчання” задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, працює ВАТ „ОГЗК” управління охорони, проживає ІНФОРМАЦІЯ_3 на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 аліменти на час його навчання в розмірі 1/6 частини зі всіх видів доходу щомісяця, починаючи з 11 червня 2008 року до 1 липня 2010 року, але не менш 30% від прожиткового мінімуму щомісяця, а також державне мито у доход держави в розмірі 51 грн. та витрати на інформаційно – технічне забезпечення розгляду цивільних справ в сумі 7 грн. 50 коп..
Рішення в частині стягнення аліментів за один місяць на утримання ОСОБА_1 підлягає негайному виконанню.
Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подано до Орджонікідзевського міського суду протягом 10 – днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 – днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Дніпропетровського апеляційного суду через Орджонікідзевський міський суд, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя Орджонікідзевського
міського суду ОСОБА_4