Справа №2-а-19
2009р.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 січня 2009 року Шепетівський міськрайонний суд
Хмельницької області
в складі:
головуючого – судді Босюка В.А.
при секретарі – Кулеші Л.М.
з участю сторін,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Шепетівка справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ДПС ВДАІ по облуговуванню Шепетівського району про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, суд, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про скасування постанови інспектора ДПС ДАІ по обслуговуванню Шепетівського району від 21.12.2008 року про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу розміром 280грн. за правопорушення, перебачене ст. 122 ч.1 КУпАП.
В обгрунтування заявлених вимог посилається на те, що 21 грудня 2008 року о 13 годині 00 хвилин інспектором ОДР ВДАІ ОСОБА_2 складено протокол про порушення ним вимог знаку 3.34 (зупинка заборонена) Правил дорожнього руху. Оспорюючи вказане порушення посилається на те, що зупинка ним була здійснена вимушено, оскільки пов'язана з несправністю двигуна керованого ним автомобіля, із-за чого на автомобілі він увімкнув аварійну сигналізацію.
В судовому засіданні позивач підтримав заявлений позов, підтвердив обставини, на які посилається в позовній заяві, пояснив, що до суду звернувся з пропуском 10-ти денного строку оскарження постанови про накладення адмістративного стягнення, так як 05.01.2009 року на різдвяні свята їздив в гості в м. Миколаїв, подати позов до суду протягом 10-ти днів з часу винесення оскаржуваної постанови перешкод не було, докуметальних доказів на підтвердження пропуску строку звернення до суду не має.
Представник відповідача ОСОБА_2 позов не визнав, просить відмовити в задоволенні позову за пропуском строку звернення до суду та пояснив, що 21.12.2009 року під час чергування ним на вул. К.Маркса в м. Шепетівка був виявлений автомобіль, який стояв в зоні дії знаку «Зупинку заборонено» з включеною аварійною сигналізацією більше 5-ти хвилин. Підійшовши до автомобіля він побачив, що в салоні знаходиться водій, будь-яких ремонтних робіт по автомобілю не виконувалось. Інших осіб в салоні автомобіля не було. Через 8-10 хвилин після його представлення водієві, під час завершення складання постанови про притягнення водія автомобіля до адміністративної відповідальності, підійшли двоє молодих людей і сіли в салон автомобіля позивача. Після оформлення документів про порушення Правил дорожнього руху позивач автомобілем безперешкодно поїхав з місця стоянки.
Заслухавши пояснення позивача, представника відповідача, дослідивши письмові докази по справі, суд знаходить в позові відмовити за пропуском строку звернення до адміністративного суду.
Відповідно до вимог ст. 99 ч. 1 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Статтею 289 КУпАП встановлено 10-ти денний строк для оскарження постанови про притягнення до адміністративної відповідальності.
Згідно ст. 100 ч.1 КАС України пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову за умови, якщо на цьому наполягає одна із сторін.
Судом встановлено, що постановою інспектора ДПС ВДАІ від 21.12.2008 року позивача піддано стягненню за ст. 122 ч.1 КУпАП у виді штрафу в розмірі 280грн. за здійснення зупинки по вул. К.Маркса в м. Шепетівка в зоні дії знаку 3.34 «Зупинку заборонено».
Позивач звернувся до суду з вказаним позовом 08.01.2009 року. В позовній заяві позивач просить поновити термін звернення до суду для оскарження постанови посилаючись на те, що разом з сім'єю на новорічні свята їздив до м. Миколаєва, тому не мав змоги своєчасно оскаржити постанову про притягнення його до відповідальності від 21.12.2008 року.
В ході судового засідання позивач пояснив, що до м. Миколаєва їздив 05.01.2009 року. Допитана свідком ОСОБА_3 (дружина позивача), пояснила, що в гості в м. Миколаїв їздили 06.01.2009 року, свідок ОСОБА_4 пояснив, що перебуває з позивачем у дружніх відносинах і майже щоденно з ним зустрічається, якби позивач їздив в м. Миколаїв, то йому про це було б відомо.
За наведених обставин суд, враховуючи суперечливість пояснень позивача та свідків з його сторони щодо пропуску строку звернення до суду, вважає що строк звернення до суду позивачем пропущений без поважних причин. Оскільки представник відповідача наполягає на відмові в задоволенні позову із-за пропуску строку звернення до адміністративного суду, з цих підстав в позові слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 70, 71, 86, 100, 161-163 КАС України, суд, -
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 в задоволенні адміністративного позову про скасування постанови ВХ №014694, винесеної 21.12.2008 року інспектором ДПС ДАІ по обслуговуванню Шепетівського району про накладення адмітістративного стягнення у виді штрафу в розмірі 280грн. за правопорушення, передбачене ст. 122 ч.1 КУпАП – відмовити.
Заяву про апеляційне оскарження постанови може бути подано протягом десяти днів з дня її винесення, а апеляційну скаргу протягом двадцяти днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження до Львівського апеляційного адміністративного суду через Шепетівський міськрайонний суд.
Суддя: В.А. Босюк.