Судове рішення #4758254

                                Справа №2-79/2009 року

ЗАОЧНЕ

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 лютого 2009 року

Радивилівський районний суд Рівненської області

в складі:  

головуючого судді Бірука В.О.

при секретарі Поліщук С.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Радивилів цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Теслугівської сільської ради про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини,

в с т а н о в и в :

ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Теслугівської сільської ради про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини після смерті матері – ОСОБА_3, померлої 04.08.2007 року.

В обгрунтування позову посилається на те, що його мати при житті склала заповіт, за яким все своє майно заповідала йому.

До спадкового майна померлої належить земельна частка (пай), майновий пай, грошовий вклад у ВАТ «Ощадний банк України».

Він протягом строку встановленого для прийняття спадщини не звернувся із заявою в нотаріальну контору, поскільки значну частину коштів він витратив на поховання своєї матері. Після цього в нього були матеріальні труднощі так як знайти роботу по місцю свого постійного проживання можливості не має. Крім цього на протязі трьох років він хворіє.

Просить визначити йому додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.

 В судовому засіданні позивач підтримав заявлений позов і просив його задоволити.

Представник Теслугівської сільської ради – в судове засідання не з’явився, до суду надійшов лист за підписом сільського голови ОСОБА_4, про те, що Теслугівська сільська рада позов визнає і просить справу розглянути без участі представника Теслугівської сільської ради.

Заслухавши позивача, дослідивши письмові докази, суд знаходить, що позов підлягає до задоволення.

Згідно довідки Теслугівської сільської ради №2251 від 25.11.2008 року вбачається, що на момент смерті ОСОБА_3 із нею проживав її син ОСОБА_1, допомагав по господарству, здійснив поховання.  

Із оглянутого заповіту складеного 06.06.1991 року посвідченого секретарем виконавчого комітету Теслугівської сільської ради, зареєстрованого за №12, вбачається, що все належне майно ОСОБА_3 заповіла своєму синові ОСОБА_1.

Із свідоцтва про смерть ОСОБА_5 І-ГЮ №043972, виданого 06.08.2007 року  встановлено, що  ОСОБА_3 померла 04.08.2007 року.

До спадкового майна померлої належить земельна частка (пай) відповідно до сертифікату на право на земельну частку (пай) Серія РВ №0187077 виданого Радивилівською районною державною адміністрацією на підставі рішення №432 від 30.12.1998 року, майновий пай, відповідно до свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства Серія РВ №0073481 виданого Теслугівською сільською радою 05.03.2002 року, грошовий вклад у ВАТ «Ощадний банк України».

Згідно довідки від 06.02.2009 року вбачається, що ОСОБА_1 протягом трьох років хворіє і лікується амбулаторно.

Згідно повідомлення державного нотаріуса Радивилівської районної державної нотаріальної контори №34 від 20.01.2009 року ніхто з заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 в нотаріальну контору не звертався.

Таким чином, суд знаходить причини пропуску встановленого строку ОСОБА_2 для прийняття спадщини поважними і вважає, що цей строк слід продовжити.

На підставі викладеного, керуючись ч.3 ст.1272 ЦК України, ст.ст.10, 11, 60, 212, 213, 228 ЦПК України суд,

 

в и р і ш и в :

    Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини після смерті матері – ОСОБА_3, померлої 04.08.2007 року протягом одного місяця з дня вступу рішення в законну силу.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Рівненської області шляхом подання в 10-ти денний строк апеляційної скарги або заяви про апеляційне  оскарження з наступним поданням в 20-ти денний строк апеляційної скарги.

    При неподанні в 10-денний строк апеляційної скарги або заяви про апеляційне оскарження рішення набирає законної сили по закінченні цього строку, а при поданні в 10-денний строк заяви про апеляційне оскарження, але не поданні  в 20-денний строк скарги рішення набирає законної сили по закінченню цього строку.

    Відповідач має право подати до Радивилівського районного суду заяву про перегляд даного рішення згідно ст.228 ЦПК України протягом 10-ти днів з дня проголошення рішення.

    Суддя: підпис                                   ОСОБА_6

    З оригіналом вірно:

    Суддя:                                  Бірук В.О.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація