ГОСПОДАРСЬКИЙ |
| ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ |
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19.02.07 Справа № 5/22пн
Суддя Закропивний О.В., розглянувши матеріали справи за позовом
Державної податкової інспекції в Станично –Луганському районі Луганської області, смт. Станично –Луганське Луганської області
до Малого приватного підприємства "Надія", смт. Станично –Луганське Луганської області
про припинення підприємницької діяльності
за участю представників сторін:
позивача –Толмачов Д.О. (довіреність від 02.03.06. № 1884);
відповідач –не прибув, -
В С Т А Н О В И В:
Суть спору: позивачем заявлено вимогу про припинення юридичної особи Малого приватного підприємства "Надія".
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Відповідач відзив на позовну заяву та витребувані судом матеріали не надав, вимогу позивача не оспорив, тому справа розглядається відповідно до ст. 75 ГПК України за наявними матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, додатково надані документи, заслухавши представника позивача та відповідача суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані з урахуванням наступного.
Мале приватне підприємство "Надія" зареєстроване в Управлінні економіки Станично-Луганської райдержадміністрації 18.07.2001р., реєстраційний номер № 24196611Ю0010142.
Позивачем заявлено вимогу про припинення юридичної особи у зв'язку з тим, що підприємство протягом року не подає органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності.
Матеріалами справи, висновком державної податкової інспекції у Станично-Луганському районі Луганської області без номеру та дати підтверджується, що звітність згідно з діючим законодавством не здається з 14.04.2003.
Відповідачем вимоги позивача не оспорені.
Оцінивши надані документи, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених вимог з огляду на наступне.
Відповідно до п. 2 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов’язкових платежів).
Згідно з п. 2 ст. 38 Закону України від 15.05.2003р. № 755 –IV “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців” підставою для постановлення судового рішення про припинення юридичної особи є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
За таких обставин заява підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. ст. 44, 471, 49 ГПК України з відповідача до держбюджету України підлягає стягненню 85 грн. держмита, оскільки позивач звільнений від сплати державного мита при подачі позову, а також витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в сумі 118 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. 46 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців”, п. 2 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування”, ст. 128 ГК України, ст.ст. 44, 49, 75, 82, 84, 85 ГПК України, -
В И Р І Ш И В:
1. Припинити підприємницьку діяльність Малого приватного підприємства "Надія", смт. Станично –Луганське Луганської області, вул. Леніна, 39, місце знаходження: смт. Станично-Луганське Луганської області, вул. Крала Маркса, 7, ідентифікаційний номер 31466116.
2. Стягнути з Малого приватного підприємства "Надія", смт. Станично –Луганське Луганської області, вул. Леніна, 39, місце знаходження: смт. Станично-Луганське Луганської області, вул. Крала Маркса, 7, ідентифікаційний номер 31466116:
- на користь державного бюджету України на поточний рахунок 31118095700006, МФО 804013, ОКПО 24046582, отримувач –УДК у м. Луганську ГУ ДКУ у Луганській області, банк –ГУДКУ в Луганській області, код бюджетної класифікації 22090200 державне мито в сумі 85 грн., видати наказ позивачу.
- на користь ДП “Судовий інформаційний центр” витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в сумі 118 грн., видати наказ.
3.Копію даного рішення направити державному реєстратору Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області після набрання законної сили.
Рішення підписане 23.02.07.
Суддя О.В. Закропивний
Помічника судді С. А. Кулешова