Судове рішення #47564036


Апеляційний суд Чернігівської області

м. Чернігів, вул. Г.Полуботка, 2, 14000, (0462) 67-62-96


Справа № 22ц-952/2010 Головуючий у першій інстанції- Ченцова СМ.

Доповідач - Зінченко С.П.

УХВАЛА

02 квітня 2010 року м. Чернігів

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ у складі:

головуючого-судді: КВАЧА М.О.

суддів: ЗІНЧЕНКО СП., ІШУТКО В.М.

при секретарі: Бивалькевич Т.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи за клопотанням Управління Пенсійного фонду України в Новозаводському районі м. Чернігова про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Новозаводського районного суду м. Чернігова від 20 січня 2010 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Новозаводському районі м. Чернігова про визнання бездіяльності протиправною, та про зобов'язання щодо здійснення перерахування щомісячної соціальної допомоги,

ВСТАНОВИВ:

22.02.2010 року Управління Пенсійного фонду України в Новозаводському районі м. Чернігова подало апеляційну скаргу на постанову Новозаводського районного суду м. Чернігова від 20 січня 2010 року, якою позовні вимоги ОСОБА_1 задоволені частково. Одночасно, апелянт просив поновити строк на апеляційне оскарження, посилаючись на надмірне ^ навантаження юридичного відділу, що на думку апелянта є поважною причиною пропуску строку.

Відповідно до ч. З ст. 294 ЦПК України, питання про поновлення строку на апеляційне оскарження вирішується в судовому засіданні апеляційного суду, про що постановляється ухвала.

Вислухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи, апеляційний суд приходить до наступного висновку.

Постанова Новозаводського районного суду м. Чернігова прийнята 20 січня 2010 року, тобто до набрання чинності ч. 1 ст. 15 ЦПК України, згідно якої суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, пов'язані із соціальними виплатами.

Станом на день прийняття постанови, порядок і строки апеляційного оскарження для учасників судового розгляду, передбачалися правилами ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до ч.З зазначеної статті, якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Як вбачається з матеріалів справи, зокрема постанови суду від 20.01.2010 року, справа розглянута у відсутності сторін \а.с.13-14\.

Відповідно до реєстру отриманих судових рішень, копію постанови апелянт отримав 01 лютого 2010 року \а.с.20\. Відтак, строк на апеляційне оскарження обчислювався з дня отримання такої постанови, тобто заяву про апеляційне оскарження або апеляційну скаргу апелянт повинен був подати протягом десяти днів з дня отримання постанови.

Проте, подана апеляційна скарга 22 лютого 2010 року, тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження постанови суду, який сплинув 11 лютого 2010 року.

Посилання апелянта в апеляційній скарзі на надмірне завантаження юридичного відділу, як поважність причин пропуску строку, апеляційний суд не приймає до уваги, оскільки, отримавши копію постанови 01.02.2010 року апелянт мав можливість у десятиденний строк подати заяву про апеляційне оскарження, а після того протягом двадцяти днів підготувати та подати апеляційну скаргу.

За таких обставин, апеляційний суд вважає за необхідне відмовити Управлінню Пенсійного фонду України в Новозаводському районі м. Чернігова у поновленні строку на апеляційне оскарження, залишивши без розгляду його апеляційну скаргу.

Керуючись ст.ст.209, 218, ч. З ст. 294 ЦПК України, апеляційний суд, -

УХВАЛИВ:

ВІДМОВИТИ Управлінню Пенсійного фонду України в Новозаводському районі м. Чернігова в поновленні строку на апеляційне оскарження постанови Новозаводського районного суду м. Чернігова від 20 січня 201 Ороку, подану ним апеляційну скаргу - залишити без розгляду.

Ухвала набуває чинності з моменту проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом

двох місяців.

Головуючий: Судді :


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація