Судове рішення #4755574

                                                                                                               Справа  2 – 110 / 2009

                       

             Р І Ш Е Н Н Я                                

                                                І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И                      

23 березня 2009 року  

Корецький районний суд Рівненської області

в особі головуючого судді                   Павловського В.К,

            при секретарі                            Гкрус Т.З,.  

            з участю позивача                     ОСОБА_1,

            треті особи:                                ОСОБА_2,

                                                                ОСОБА_3,

                                                                 ОСОБА_4,.

    розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Рівному цивільну справу за позовом ОСОБА_1, треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, до Корецької міської ради про визнання права власності на спадкове майно та самочинно збудоване майно,-

                                                                      в с т а н о в и в:          

    У поданій до суду заяві позивач просить визнати за нею право власності на спадкове майно, що складається із житлового будинку з надвірними будівлями, що розташовані в АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті свого батька ОСОБА_5 та самочинно збудовані споруди.

    В обґрунтування своїх вимог покликається на те, що вказане житло належало батьку на праві власності, однак отримати свідоцтво про право власності на будинковолодіння вона не може в зв’язку з тим, що у спадкодавця були відсутні правовстановлюючі документи на нього.  

    У судовому засідання позивач  підтримала позов повністю і по аналогічних мотивах.

Третя особи, матір та рідні сестри позивача  у судовому засіданні пояснили, що знаючи про відкриття спадщини після смерті чоловіка та батька її не приймали, тому не заперечують щодо задоволення позову.

    Представники відповідача  у судове засідання не з'явився з невідомої суду причини, хоча про місце та час його проведення повідомлявся заздалегідь та належним чином, клопотань від нього про відкладення розгляду справи не надходило.У поданій до суду заяві просить справу слухати у його відсутність, позов визнає повністю. Не заперечує щодо задоволення позову.

      Така сукупність обставин, на думку суду, не є перешкодою для розгляду справи у відсутність представника відповідача, оскільки в матеріалах справи достатньо доказів про правовідносини сторін і немає необхідності заслуховувати його особисті пояснення з приводу спору.

      Крім того, суд вважає, що позов про визнання права власності є речово - правовим, вимоги якого звернені не до відповідача, а до суду, який має підтвердити наявність у позивача права власності на відповідне майно. У даному випадку, коли факти оспорювання чи невизнання права власності на майно з боку інших осіб відсутні, але відсутність документа, що засвідчує право власності на майно, заважає власнику володіти, користуватися, розпоряджатися своїм майном на власний розсуд, відповідач у позові про визнання права власності взагалі відсутній.

    Суд, заслухавши пояснення учасників судового розгляду, з’ясувавши обставини та вивчивши матеріали справи, вважає, що позов  задоволенню не підлягає.

Відповідно до ст.10 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін.     Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості.

    Згідно до ст.60 ЦПК України кожна сторона зобов’язана довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених ст.61 цього Кодексу. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Відповідно до ст.61 ЦПК України, обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.

    Згідно показань дружини та дітей спадкодавця батьки одружилися по церковному обряду   03 лютого 1957 року, дівоче прізвище матері ОСОБА_6 Під час шлюбу у подружжя ОСОБА_5 народились діти – позивач та треті особи, доньки після одруження отримали прізвища ОСОБА_1. ОСОБА_3 та ОСОБА_4. Дані обставини підтверджуються свідоцтвами про одруження. У 1960 році стали проживати в особистому будинку цього ж року забудови, який є спадковим майном.Відповідно до довідки Рівненського ОБТІ № 1669/818 від 16.01.2009 року, право власності на вищевказаний житловий будинок зареєстровано за ОСОБА_5 на підставі договору про надання в безстрокове користування земельної ділянки, посвідченого Корецькою ДНК 19.09.1960 року, реєстр № 1252.До вказаного житлового будинку самочинно побудовано прибудову два сараї, гараж, баню.Крім того преобладнано кухню та кладову в житлові кімнати чим збільшено житлову площу.Відповідно з даними технічного паспорту на садибний (індивідуальний) житловий будинок  /1960 року / його власником є ОСОБА_5, його вартість з надвірними будівлями становить 74 333 грн, що підтверджується довідкою РОБТІ.

    Як вбачається  із свідоцтва про смерть / а.з. № 25 / у Корецькому районному відділі РАГС зареєстровано смерть ОСОБА_5, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року у АДРЕСА_1 у віці 72 роки.

    Свідоцтвами про народження спадкодавця, спадкоємця та третіх осіб, свідоцтвом про одруження спадкодавця підтверджується те, що вони є відповідно, дружиною та дітьми спадкодавця.

    Як вбачається із спадкової справи № 99 зареєстрованої в реєстрі № 446, заведеної до майна померлого ОСОБА_5 17.03.2002 року, спадщину прийняла третя особа – ОСОБА_2 та отримала свідоцтво про право на спадщину за законом на грошовий вклад. При цьому фактичне прийняття протягом зазначеного строку частини спадкового майна свідчить про прийняття спадщини в цілому.

   

    Таким чином, з матеріалів спадкової справи  вбачається, що спадщина на житловий будинок, яка відкрилася після смерті спадкодавця ОСОБА_5 прийнята згідно вимог ч.3 ст.1268 ЦК України ОСОБА_2, яка постійно  проживала разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини і не заявляла про відмову від неї.

    На підставі наведеного, ч.3 ст.1268, 1269, 1270, п.1 ч.2 ст.16 ЦК України, керуючись ст. 57, 59, 88, 213-215, 224-228 ЦПК України, суд

                                                                     в и р і ш и в:  

                             

               У позовних вимогах ОСОБА_1, треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, до Корецької міської ради про визнання права власності на спадкове майно та самочинно збудоване майно відмовити за їх безпідставністю.                                        

    Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Рівненської області через Корецький районний суд з поданням в 10-денний строк заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням в 20-денний строк апеляційної скарги після подачі цієї заяви.

    Рішення може бути також оскаржене і без подання заяви про апеляційне оскарження у випадку подання апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення.

    У випадку неподання заяви про апеляційне оскарження у 10-денний строк рішення набуває законної сили після закінчення цього строку.

    Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але не подано в подальшому апеляційну скаргу в 20-денний строк, то рішення набирає законну силу.

    Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація