Судове рішення #4755010

1-94/2009        

     

В И Р О К

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

13 березня 2009 р.          Гайсинський районний суд Вінницької обл.

в складі : головуючого  судді Кравця В.І.

           при секретарі     Г.П. Карплюк

                 за участю прокурора   Л.М. Романової

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Гайсин  справу про обвинувачення  

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця і жителя  АДРЕСА_1, українця , громадянина України , військовозобов'язаного, з середньою освітою , розлученого, працюючого на тимчасових роботах, не судимого, в скоєнні злочину , передбаченого ст. 164 ч.1 КК України  ,-

встановив:

        ОСОБА_1 зобов'язаний  судовим рішенням Гайсинського районного суду від 18.03.2004 року сплачувати аліменти на користь  ОСОБА_2  на утримання сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_4 в розмірі 1/4 частини заробітку, щомісячно , починаючи з 05.03.2004 р. і  до його повноліття.

З червня 2007 року боржник ОСОБА_1 добровільно матеріальної допомоги на утримання неповнолітнього сина не надавав, хоча працював на тимчасових роботах і мав  доходи, на попередження державного виконавця Гайсинського РУЮ від 10.07.2008 року ,15.08.2008 року і 04.09.2008 року про сплату встановлених судовим рішенням коштів на утримання дитини не реагував, злісно ухиляючись від сплати аліментів станом на 25.11.2008 року   допустив заборгованість по сплаті аліментів  в сумі 3186грн..

          В судовому засіданні підсудний вину в пред’явленому обвинуваченні визнав повністю, пояснив , що тривалий час  не  сплачує аліменти на утримання   сина  в зв'язку з відсутністю постійного місця  роботи та через те, що мати дитини використовувала раніше сплачені ним  кошти не за призначенням.

Крім визнання вини підсудним ,  винуватість у скоєнні злочину  доводиться дослідженими у судовому засіданні  доказами:

- показаннями потерпілої ОСОБА_2 про те, що вона з травня 2007 року не отримує аліменти на утримання сина, підсудний не спілкується з дитиною;

- поданням ДВС у Гайсинському районі про притягнення підсудного до кримінальної відповідальності за ухилення від сплати аліментів; (а.с.4)

- копіями виконавчих листів(а.с.а.с.8);

- пропозиціями працевлаштуватися та погасити заборгованість по сплаті аліментів (а.с.6-7);

- розрахунком заборгованості  підсудного по сплаті аліментів на користь ОСОБА_2 (а.с.15);

          Дії підсудного ОСОБА_1 суд кваліфікує за ст.164 ч.1 КК України, як злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей  (аліментів).

       Призначаючи покарання підсудному , суд враховує , що вчинений злочин  є невеликої тяжкості , відсутність у нього судимості , позитивні характеристики , визнання вини та   каяття , відсутність обставин, що обтяжують покарання.

За встановлених  обставин суд вважає , що з метою виправлення підсудного та запобігання вчиненню нового злочину необхідно призначити  покарання у виді обмеження волі  і застосувавши ст.75 КК України  ухвалити про звільнення від покарання з випробуванням .

Вимоги позову  потерпілої про стягнення  з підсудного відшкодування моральної шкоди в сумі 500 грн. підлягають задоволенню, оскільки внаслідок винних протиправних дій підсудного потерпіла зазнала моральної шкоди від вимушених змін в організації свого життя для   забезпечення належних умов життя дитини.

Керуючись ст. ст. 323,324 КК України ,-

присудив :

         

ОСОБА_1 визнати винуватим у скоєнні злочину , передбаченого ст.164 ч.1 КК України і призначити покарання у виді обмеження волі на строк два роки .

        Застосувавши ст. 75 КК України ухвалити про звільнення   ОСОБА_1 від покарання з випробуванням , якщо він протягом однорічного іспитового строку не вчинить нового злочину .

            До вступу вироку в законну силу обрати щодо засудженого   запобіжний захід - підписку  про невиїзд.

      Стягнути з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 500 грн. відшкодування моральної шкоди.

       Вирок може бути оскаржений протягом 15 діб до апеляційного суду  Вінницької області через Гайсинський районний суд.

Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація