Судове рішення #47402521


Справа №127/10594/13-к


УХВАЛА


07.05.2013           Вінницький міський суд Вінницької області в складі:


слідчого судді Нечипорук Л.Ф.,

при секретарі Курутіній О.В.,

за участю прокурора Козорез І.О.,

слідчого Юзвак Ю.П.,          

підозрюваного ОСОБА_1,

захисника ОСОБА_2,

                    

розглянувши клопотання слідчого СВ 2- го ВМ ВМВ УМВС України у Вінницькій області лейтенанта міліції ОСОБА_3, про поміщення підозрюваного ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, не одруженого, ІНФОРМАЦІЯ_3, непрацюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, раніше не судимого, до Вінницької обласної психоневрологічної лікарні для проведення стаціонарної судово – психіатричної експертизи, який підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 185 КК України, -


ВСТАНОВИВ:


До Вінницького міського суду Вінницької області надійшло клопотання слідчої СВ 2- го ВМ ВМВ УМВС України у Вінницькій області лейтенанта міліції ОСОБА_3, погоджене з прокурором Козорезом І.О., про поміщення підозрюваного ОСОБА_1 до Вінницької обласної психоневрологічної лікарні для проведення стаціонарної судово – психіатричної експертизи.

Клопотання мотивовано тим, що ОСОБА_1 разом із ОСОБА_4 та ОСОБА_5 орієнтовно о 19.30 год. 07.02.2013 року, перебуваючи у помешканні свого знайомого ОСОБА_6, за адресою: АДРЕСА_1, під час розпиття спиртних напоїв, скориставшись тим, що власник квартири вже перебував у стані алкогольного сп'яніння та був не в змозі належним чином стежити за своїм майном, ОСОБА_1, ОСОБА_4 та ОСОБА_5С, з метою власної наживи та корисливих спонукань, впевнившись, що за їхніми діями ніхто не спостерігає, викрали майно, яке належить останньому. Зокрема ОСОБА_5 в спальній кімнаті вищевказаної квартири таємно викрав електробритву «Браун», вартість якої відповідно до висновку експерта N° 207 від 14.03.2013 року складає 899,30 гривень. ОСОБА_1 зі столу, який знаходиться в тій же кімнаті таємно викрав телевізор марки «Самсунг», вартість якого відповідно до висновку експерта № 207 від 14.03.2013 року складає 120 гривень. В подальшому ОСОБА_1, ОСОБА_5 та ОСОБА_4 вийшли з вищевказаної квартири та розпорядившись викраденим на власний розсуд, завдавши ОСОБА_6 матеріальної шкоди на загальну суму 2094,36 гривень.

18.04.2013 року ОСОБА_1 було оголошено про підозру та допитано в якості підозрюваного, свою вину у вчиненні вищевказаного кримінального правопорушення він визнав повністю, та дав по справі зізнавальні покази.

Згідно листа Вінницької обласної психоневрологічної лікарні ім. академіка ОСОБА_7 24.04.2013 року ОСОБА_1 був оглянутий амбулаторно судово-психіатричною експертною комісією, яка дійшла висновку, що він потребує тривалого обстеження та спостереження за його психічним станом в умовах психіатричного стаціонару, тобто проведення стаціонарної судово-психіатричної експертизи.

Слідчий підтримав клопотання за обставин викладених у ньому.

Підозрюваний ОСОБА_1 та його захисник не заперечували щодо задоволення клопотання.

Прокурор клопотання слідчого підтримав.

Слідчий суддя, вислухавши думку підозрюваного, прокурора, слідчого, захисника, дослідивши матеріали клопотання слідчого, матеріали досудового розслідування, прийшов до наступного висновку.

Відповідно до ст. 509 ч. 1 КПК України слідчий, прокурор зобов'язані залучити експерта (експертів) для про ведення психіатричної експертизи у разі, якщо під час кримінального прова дження будуть встановлені обставини, які дають підстави вважати, що особа під час вчинення суспільно небезпечного діяння була в неосудному або обмежено осудному стані або вчинила кримінальне правопорушення в осудному стані, але після його вчинення захворіла на психічну хворобу, яка позбавляє її можливос ті усвідомлювати свої дії або керувати ними. Такими обставинами, зокрема, є: 1) наявність згідно з медичним документом у особи розладу психічної ді яльності або психічного захворювання; 2) поведінка особи під час вчинення суспільно небезпечного діяння або після нього була або є неадекватною (затьмарення свідомості, порушення сприй няття, мислення, волі, емоцій, інтелекту чи пам'яті тощо).

Згідно ст. 509 ч. 2 КПК України у разі необхідності здійснення тривалого спостереження та дослідження особи може бути проведена стаціонарна психіатрична експертиза, для чого така особа направляється до відповідного медичного закладу на строк не більше двох місяців. Питання про направлення особи до медичного закладу для проведення психіатричної експертизи вирішується під час досудового розслідування — ухвалою слідчого судді за клопотанням сторони кримінального провадження в порядку, передбаченому для подання та розгляду клопотань щодо обрання запо біжного заходу, а під час судового провадження — ухвалою суду.

Відповідно до листа Вінницької обласної психоневрологічної лікарні ім. академіка ОСОБА_7 №121 від 24.04.2013 року ОСОБА_1 06.01.1995р. перебував на стаціонарному лікуванні з діагнозом: змішаний розлад поведінки та емоцій, тому він потребує тривалого обстеження та спостереження за його психічним станом в умовах психіатричного стаціонару, тобто проведення стаціонарної судово-психіатричної експертизи.

Враховуючи вищевикладені обставини, суд дійшов до висновку, про те що підозрюваного ОСОБА_1 необхідно направити до Вінницької обласної психоневрологічної лікарні ім. академіка ОСОБА_7 для проведення стаціонарної судово-психіатричної експертизи.

На підставі наведеного, керуючись ст. 509 КПК України, слідчий суддя,-


УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого СВ 2-го ВМ ВМВ УМВС України у Вінницькій області лейтенанта міліції ОСОБА_3 - задовольнити.

Направити підозрюваного ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, раніше не судимого, до Вінницької обласної психоневрологічної лікарні ім. академіка ОСОБА_7 для проведення стаціонарної судово-психіатричної експертизи, строком на один місяць.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Апеляційного суду Вінницької області протягом 5 днів з дня її оголошення.



Слідчий суддя:









Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація