Судове рішення #4735173


Справа № _2-а-26 /2009 рік.__________


ПОСТАНОВА


ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ


              13 травня  2009 р .


            Брусилівський районний суд Житомирської області


              В складі: головуючого судді              Седун Ф.В.

                                  При секретарі              Махарадзе Н. Т.    

             З участю позивача                            ОСОБА_1

                                         

    Розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Брусилів  справу за адміністративним позовом  ОСОБА_1  до Головного управління праці та соціального захисту населення  Житомирської обласної державної адміністрації на  бездіяльність головного управління праці та соціального захисту населення  Житомирської обласної державної адміністрації  щодо проведення перерахунку разової  грошової допомоги  як учаснику бойових дій  і виплату недоплаченої суми за минулий час  в сумі 4855 грн. ,


                                                           В С Т А Н О В И В :


            ОСОБА_1  звернувся  в суд  з адміністративним позовом до Головного управління праці та соціального захисту населення  Житомирської обласної державної адміністрації  на  бездіяльність головного управління праці та соціального захисту населення  Житомирської обласної державної адміністрації  щодо проведення перерахунку разової  грошової допомоги  як учаснику бойових дій  і виплату недоплаченої суми за минулий час  в сумі 4855 грн., посилаючись на те , що він є учасником бойових дій і йому відповідно до Закону  України “ Про статус ветеранів війни , гарантії їх  соціального захисту “ щорічно до 5 травня  повинна виплачуватись разова грошова допомога у розмірі п”яти  мінімальних пенсій за віком. Розмір мінімальної пенсії за віком становив станом на травень 2008 року - 481 грн.   Однак у 2004-2007 роках  відповідач виплатив йому  разову допомогу  у неповному розмірі , чим були порушені його права. Недоплата грошової допомоги становить 4855 грн.00 коп., яку просить стягнути з відповідача.

       В судовому  засіданні  позивач ОСОБА_1 свій позов підтримав , збільшив позов вимогою визнати протиправною  бездіяльність Головного управління праці та соціального захисту населення  Житомирської обласної державної адміністрації  щодо непроведення перерахунку разової  грошової допомоги  як учаснику бойових дій в повному обсязі та стягнення з відповідача на його користь заборгованості  в сумі 4855 грн.. Позов підтримав з мотивів , викладених в позовній заяві. Просить позов задовольнити.

         Представник відповідача- Головного управління праці та соціального захисту населення  Житомирської обласної державної адміністрації в судове засідання не з”явився , про час і місце  розгляду справи був повідомлений належним чином. Про причини неявки суд не повідомив , письмових заперечень по позову не надав.

          Розглянувши адміністративний позов , вислухавши позивача , вивчивши матеріали справи та  дослідивши докази  суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому  задоволенню з слідуючих підстав :

Спірні правовідносини регулюються Законом України “ Про статус ветеранів війни , гарантії їх соціального захисту “( далі Закон ) від 22.10.1993 року з наступними змінами та доповненнями.

Судом встановлено що позивач є учасником бойових дій, що підтверджується копією посвідчення Серія НОМЕР_1  від 19.04.2000 року.

 Відповідно до ст. 14 Закону України “ Про статус ветеранів війни , гарантії їх соціального захисту “ щорічно до 5 травня учасникам бойових дій  виплачується разова грошова допомога  у розмірі п”яти мінімальних пенсій за віком.

            Як свідчить довідка  Житомирського обласного центру  по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат  позивач отримав разову грошову допомогу до 5 травня у 2004 році у розмірі 120 грн.00 коп. , в 2005 році – 250 грн. 00 коп., в 2006 році – 250 грн. 00 коп. , в 2007 році –280 грн. 00 коп.,  тобто з врахуванням обмежень , встановлених  Законами України  “Про державний бюджет України на 2004 рік “ , “ Про державний бюджет України на 2005 рік”, “ Про державний бюджет України на 2006 рік “, “ Про державний бюджет України на 2007 рік”.

          Однак, на 2004 рік ст. 44 Закону України  “Про державний бюджет України на 2004 рік , ст. 34 Закону України “ Про державний бюджет України на 200 5 рік “ було встановлено конкретні розміри виплат щорічної разової грошової відповідно до Закону , а на 2006 рік дію ст.13 Закону , якою визначався розмір щорічної разової допомоги, було зупинено ст.77 Закону України “ Про державний бюджет України “ на 2006 рік “. Положення даних статей  на предмет їх відповідності Конституції України Конституційним судом України не переглядались , крім ст.44 Закону України “ Про державний бюджет України на 2004 рік“, яка була переглянута Конституційним Судом України лише 01.12.2004 року після виплати разової грошової допомоги в травні 2004 року. А тому правових підстав  для задоволення позову у частині стягнення допомоги за 2004-2006 роки немає.

            Суд вважає , що позивач має право на отримання разової грошової допомоги у розмірі , визначеному ст. 13 Закону України “ Про статус ветеранів війни , гарантії їх соціального захисту “ лише за 2007 рік , так як рішенням Конституційного Суду України від 09 липня  2007 року  визнано неконституційною ст. 29  Закону України “ Про Державний бюджет України на 2007 рік” якою було зупинено дію ст. 13  Закону України “ Про статус ветеранів війни , гарантії їх соціального захисту” у частині визначення розміру допомоги до 5 травня і позивачем не пропущені строки звернення до суду  про стягнення заборгованості по зазначених виплатах за 2007 рік, який починається з 30 вересня відповідного року, в якому здійснюється виплата допомоги  (ч.4 ст.17-1 Закону України “ Про статус ветеранів війни , гарантії їх соціального захисту “ ).

        Відповідно до ст. 17-1 Закону України  “ Про статус ветеранів війни , гарантії їх соціаль-

ного захисту “ щорічну  виплату разової грошової допомоги до 5 –го травня в розмірах , передбачених  ст.ст. 12-16 цього Закону , здійснюють органи праці та соціального захисту населення .     Тому суд вважає, що недоплачену разову грошову допомогу слід стягувати з Головного  управління праці та соціального захисту населення  Житомирської обласної державної адміністрації.

       Положенням ст. 62 Закону України “ Про державний бюджет України на 2007 рік “ встановлено , що для визначення мінімального розміру пенсії за віком , відповідно до абз. 1 ч. 1 ст. 28 Закону України “ Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування “ з 01 квітня по 01 жовтня 2007 року  застосовується прожитковий мінімум для осіб , які втратили працездатність , визначений абз. 5 ч. 1 цієї статті , збільшений на 01 відсоток.

       Станом на 1 травня 2008 року розмір мінімальної пенсії за віком складав 481 грн.00 коп.

       З врахуванням отриманої позивачем разової грошової допомоги за 2007 рік  суд вважає за необхідне стягнути на користь позивача недоплачену разову грошову допомогу за вказаний період в розмірі 1770,30 грн.  ( 410,06 * 5 = 2050,30 – 280,00 = 1770,30 )

В іншій частині позовні вимоги задоволенню не підлягають, так як відсутні правові підстави для їх задоволення.

Керуючись ст. ст. 6 -12, 17, 18 , 69, 87 ,94, 158-163, 167, 186 ,254  КАС України  ,  Законом України “ Про статус ветеранів війни , гарантії їх соціального захисту “  суд ,


П О С Т А Н О В И В:


    Адміністративний позов ОСОБА_1  задовольнити частково.

            Визнати протиправною бездіяльність Головного управління праці та соціального захисту населення  Житомирської обласної державної адміністрації щодо не проведення виплати ОСОБА_1 щорічної разової грошової допомоги , як учаснику бойових дій в повному обсязі.

            Стягнути з Головного управління праці та соціального захисту населення  Житомирської обласної державної адміністрації  на користь ОСОБА_1 1770 грн.30 коп. заборгованості по недоплаченій разовій грошовій допомозі за 2007 рік.

            В іншій частині позовні вимоги залишити без задоволення.

            Постанова може бути оскаржена в Київський апеляційний адміністративний суд через Брусилівський районний суд . Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга  на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження .

 



                                             Суддя                             Ф. В. Седун.

                                                 


                                                                                                 

                                               

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація