Судове рішення #47296421

30.06.2011



                                                                                Справа № 2-9932/11                                                  

З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 грудня 2011 року                                                                                

Дзержинський районний суд м. Харкова у складі:

головуючого –судді:                                                            Гетьмана Р.А.,

при секретарі:                                                                       Михайлової К.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Харківської міської ради про визнання права власності ,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати право власності на самовільно побудовані нежитлові приміщення третього поверху нежитлової будівлі літ. «А2»по вул. 23 Серпня , 32/20 в м. Харкові , загальна площа яких складає 193,5 кв.м.

Свої позовні вимоги позивач мотивує тим, що у період часу 2010-2011 року за власні кошти та частково власними силами позивачем здійснено самовільну реконструкцію , а саме збудовано нежитлові приміщення третього поверху нежитлової будівлі літ. «А-2»по вул.. 23 Серпня, 32/20 в м. Харкові.

          Позивач у судовому засіданні підтримав свої позовні вимоги, просив позов задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з»явився , надав суду відзив , в якому просить розглядати справу в його відсутність .

Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.. 224 ЦПК України.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

У період часу 2010-2011 року за власні кошти та частково власними силами позивачем здійснено самовільну реконструкцію , а саме збудовано нежитлові приміщення третього поверху нежитлової будівлі літ. «А-2»по вул.. 23 Серпня, 32/20 в м. Харкові.

Позивачем отримано висновок ЧП «Моду лор-Сервіс», згідно якого конструкції на момент огляду забезпечують несучу здатність , видимих деформацій не мають та знаходяться в задовільному технічному стані та не суперечать будівельно-технічним , протипожежним , санітарним нормам .

          На теперішній час реконструкцію закінчено.

          Однак , КП «Харківське міське бюро технічної інвентаризації не видало позивачу новий технічний паспорт , без штампу о переплануванні .

Згідно ст. 317 ЦК України власнику належить право володіння, користування та розпорядження своїм майном, що передбачає юридичну можливість власника панувати над нею, здійснювати щодо неї свою волю, використовувати корисні якості майна та можливість встановлювати, змінювати, припиняти юридичну долю майна.

З вимог ст. 319 ЦК України вбачається, що власник володіє, користується та розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Тобто власник здійснює свої правомочності за власною волею та не зобов’язаний отримувати на це дозвіл інших осіб.

Відповідно до ч. 2 ст. 331 ЦК України - право власності на новостворене нерухоме майно виникає з моменту завершення будівництва. Тобто право власності на нову річ виникає в той момент, коли в результаті виготовлення чи створення з’являється об’єкт, який може кваліфікуватись як нова річ.

Таким чином, позивач набув право власності на вищезазначене нерухоме майно на підставах не заборонених законом та є його власником, з моменту завершення будівництва.

Однак, ст. 182 ЦК України передбачається обов'язкова державна реєстрація виникнення права власності на таке майно, тобто право власності на вперше створене нерухоме майно може виникнути тільки з моменту державної реєстрації або за рішенням суду.

Державна реєстрація прав на нерухомість і правочинів щодо нерухомості у зв’язку з виникненням, існуванням або припиненням права власності на нерухоме майно здійснюється за місцезнаходженням нерухомого майна на підставі правовстановлюючих документів в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці комунальним підприємством бюро технічної інвентаризації. Оформлення права власності на новозбудовані, перебудовані або реконструйовані об’єкти нерухомого майна провадиться з видачею свідоцтва про право власності місцевими органами виконавчої влади, місцевими органами самоврядування. З метою визнати право власності на нерухоме майно, отримати необхідну документацію, яка б підтверджувала право власності на об’єкт нерухомого майна, позивач звернувся до відповідача, однак до теперішнього часу це питання вирішено не було, у зв’язку з чим позивач не має можливості зареєструвати нерухоме майно та реалізувати свої правомочності власника щодо володіння, користування та розпорядження ним.

Ст. 321 ЦК України закріплено непорушність права власності. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. Ст. 41 Конституції України передбачає непорушність права приватної власності. Непорушність права власності полягає в його недоторканості, а в водночас і в недоторканості самого майна власності. Всі особи мають утримуватися від безпідставного заволодіння майном власника та завдання йому шкоди.

Відповідно до п.10 Додатку 1 «Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно», затвердженого наказом Міністерства юстиції від 7 лютого 2002р № 7/5 ( у редакції наказу від 28 січня 2003р. № 6/5) підставою для реєстрації права власності на нерухоме майно, тобто правовстановлюючим документом, може бути рішення суду, третейського суду про визнання права власності на об’єкти нерухомого майна та про встановлення факту права власності на об’єкти нерухомого майна.

          На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 57-60, 209, 212, 214, 215 ЦПК України, ст. 331, 376 ЦК України, суд -

ВИРІШИВ:

          Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на самовільно побудовані нежитлові приміщення третього поверху нежитлової будівлі літ. «А2»по вул. 23 Серпня , 32/20 в м. Харкові , загальна площа яких складає 193,5 кв.м.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання копії рішення.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Харківської області через Дзержинський районний суд м. Харкова шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.


Головуючий:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація