Судове рішення #4717146

h

 

справа №  2-а-32041/08 

категорія  2.31.2    

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

 17 березня 2009 р.                                                                                                   м.Житомир

 

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді   Капинос О.В.  ,

при секретарі -    Новицькому Є.А. ,

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом  ОСОБА_1  

до   Головного управління праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації  Головного управління пенсійного забезпечення України в Житомирській області

про  зобов'язання вчинити певні дії,-

 

встановив:

 

 Позивач  звернулась  з вказаним позовом до суду. Просить визнати неправомірними дії Головного управління праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації,  Головного управління Пенсійного фонду України  в Житомирській області,    щодо невиплати їй пенсії з підвищенням на 30 % від  розміру мінімальної пенсії за віком як передбачено Законом України „Про соціальний захист дітей війни”,  стягнути з   відповідачів надбавку  до  пенсії за віком як дитині війни  за період  з 01 січня 2006 року по 1 жовтня 2008 року у розмірі 4022,10 грн. . Вимоги мотивує тим, що має статус дитини війни, а відповідно до Закону України „Про соціальний захист дітей війни” має право на підвищення пенсії на 30% мінімальної пенсії за віком, але відповідачі дану норму Закону ігнорують і нарахування та виплату у відповідному розмірі не проводять.

Позивач у  судове засідання не з"явилась.

Представник відповідача в  судовому засіданні проти позовних вимог заперечує з тих підстав, що у відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області не має компетенції щодо призначення і виплати пенсій згідно Закону України "Про статус і соціальний захист дітей війни". Крім того, фінансове забезпечення  даних гарантій здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету, тоді як кошти Пенсійного фонду України не включаються до складу Державного бюджету України.

Представник відповідача - Головного управління праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації в судове засідання не з"явився, заперечень на позовну заяву не надав. Про час, дату і місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Суд, розглянувши матеріали справи,   вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Встановлено, що позивач ОСОБА_1 має статус дитини війни. Відповідно до ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” дітям війни пенсії підвищуються на 30%  мінімальної пенсії за віком.

Відповідно до ст.  17 КАС  України до компетенції адміністративних судів належить розгляд спорів фізичних осіб із суб”єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності.

Статтею 3 КАС України відповідачем є суб"єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи  до яких звернена вимога позивача.

 Згідно Типових положень про Головне управління праці та соціального захисту населення обласної, Київської та Севастопольської міської ради, про управління праці та соціального захисту населення районної, районної у мм. Києві та Севастополі державної адміністрації, затверджених постановою КМ України від 30.05.07 р. № 790, до повноважень відповідача не належать повноваження щодо призначення і виплати пенсій відповідно до чинного законодавства. Отже,  Головне Управління праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації не є належними відповідачами по справі, оскільки не наділені компетенцією призначати і виплачувати підвищення згідно Закону України "Про соціальний захист дітей війни".

Відповідно до пп.6 п.2.2 ч.2 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, затвердженого  постановою Пенсійного фонду України від 30.04.02 р. № 8-2  управління пенсійного фонду України в районах, містах, районах в містах призначають і виплаують пенсії відповідно до чинного законодавства. Отже у Головного управлінння Пенсійного фонду України в Житомирській області не має компетенції щодо призначення і виплати пенсії відповідно до Закону України "Про соціальний захист дітей війни", тобто воно також  не є належним відповідачем у справі.

  З урахуванням всіх обставин по справі, суд приходить до висновку, що підстав для задоволення позовних вимог немає.

Керуючись Законом України „Про соціальний захист дітей війни”, ст.ст. 3,17, 86, 158-163,  254 КАС України, -

 

постановив:

 

В позові   ОСОБА_1  до   Головного управління праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації про  визнання дій неправомірними та    Головного управління пенсійного забезпечення України в Житомирській області про  визнання дій неправомірними та   зобов'язання вчинити певні дії -  відмовити .

Згідно ст. 254 КАС України, постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

 

Головуючий суддя:                                                                         О.В. Капинос   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація