Судове рішення #471342
14/372

   

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області

______________________________________________________________________

10002, м. Житомир, майдан Путятинський,3/65


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


Від "06" березня 2007 р.                                                     Справа № 14/372


Господарський суд Житомирської області у складі:

Судді Костриці О.О.

при секретарі Сульженко О.Л.

за участю представників сторін

від позивача Погорлецький Є.А. дов. № 04 від 06.03.2007р.

від відповідача не з'явився

 

Розглянув у відкритому судовому засіданні справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Корольовському районі м.Житомира Житомирської області (м.Житомир)  

до Проектно-будівельної організації "Житомиргазбуд" (м.Житомир)

про стягнення 28510,33 грн.


Позивачем пред'явлено позов про стягнення з відповідача на його користь  28510,33грн. заборгованості по сплаті страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Представник позивача в судовому засіданні повідомив суд про повну сплату відповідачем боргу в сумі 28510,33 грн.

Відповідач заперечень на позовну заяву не надав, свого представника в судове засідання не направив, хоча про час та місце розгляду справи повідомлений своєчасно та належним чином.

Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, господарський суд,-


ВСТАНОВИВ:


Відповідач зареєстрований у позивача як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування і, відповідно до вимог Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003р. № 1058-ІV, зобов'язаний сплачувати збір (внески) до Фонду у визначених порядку та розмірі.

Відповідно до п.1 ст.1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997 р. № 400/97-ВР, платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.

Відповідно до ст. 3 вказаного Закону, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування платники збору сплачують до Пенсійного фонду України в порядку, визначеному законодавством України.

Відповідно до п.6 ч.2 ст.17 і ч.6 ст.20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003р. № 1058-ІV, страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

У відповідності до ч.3 ст.18 вищезазначеного Закону, страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.

Згідно з абз.6 ч.6 ст.20 названого Закону, перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі або з виручки від реалізації товарів (послуг).

Внаслідок неналежного виконання відповідачем свого обов'язку, за грудень 2006р., утворилась заборгованість перед позивачем в сумі 28510,33 грн. недоїмки по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підтверджується розрахунком суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті (а.с. 5).

Разом з тим, як вбачається з матеріалів справи (а.с. 9) та підтверджується представником позивача в судовому засіданні, відповідач перерахував позивачу 28510,33 грн. заборгованості по сплаті страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Таким чином, станом на день розгляду справи, відповідач повністю розрахувався по заборгованості по сплаті страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне в позові відмовити.

Керуючись ст.ст. 94, 158-163, 167, 254, п.6 Прикінцевих та перехідних положень КАС України, господарський суд,-


ПОСТАНОВИВ:

В позові відмовити.

Згідно ст.ст. 185, 186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржувати постанову в апеляційному порядку повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом 10 днів з дня її проголошення, апеляційна скарга на постанову подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Дані заяви подаються до Житомирського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції.

Згідно ст. 254 КАСУ, постанова, якщо інше не встановлено КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. 

Суддя                                                                       Костриця О.О.  


 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація