Судове рішення #4709515
У Х В А Л А

                                    У х в а л а

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

 

Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах

Верховного Суду України у складі:

 

головуючого

             Жука В.Г.,

суддів

Редьки А.І. і Заголдного В.В.,

за участю прокурора

   Колісниченка О.В.         

розглянула в судовому засіданні 24 квітня 2009 року в м. Києві кримінальну справу за касаційним поданням прокурора, який брав участь у розгляді справи, на вирок Горохівського районного  суду Волинської області від 27 лютого 2008  року, яким

 

                                                         ОСОБА_1,

ІНФОРМАЦІЯ_1 народження,

раніше не судимого,

 

засуджено за ч. 2 ст.286  КК України до позбавлення волі на 4 роки з позбавленням права керувати транспортними засобами на 2 роки.

 

На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_1 звільнено від відбування покарання  на 2 роки та на нього покладено певні обов'язки відповідно до вимог ст. 76 КК України.

 

Постановлено стягнути з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 5000 грн. моральної шкоди.

 

Ухвалою апеляційного суду Волинської області від 6 травня 2008 року вирок залишено без зміни.

 

ОСОБА_1 визнано винним у тому, що він, 26.11.2007 року, перебуваючи в нетверезому стані та  керуючи автомобілем  марки «АЗЛК-2140», на автодорозі Горохів-Берестечко в с. Борочиче Горохівського району не вибрав безпечної швидкості, не врахував дорожню обстановку та скоїв наїзд на пішохода Корзана. Від отриманих тілесних ушкоджень останній помер на місці  події.

 

У касаційному поданні порушується питання про скасування судових рішень та направлення справи на новий судовий розгляд.  На думку автора подання, суд призначив ОСОБА_1 занадто м'яке покарання, яке не віповідає тажкості вчиненого злочину та особі засудженого, який скоїв злочин в нетверезому стані, після ДТП залашив місце пригоди, не надавав потерпілому будь-якої допомоги, нікого не повідомив про вчинене. Крім того, ОСОБА_1 не відшкодував завдані збитки і не намагався цього зробити. У поданні зазначається, що суд в порушення кримінально-процесуального закону не відніс до обтяжуючих обставин вчинення злочину в нетверезому стані. Також автор подання посилається на те, що суд неправильно вирішив цивільний позов. У доповненнях до касаційного подання, зазначається, що суд неправильно застосував ст. 75 КК України при призначенні покарання. В порушення кримінального закону, суд, звільняючи ОСОБА_1 від відбування  покарання на підставі ст. 75 КК України, не зазначив від якого саме покарання він звільнив ОСОБА_1.

 

Заслухавши доповідача, прокурора, який підтримав касаційне подання, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи  касаційного подання, колегія суддів вважає, що подання  підлягає частковому задоволенню з таких підстав.

 

Висновки суду щодо винності ОСОБА_1 у  вчиненому злочині грунтуються на зібраних та перевірених судом доказах і такі виновки у поданні не оспорюються.

 

Кваліфікація дій ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 286 КК України також є правильною і у поданні не оспорюється.

 

Відповідно до ст. 75 КК України суд за наявної можливості виправлення засудженого без відбування покарання може прийняти рішення про звільнення цієї  особи від відбування покарання з випробуванням лише у разі, коли призначаються покарання у виді виправних робіт, службового обмеження для військовослужбовців, обмеження волі, а також позбавлення волі на строк не більше п'яти років.  Таким чином, зміст цієї норми закону свідчить про  можливість звільнення від відбування  лише  тих покарань, які перелічені в ст. 75 КК України, тобто таке рішення може бути ухвалено лише щодо основного покарання. У резолютивній частині вироку, суд зазначив, що звільняє ОСОБА_1 від покарання на підставі ст. 75 КК України з випробуванням, з іспитовим строком на 2 роки.

 

Оскільки суд звільнив ОСОБА_1 як від основного, так і від додаткового покарання у відповідності із вимогами санкції ч. 2 ст. 286 КК України, то застосовуючи ст. 75 КК України, суд не вправі був звільняти засудженого і від додаткового покарання.

 

У зв'язку із наведеним вирок підлягає скасуванню через неправильне застосування закону.

 

При новому судовому розгляді справи суд може перевірити законність та обгрунтованість інших підстав, викладених у касаційному поданні.

 

         Керуючись ст. ст. 395, 396 КПК України, колегія суддів

 

                                                        у х в а л и л а :

 

касаційне подання прокурора, який брав участь у розгляді справи, задовольнити частково.

Вирок Горохівського районного  суду Волинської області від 27 лютого 2008  року та ухвалу апеляційного суду Волинської області від 6 травня 2008 року щодо ОСОБА_1 скасувати, а справу направити на новий судовий розгляд.

 

                                                                    Судді:

 

           В.Г. Жук                           А.І. Редька                            В.В. Заголдний

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація