Судове рішення #4706055

                                                                                     Справа №2-189/2009р.

                                                                  РІШЕННЯ

                                                            ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

                               

  28 квітня 2009 року Чугуївський міський суд Харківської області у складі: головуючого – судді Слурденко О.І., при секретарі Шиловій І.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Чугуєві цивільну справу за позовом ОСОБА_1  до ОСОБА_2  та ОСОБА_3  про визнання порядку користування квартирою та вселенні,  -

                                                                  ВСТАНОВИВ:

  Позивач звернувся до суду із позовом до відповідачів про визнання порядку користування квартирою та вселенні його з тих підстав, що йому на праві приватної власності належить 1/3 частка трьох кімнатної квартири АДРЕСА_1  Іншого житла у нього немає, але із-за перешкод відповідачів не може вселитися у квартиру. Тоді як фактично у трьох кімнатах проживають дві особи – ОСОБА_1 . та ОСОБА_2 . Він фактично проживає у житлі яке знімає за наймом. За таких обставин він вимушений вимагати визнання порядку користування квартирою та його вселенні. У відповідності до технічного паспорту квартира має загальну корисну площу 53,6 кв. метри, житлову – 39,3 кв. метри. На його частку приходиться 17,8 кв. метри загальної корисної площі та 13,1 кв. метри жилої площі квартири. Квартира має кімнати площею 17,2, 13,5 та 8,6 кв. метри. Кімнатами площею 17,2 та 8,6 кв. метри можуть користуватися відповідачі і вони є прохідними. Тому просить суд виділити йому в користування кімнату площею 13,5 кв. метри та вселити у квартиру. Оскільки відповідачі тривалий час з 2006 року перешкоджають йому в проживанні та користуванні власним житлом і він вимушений знімати житло та оплачувати його щомісячно починаючи з 2006 року по наступний час.

  Відповідачка діючи за себе та за дочку ОСОБА_2 , заперечуючи проти позову вказала на те, що після розірвання шлюбу позивач пішов з квартири добровільно забравши все своє майно та речі. Вони у добровільному порядку поділили спільно нажите майно, в тому числі і квартиру про що вони склади письмову угоду, за якою квартира відійшла у власність їй та дочці, а гараж відійшов у власність позивачу. Тому вважає позов безпідставний. Крім цього квартира знаходиться в аварійному стані і в кімнаті площею 8,3 кв. метри проживати неможливо із-за наявності тріщин у стінах, вони проживають та користуються саме кімнатою площею 13,5 кв. метри на яку претендує позивач, але із-за стосунків які склалися між ними проживати в одній квартирі неможливо.

  Заслухавши сторони, дослідивши матеріали справи, суд надходить до наступного.

  Позивачу на праві приватної власності належить 1/3 частина квартири АДРЕСА_1  Відповідачам також належить по 1/3 частці квартири кожному. Тобто квартира є спільною частковою власністю сторін. За правилами ст.358 ЦК України кожен із співвласників має право на надання йому у володіння та користування тієї частини спільного майна в натурі, яка відповідає його частці у праві спільної часткової власності. Згідно ст.ст.379,383 ЦК України житлом фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше приміщення, призначені та придатні для постійного проживання в них і власник житла має право використовувати помешкання для власного проживання. А за змістом ст.391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.

  Таким чином позивач звернувся до суду з позивними вимогами до відповідачів на підставі норм закону в порядку захисту своїх майнових та житлових прав як власника частки квартири. У відповідності до ст.150 ЖК України громадяни, які мають у приватній власності квартиру користуються нею для особистого проживання і проживання членів їх сімей і мають право розпоряджатися цією власністю на свій розсуд.

  На підставі викладеного суд вважає що позивач обґрунтовано звернувся до суду за захистом своїх прав і як співвласник квартири має право на вселення до квартири і визначення з цим порядку її користування між ним та відповідачами.

  Як вбачається із наданих технічних документів на квартиру вона має три кімнати, дві з яких є прохідними. Фактично в квартирі проживають тільки відповідачі, тобто дві особи. Квартира загальною площею 53,6 кв. метр, в тому числі жила площа 39,3 кв. метри і відповідно кожному із співвласників на його 1/3 частину приходиться 17,8 кв. метра загальної площі і відповідно по 13,1 кв. метри жилої площі. Враховуючи що в квартирі фактично мешкають дві особи, то можливо виділити в користування позивачу окрему кімнату залишивши інші дві кімнати в розпорядження осіб, фактично проживаючих у квартирі. Оскільки позивач не має свого іншого житла, крім вказаної частки спірної квартири, то доцільно виділити йому в користування кімнату площею 13,5 кв. метри, яка має окремий вихід до коридору, тобто є ізольованою та максимально приближена до ідеальної частки позивача.

  Посилання відповідачки на ті обставини, що після розірвання шлюбу вони поділили спільно нажите майно і їй та дочці відійшла у власність саме квартира, не відповідають вимогам закону. Так у відповідності до Закону України „Про приватизацію державного житлового фонду” сторонами у 2005 році була приватизована квартира, за умови чого кожному належить по 1/3 частці квартири і це не є спільно нажитим майном подружжя, а є особистою приватною власністю кожного із них. І тільки юридично у нотаріальному порядку оформлений перехід права власності частки власника іншій особі, може бути підставою для втрати права власності.

  Не відповідають дійсності ствердження відповідачки про те, що квартира знаходиться в аварійному стані і кімнатою площею 8,6 неможливо користуватися, оскільки за запитом суду Чугуївським КЖРЕП було проведено обстеження квартири і за висновками акту від 22.01.2009 року спірна квартира аварійної не являється.          

  Керуючись ст.ст.10,11,209,212,214,215,218,224-229 ЦПК України, ст.ст.358,379,383,391 ЦК України, ст.150 ЖК України, суд –

                                                                     ВИРІШИВ:

  Позов ОСОБА_1  до ОСОБА_2  та ОСОБА_3  про визнання порядку користування квартирою та вселенні – задовольнити.

  Визнати за ОСОБА_1  право користування кімнатою площею 13,5 кв. метри позначеною на плані цифрою „4” та вселити його у квартиру АДРЕСА_1

  Рішення може бути оскаржене до судової палати з цивільних справ апеляційного суду Харківської області шляхом подачі через суд першої інстанції у 10-денний строк з дня проголошення рішення, заяви про апеляційне оскарження і подачею після цього протягом 20 днів апеляції або у порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

 

                                             Суддя:    

                                 

  • Номер: 6/727/123/18
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-189/09
  • Суд: Шевченківський районний суд м. Чернівців
  • Суддя: Слурденко О.І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 27.08.2018
  • Дата етапу: 03.10.2018
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація