Судове рішення #4705620

2-125/09

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

“10” березня 2009р. Гайсинський районний суд Вінницької області

в складі: головуючого – судді Панасюка О.С.

з участю секретаря Сегеди А.А.,

розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Гайсині справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -

Встановив:

23.01.2009р. до суду заявлено цей позов.

      В попередньому судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала та вимагала щомісячно стягувати з відповідача на її користь аліменти на утримання малолітніх дітей: ОСОБА_3 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти в розмірі 400 грн. щомісячно - з огляду на невиконання відповідачем добровільно свого обов’язку по утриманню малолітніх дітей.

Відповідач в судовому засіданні  вимоги позову визнав повністю, та не заперечував проти їх задоволення.

З урахуванням позицій сторін та матеріалів справи, суд вважає за  необхідне позов задовольнити повністю з таких міркувань.

Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Беззаперечно доведено, що ОСОБА_2 є рідним батьком ОСОБА_3 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, проте добровільно не виконує свого законного обов’язку по утриманню малолітніх дітей.

Зазначені правовідносини регулюються ст. 180, ч. 3 ст. 181 ст. 182, ст. 184 Сімейного Кодексу України, відповідно до яких батьки  зобов’язані утримувати своїх неповнолітніх дітей; при ухилянні батьків від цього обов’язку кошти на утримання дітей стягуються з них за рішенням суду, зокрема у твердій грошовій сумі, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров`я та матеріальне становище дитини, стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника інших утриманців, інші обставини, що мають істотне значення.

Оскільки, відповідач ухиляється від добровільного виконання свого обов’язку по утриманню дітей, чим порушує їх права, то з метою захисту майнових прав малолітніх, з відповідача необхідно стягувати аліменти на користь позивачки в розмірі 400грн. щомісячно.

 Керуючись ст. ст. 10,11, 130, 213,214,215 ЦПК України, -

Вирішив:

Позов задовольнити повністю.

            Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, не працює, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, мешканки ІНФОРМАЦІЯ_5, аліменти на утримання малолітніх дітей ОСОБА_3 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 400 грн.(чотириста), щомісячно починаючи з  23.01.2009р. і до їх повноліття.

Рішення в частині стягнення аліментів за один місяць звернути до негайного виконання.

                Стягнути з ОСОБА_2  на користь держави 51 грн. судового збору та 7 грн. 50 коп.

витрат  на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи; на користь ОСОБА_1 100 (сто) грн.. витрат на оплату послуг адвоката.

Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з часу оголошення рішення, а апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження; апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк,  встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Вінницької області через Гайсинський районний суд, проте в частині стягнення аліментів за один місяць рішення звертається до негайного виконання.

Суддя:

  • Номер: 6/551/18/15
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-125/09
  • Суд: Шишацький районний суд Полтавської області
  • Суддя: Панасюк О.С.
  • Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 07.10.2015
  • Дата етапу: 19.10.2015
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація