Справа № 33-390/10
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"14" грудня 2010 р. місто Луцьк
Суддя судової палати в кримінальних справах Апеляційного суду Волинської області Матвієнко Н.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 про поновлення строку на апеляційне оскарження і прийняття його апеляційної скаргу про скасування постанови Луцького міськрайонного суду від 10 вересня 2010 року щодо нього, -
ВСТАНОВИВ:
Зазначеною постановою ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, працюючий водієм, проживає в ІНФОРМАЦІЯ_2 притягнутий до адміністративної відповідальності за ст.124 КупАП і на нього накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 340 грн.
ОСОБА_1 визнаний винним у тому, що він 17 серпня 2010 року о 07 год., керуючи автомобілем «Шкода», реєстраційний номер НОМЕР_1, рухаючись по вул. Глушець в м. Луцьку, порушив вимоги п.11.4 Правил дорожнього руху України, виїхав на зустрічну смугу руху, де відбулось зіткнення з автобусом "Богдан" д.н.з. НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_2, внаслідок чого транспортні засоби отримали механічні ушкодження.
У заяві ОСОБА_1 просить поновити строк апеляційного оскарження постанови суду першої інстанції, посилаючись на те, що він не зміг своєчасно оскаржити постанову суду, тому що з 02.09 по 10.11.2010 року перебував на амбулаторному лікуванні у психолога. Просить прийняти його апеляційну скаргу, скасувати постанову суду та закрити адміністративну справу провадженням у зв'язку з відсутністю в його діях складу правопорушення.
Перевіривши доводи заяви ОСОБА_1, матеріали справи про адміністративне правопорушення та матеріали, які додаються до заяви, приходжу до висновку, що апеляційна скарга не підлягає до розгляду.
Відповідно до ст. 289, ч. 2 ст. 294 КУпАП постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається особі, яка його подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Як видно з матеріалів справи, постанову, якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, суддя виніс 10 вересня 2010 року. Апеляційна скарга на дану постанову ОСОБА_1 подана 02 грудня 2010 року, тобто з пропущенням строку, передбаченого ст.289 КУпАП на її оскарження.
Посилання ОСОБА_1 на те, що строк на оскарження постанови ним пропущений з поважної причини, так як знаходився на амбулаторному лікуванні у психолога, є безпідставними. Як вбачається з матеріалів справи, під час амбулаторного лікування ОСОБА_1 10 вересня 2010 року був присутнім при розгляді справи в суді, а 23 вересня 2010 року отримав в суді копію постанови про притягнення його до адміністративної відповідальності, тому наведена ним причина пропущення строку для оскарження постанови не є поважною. Крім того, згідно поданої ОСОБА_1 довідки амбулаторне лікування закінчилось 10 листопада 2010 року, а заява про поновлення строку на оскарження та апеляційна скарга подані лише 02 грудня 2010 року. Будь яких інших причин пропуску строку для оскарження постанови ОСОБА_1 не наведено, тому підстав для його поновлення суддя не вбачає.
З врахуванням вищенаведеного та відповідно до вимог ст. 294 КУпАП апеляційну скаргу слід залишити без розгляду та повернути її останньому. Керуючись ст. ст. 289, 290, 294 КУпАП, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
В поновленні строку на оскарження постанови судді Луцького міськрайонного суду від 10 вересня 2010 року ОСОБА_1 відмовити, а його апеляційну скаргу залишити без розгляду та повернути апелянту.
Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя апеляційного суду
Волинської області ОСОБА_3