Судове рішення #4687794

Справа № 2-1743/2009 р  

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ

14 квітня 2009 року  Керченський міський суд АР Крим в складі:

        судді                 Кисельова Э.М.

        при секретарі         Дробот К.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Керч цивільну справу за позовом АП „Кримтеплокоммуненерго”  в особі  Керченського філіалу АП «Кримтеплокоммуненерго» до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за отриману теплову енергію,

ВСТАНОВИВ:

         Представник позивача просить суд ухвалити рішення, яким стягнути з відповідачів суму заборгованості за надані послуги за поставлену теплову енергію в розмірі 3399, 70 грн. із застосуванням ст. 264 ЦК України.

       Заявлені вимоги мотивовані тим, що відповідачі  мешкають в АДРЕСА_1, є споживачами теплової енергії, що відпускається позивачем. Але, не своєчасно та не у повному обсязі здійснювали сплату послуг за теплову енергію. У зв’язку  з чим допустили заборгованість на 01.03.2009 року у сумі 3399, 70 грн. Просить стягнути заборгованість у повному обсязі.

    Представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просить їх задовольнити.

    Відповідач ОСОБА_1, які були належним чином сповіщені про час та місце слухання справи, до залу суду не з’явились.

    Відповідач ОСОБА_2 у судовому засіданні заявлені вимоги визнала у межах строку позовної давнини за три останніх роки, просить надати їй розстрочку у виплаті заборгованості на 12 місяців, у зв’язку з важким майновим становищем у її родині, вона виховує трьох неповнолітніх дітей, просить розглянути справу у відсутності відповідача.

      Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача та відповідача – ОСОБА_2, суд вважає, що позов  підлягає задоволенню  частково по наступних підставах.

       Як встановлено судом, відповідачі, що  мешкають за адресою: вул. Будьонного, 3 к в. 254 у м. Керчі, є споживачами теплової енергію, що відпускається позивачем АП „Кримтеплокоммуненерго”  в особі  Керченського філіалу.

    Відповідно до вимог ст. ст. 67, 68 ЖК України власник (наймач) квартири  зобов*язаний своєчасно вносити квартирну плату та плату за комунальні послуги за затвердженими в установленому порядку тарифами.

    Але, в супереч вимогам ст.ст. 526, 527 ЦК України свої зобов’язання належним чином не виконували, у зв’язку з чим на 01.03.2009 року заборгованість становить 3399, 70 грн., що підтверджується наданим розрахунком (а.с.3-5).

     Відповідно до вимог ст. 64 ЖК України, усі повнолітні члени родини несуть солідарну з наймачем майнову відповідальність.

    Позивач у своєї заяві посилається на ст.. 264 ЦК України, оскільки відповідачі періодично вносили плату за поставлену теплову енергію, це свідчить про визнання ними боргу минулих років.

Але, з розрахунку, наданого до матеріалів справи свідчить, що відповідачі вносили плату не систематично та не у повному обсязі, як проводились начислення, тобто це погашення заборгованості минулих років.

    Виходячи з цього, суд вважає, що заборгованість за теплову енергію підлягає стягненню у межах позовної давнини в порядку ст.. 257 ЦК України.

    Оскільки добровільно вказану заборгованість відповідачі не сплачують, тому  сума боргу підлягає примусовому стягненню у судовому порядку з розстрочкою у виплаті на 12 місяців.

     Також з відповідачів підлягають стягненню на користь держави судовий збір у розмірі 51 грн. та на користь позивача витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду процесу у розмірі 30 грн. відповідно до ст.. 88 ЦПК України.

     

     Керуючись ст.ст. 88, 213-215, 217 ЦПК України, ст.ст. 257, 264, 509, 526, 527 ЦК України, ст. 64, 67, 68 ЖК України  суд -

 

ВИРІШИВ:

    Позов  АП „ Кримтеплокоммуненерго”  в особі  Керченського філіалу АП «Кримтеплокоммуненерго» задовольнити повністю.

   Стягнути солідарно з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, що мешкають за адресою: АДРЕСА_2 , на користь АП „Кримтеплокоммуненерго”  в особі  Керченського філіалу АП «Кримтеплокоммуненерго» (р/с 26009500438683 в УСБ м. Сімферополя  ОКПО 26224872 МФО 324010) заборгованість за теплову енергію в сумі  1532, 96 грн.,  витрати на  інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30 грн 00 коп., а разом – 1562 грн.( одну тисячу п’ятсот шістдесят дві гривні 96 коп.) з розстрочкою у виплаті на 12 місяців тобто 130, 24 грн.(сто тридцять гривень 24 коп.) щомісяця.

    Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 , судові  витрати в сумі 51 грн. 00 коп., тобто по 25, 50 (двадцять п’ять гривень 50 коп.) грн. з кожного  на користь держави.

      Рішення може бути оскаржено у Апеляційний суд АР Крим у порядку ст.294 ЦПК України.    

        Суддя                                Є.М.Кисельов

  • Номер: 6/333/74/19
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-1743/2009
  • Суд: Комунарський районний суд м. Запоріжжя
  • Суддя: Кисельов Є. М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 29.03.2019
  • Дата етапу: 19.04.2019
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація