Судове рішення #4687757

    Справа № 2-25/08 р.

РІШЕННЯ

IМ"ЯМ УКРАЇНИ

28 березня 2008 року Харцизький міський суд Донецької області в складі:

головуючого - судді Кодолова В.О.,

при секретарі - Бурих В,Г.

з участю прокурора - Згуєвич Л.Є.,

розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Харцизьку цивільну справу за позовом

ОСОБА_1 до ОСОБА_2, зацікавлена особа -

Орган опіки та піклування виконкому м. Харцизька   про позбавлення батьківських прав

на дитину, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з вказаним позовом до відповідача. Позов мотивує тим, що відповідач є батьком неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 . Відповідач самоусунувся від виконання батьківських обов'язків, вихованням сина не займається, матеріально не допомагає. Рішенням суду м. Харцизька в серпні 1999 року з ОСОБА_2 на її користь на утримання сина ОСОБА_4 були стягнуті аліменти в розмірі 1/4 частини його доходів щомісячно до повноліття дитини. Але аліменти вона від ОСОБА_2 не одержувала і не одержує він довгий час знаходився у розшукую, але після установлення його місця мешкання, аліменти не надходять, він відмовляється їх сплачувати. Впродовж всього часу після народження дитини відповідач ніякої участі в вихованні сина не приймав, не спілкувався з ним, ніякої зацікавленості в долі, житті дитини не проявляє, не цікавиться його життям, навчанням, станом здоров'я, умовами життя, матеріальним становищем. Просить суд позбавити ОСОБА_2 батьківських прав.

Позивачка в судовому засіданні підтримала позовні вимоги.

Відповідач в судове засідання не з'явився про день та час розгляду справи повідомлявся належним чином.

Суд згідно ст. 224 ЦПК України вважає за можливе розглянути справу у відсутності відповідача на підставі доказів, що є у справі та постановити заочне рішення.

Вислухавши пояснення позивача, думку прокурора, який не заперечує проти позову, вивчивши матеріали справи, суд знаходить позов обгрунтованим та таким що підлягає задоволенню.

Так, судом встановлено, що відповідач ОСОБА_2 є батьком неповнолітнього сина ОСОБА_3 Геннадіївича,ІНФОРМАЦІЯ_2

ОСОБА_2 ухиляється від виконання батьківських обов'язків, вихованням сина не займається, матеріально не допомагає, не спілкується з ним, не цікавиться його життям, навчанням, станом здоров'я , матеріальним становищем.

Згідно акту обстеження матеріально побутових умов ОСОБА_3 . за адресою м. Харцизьк вул. Патона, 3-130 де мешкає позивачка, вбачається що житло є благоустроєним, санітарні норми мешкання задовільні. Взаємостосунки у родині доброзичливі, довірливі, гармонійні. Позивачка сумлінно ставиться до виконання своїх обов'язків щодо виховання та навчання сина.

Згідно з ч.2 ст.150 Сімейного Кодексу України, батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.

Згідно ст..155 СК України вбачається, що ухилення батьків від виконання батьківських обов'язків є підставою для покладання на них відповідальності, встановленої законом.

Згідно з ч.1 ст.164 СК України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо буде встановлено, що вони ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини.

Так, суд встановив, що відповідач не виконує обов'язків щодо виховання дитини, тому вважає можливим позбавити його батьківських прав відносно сина ОСОБА_4.

Керуючись ст..ст.150,155, 164, Сімейного Кодексу України, ст.ст. 10, 11, 60, 76, 213-215,224, ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Позбавити ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_3 батьківських прав у відношенні малолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня його отримання його копії.

Заяву про оскарження заочного рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення заочного рішення.

Апеляційну скаргу на заочне рішення суду може бути подано протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження або протягом 10 днів з дня проголошення заочного рішення без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація