У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах
Верховного Суду України у складі:
головуючого |
Лавренюка М.Ю. |
суддів |
Верещак В.М. Колесника М.А. |
розглянула в судовому засіданні у м. Києві 6 липня 2006 року кримінальну справу за касаційною скаргою засудженого ОСОБА_1 на вирок Комінтернівського районного суду Одеської області від 20 січня 2005 року та ухвалу апеляційного суду Одеської області від 9 червня 2005 року.
Зазначеним вироком засуджено
ОСОБА_1,
ІНФОРМАЦІЯ_1,
не судимого
за ч.1 ст.115 КК України на 8 років позбавлення волі.
Ухвалою апеляційного суду Одеської області від 9 червня 2005 року вирок залишено без зміни.
ОСОБА_1 визнано винним і засуджено за те, що він близько 19 години, 23 квітня 2004 року, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, у літній кухні б. №НОМЕР_1, по АДРЕСА_1 Комінтернівського району Одеської області, в ході сварки зі своєю матір'ю ОСОБА_2, яка виникла на ґрунті неприязних стосунків, наніс останній удари руками і ногами у ділянку голови та тулуба, після чого, схопивши руками за горло, почав душити її, внаслідок чого сталася її смерть.
У касаційній скарзі ОСОБА_1 посилається на невідповідність висновків суду фактичним обставинам справи. Зазначає, що під час проведення досудового та судового слідства на нього здійснювався тиск з боку працівників міліції, та були допущені істотні порушення кримінально-процесуального закону, зокрема, право на захист.
Просить пом'якшити призначене йому покарання, вказуючи, що має на утриманні двох неповнолітніх дітей та батька, який є інвалідом другої групи.
Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи касаційної скарги, колегія суддів вважає, що скарга засудженого задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Висновок суду щодо доведеності вини ОСОБА_1 у вчиненні ним зазначених у вироку злочинних дій відповідає фактичним обставинам справи, підтверджується зібраними у справі та дослідженими у судовому засіданні доказами і є обґрунтованим.
Як встановлено перевіркою матеріалів кримінальної справи, досудове слідство та розгляд справи в суді, проведені відповідно до вимог кримінально-процесуального закону, обставини справи досліджені всебічно, повно і об'єктивно.
Суд обґрунтовано послався на показання ОСОБА_1, котрі він давав на
досудовому слідстві, в яких, пояснював мотиви вчинення вбивства та вказував на деталі, які могли бути відомі тільки особі, яка причетна до цього злочину.
Крім того, ці показання підтверджуються показаннями свідків ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, даними висновку судово-медичної експертизи.
Судом першої інстанції ретельно перевірялися доводи засудженого ОСОБА_1, аналогічні тим, що викладені у касаційній скарзі про те, що під час проведення досудового слідства на засудженого здійснювався тиск з боку працівників міліції.
Викладені у вироку мотиви визнання цих доводів безпідставними, колегія суддів вважає аргументованими, такими що відповідають матеріалам справи.
Твердження засудженого про порушення його права на захист при розгляді справи судом першої інстанції є безпідставними, оскільки, як вбачається із протоколу судового засідання, за заявою засудженого ОСОБА_1, йому було надано адвоката (а.с.188).
Суд правильно кваліфікував злочинні дії ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 115 КК України.
Під час досудового і судового слідства істотних порушень вимог кримінально-процесуального закону, які б могли вплинути на законність і обґрунтованість вироку не встановлено.
Покарання засудженому призначено відповідно до вимог ст. 65 КК України, з урахуванням ступеню тяжкості вчиненого злочину та особи винного.
Призначене покарання є необхідним й достатнім для його виправлення та попередження нових злочинів і підстав для його пом'якшення немає.
Підстав для призначення кримінальної справи до касаційного розгляду з обов'язковим повідомленням осіб, зазначених у ст.384 КПК України, не вбачається.
Керуючись ст. 394 КПК України, колегія суддів,
у х в а л и л а:
відмовити у задоволенні касаційної скарги засудженого ОСОБА_1.
судді:
Лавренюк М.Ю. Верещак В.М. Колесник М.А.